Zespół Szkół Publicznych w Milczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności 2017/18

 

Boże Narodzenie

W piątek 22 grudnia, ostatni dzień nauki w tym roku, w naszej szkole panowała podniosła i rodzinna atmosfera. Podczas uroczystej akademii mieliśmy okazję pośpiewać wspólnie kolędy oraz posłuchać o tradycjach i zwyczajach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Przybyli także kolędnicy, którzy swoją obecnością wzbudzili wielkie poruszenie, szczególnie wśród najmłodszych uczniów. Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne i poprosiła o przekazanie ich swoim bliskim i rodzinom. Po akademii uczniowie rozeszli się do klas na wigilie klasowe.

Andrzejki

30 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Uczennice z klasy drugiej gimnazjum przygotowały i przeprowadziły wiele zabaw ruchowych oraz zabaw andrzejkowych dla dzieci z przedszkola oraz klas I
III Szkoły Podstawowej. Uczniowie z radością wykonywali różne zadania i brali udział w konkursach związanych z andrzejkowymi zwyczajami.

"Szkolny Wolontariat"

Szkolne koło Wolontariatu przy ZSP w Milczy zorganizowało zbiórkę żywności na rzecz prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta „Kuchni dla ubogich” oraz schroniska dla bezdomnych mężczyzn. Zebrano makarony,kasze, ryż, konserwy, mąką i cukier. Zebrana żywność została przekazana Towarzystwu przez opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu. SKW zebrało także plastikowe nakrętki, które zostaną przekazane potrzebującym.

"Dzień Uśmiechu"

W Zespole Szkół Publicznych w Milczy dzień 28.11.17 został ogłoszony „Dniem Uśmiechu”.  W zabawie brali udział uczniowie wszystkich klas: od przedszkola do III gimnazjum. Został ogłoszony konkurs na najładniejszą klasową dekorację oraz każdy uczeń miał przygotować uśmiechniętą buźkę na swoje ubranie. Uczniowie już na pierwszej lekcji otrzymali po 3 „Bilety uśmiechu” i mieli je przekazać kolegom z klasy. W ten sposób wyłoniono najbardziej sympatycznych i uśmiechniętych uczniów naszej szkoły. Nagrodą było nie pytanie ich przez nauczycieli w Dniu Uśmiechu.
Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zabawie, przygotowali ciekawe prace, a najlepsze zostały nagrodzone dodatnimi punktami. Komisja złożona z uczniów i nauczycieli ogłosiła zwycięzców konkursu na klasową dekorację:
I miejsce
klasa VII,
II miejsce
klasa II G,
III miejsce
klasa III G.
Dzień Uśmiechu w naszej szkole pokazał, że uczniowie mają mnóstwo ciekawych pomysłów, a szkoła to nie tylko nauka w klasie, ale także dobra zabawa pełna sympatii wobec siebie nawzajem.

Koło Wolontariatu przy ZSP w Milczy

9 listopada 2017r. do ZSP w Milczy przyjechała przedstawicielka schroniska dla zwierząt „ Wesoły Kundelek” w Lesku. Opowiedziała uczniom o działalności schroniska , pracy w nim i wolontariuszach zajmujących się pieskami. Chętni uczniowie pytali o rasy psów, które przebywają w schronisku . Dodatkowo prelegentka uwrażliwiła uczniów na ważność decyzji o zakupie bądź adopcji psa. Omówiła kwestie, na które należy zwrócić uwagę, biorąc psa. Członkowie szkolnego Koła Wolontariatu przekazali na rzecz schroniska 70 kg karmy, koce, kołdry i inne ciepłe materiały potrzebne w schronisku, za co otrzymali pamiątkowy dyplom.

Sukces młodych piłkarzy z ZSP w Milczy w Turnieju o Puchar Tymbarku

W piątek 17 listopada 2017r. w hali sportowej w Sieniawie odbył się finał gminny Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U - 10. Do rozgrywek przystąpiły 4 drużyny z: Rymanowa, Posady Górnej, Wróblika Szlacheckiego i Milczy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Dominik Przybylski, Joel Kijowski, Rafał Wojtaszko, Daniel Smoleń, Gracjan Suwała, Adam Szarek, Wojciech Wojnar, Filip Hanus i Kacper Komprowski. Zespoły grały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Po pasjonujących meczach turniej wygrała drużyna z Milczy tym samym zapewniając sobie awans do finału powiatowego.
Wyniki końcowe
Posada Górna
Rymanów 1: 1
Posada Górna
Wróblik Szlachecki 2:1
Wróblik Szlachecki
Rymanów 1: 0
Milcza
Rymanów 3:1
Wróblik Szlachecki
Milcza 0 : 3
Milcza
Posada Górna 1: 0

Milcza 9 pkt
Posada Górna
4 pkt
Wróblik Szlachecki
3 pkt
Rymanów
1 pkt

Życzymy dalszych sukcesów!!!


Wycieczka uczniów ZSP w Milczy na basen

W dniu 17 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję skorzystać z wyjazdu na krytą pływalnię AQUARIUS do Leska.Celem wyjazdu, w którym wzięła udział 28 osobowa grupa uczniów, było rozwijanie aktywności ruchowej oraz  propagowanie zdrowego stylu życia. Podczas 2 godzinnego pobytu na basenie, które rozpoczęło się od zapoznania z regulaminem korzystania z pływalni, uczniowie pod opieką nauczycieli i ratowników mogli wykazać się umiejętnością pływania oraz skorzystać  z dostępnych atrakcji, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie i „rwąca rzeka”. Pobyt na basenie  dostarczył wszystkim uczestnikom wyjazdu dużo radości  i przyjemnych wrażeń.

Spotkanie z podróżnikiem

16 listopada 2017 roku, w godzinach wieczornych, część uczniów z klas IV, V, VI i II gimnazjum wzięła udział w spotkaniu z cyklu „Wielkie wyprawy” w Restauracji Jaś Wędrowniczek w Rymanowie. Spotkanie pod tytułem „Paulina Violina. Muzyczna podróż po Ameryce Południowej” wzbudziło duże zainteresowanie wszystkich zebranych oraz naszych dzieci. Pani Paulina opowiadała o swojej podróży i przygodach w Brazylii, dorzeczu Amazonii i w Peru. Swoją opowieść przeplatała pięknymi piosenkami oraz grą na skrzypcach i innych instrumentach przywiezionych z Brazylii. Instrumenty te wzbudziły duże zainteresowanie naszych uczniów i byli zachwyceni, kiedy podróżniczka zaprosiła ich do wspólnego wykonania jednej ze swoich piosenek. Opowieść o Brazylii była wzbogacona także przez pokaz zdjęć przedstawiających roślinność, ludność, tradycje i obyczaje oraz miasta i wioski południowoamerykańskie. Spotkanie z podróżniczką zainspirowało naszych uczniów do poznawania świata. Teraz oni słuchali, a kiedyś może to oni będą opowiadać…

Spotkanie z policjantem

W dniu 14 listopada naszą szkołę odwiedzili  policjanci oraz niecodzienny gość, pies policyjny  Romi z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Przewodnik policyjnego psa służbowego opowiadał dzieciom na czym polega praca psa patrolowo- tropiącego  w policji oraz czym dokładnie się zajmują.  Pies Romi służy w policji od 6 lat. Jest to owczarek niemiecki przygotowany do pracy z człowiekiem.  Wielokrotnie z powodzeniem bierze udział w akcjach poszukiwawczych osób zaginionych jak i tropi ślady pozostawione przez przestępców. Pies pod  nadzorem swojego przewodnika dumnie wykonywał komendy i prezentował swoje umiejętności, jakimi wykazuje się w codziennej służbie patrolowej.  Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom czworonoga. Policjant zwrócił szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas spotkania z nieznanym psem. Zaprezentował bezpieczną pozycję „Żółwia”, którą należy przyjąć w przypadku ataku ze strony agresywnego psa. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, o czym świadczyły pytania skierowane do pana policjanta. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły przewodnikowi policyjnego psa pamiątkowy dyplom i złożyły podziękowanie.

99. Rocznica Odzyskania Niepodległości

,,Wiwat Niepodległa !” pod takim hasłem społeczność Zespołu Szkół Publicznych w Milczy  uczciła 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 10 listopada 2017 r. odbyła się uroczysta akademia środowiskowa połączona z obchodami Dnia Patrona Szkoły
ks. Tadeusza Jakubińskiego. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście na czele z burmistrzem gminy  Panem Wojciechem Farbańcem, i jego zastępcą Panem  Janem Materniakiem.  Przybył  także proboszcz parafii ks. Józef Niezgoda. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Radość z odzyskania Niepodległości została wyrażona przez młodzież pieśnią patriotyczną, wierszami i pracami plastycznymi, które stanowiły element dekoracji. Ponadto wszyscy zebrani śpiewali wspólnie pieśni patriotyczne . Podniosłość uroczystości została podkreślona przez uczestników uroczystym strojem i biało-czerwonymi kotylionami . Wspominając Patrona szkoły, podkreślono wartości, jakimi kierował się w życiu: miłość Boga i bliźniego, szacunek dla drugiego człowieka, pokorę, pracowitość.  
Była to piękna uroczystość, podczas której wyrażono szacunek dla historii i dziejów naszego narodu.  


Konkurs historyczny organizowany przez GOK w Ry,anowie

Dnia 10 listopada 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie odbył się gminny konkurs historyczny ,,Życie i działalność Tadeusza Kościuszki”. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Wojtaszko z kl. VI, Marcin Stapiński z kl. VII i Gabriela Romańczak z kl. III gimnazjum. Katarzyna Wojtaszko zajęła I miejsce w kategorii szkoła podstawowa , Gabriela Romańczak zdobyła specjalne wyróżnienie. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 12 listopada 2017r. podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zobacz  dyplomy

 

Szkolne Zawody TG „Sokół” w „Trójboju obronnym”

Zawody odbyły się 7.10.2017r. w Sanoku w godzinach przedpołudniowych. Organizatorem zawodów było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w  Sanoku . W zawodach wzięło udział pięć drużyn. Nie zabrakło także naszych reprezentantów. Uczniowie naszego gimnazjum Wiktor Łabuda i Kacper Szuba wraz z dwoma  dziewczynami z  reprezentowali TG w Rymanowie. Zawodnicy rywalizowali o jak najlepsze miejsce drużynowo i indywidualnie. Uczestnicy musieli pokonać dystans 1600 m w trakcie którego musieli wykonać strzelanie z karabinka laserowego i oddać 3 rzuty granatem na odległość 25 m. Drużyna z Rymanowa zajęła drugie miejsce. Uczniowie otrzymali puchar oraz medale.
Udział w takich zawodach pozwala na zawarcie nowych znajomości i zdobycie ważnych umiejętności.

"Szkolny wolontariat"

Dnia 6 października 2017r. wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu, Gabriela Romańczak, Gabriela Niezgodzka i Julia Kijowska, uczestniczyły w uroczystej inauguracji X edycji Krośnieńskich Pól Nadziei, która miała miejsce w krośnieńskim hospicjum. Z tej okazji odbyła się msza święta w intencji wolontariuszy, a następnie miało miejsce zasadzenie żonkili, które są symbolem akcji Krośnieńskich Pól Nadziei. Wolontariuszki otrzymały sadzonki żonkili, które zostaną zasadzone przed szkołą.

Wycieczka do Odrzykonia

     W dniu 29.09.17 uczniowie klas IV-VI SP w Milczy brali udział w wycieczce do Odrzykonia. Celem wycieczki było obejrzenie i poznanie historii zamku w Odrzykoniu oraz przejście trasą rezerwatu „Prządki”.
Uczniowie poznali dzieje i właścicieli warowni obronnej z XIV wieku zwanej zamkiem Kamieniec. Ogromne zainteresowanie wzbudziły zgromadzone rekwizyty, które służyły do tortur oraz niezwykłe legendy o pobliskich „Prządkach”. W ten słoneczny dzień z tarasu widokowego rozciągała się piękna panorama całej okolicy. Uczniowie przeszli trasą utworzoną dzięki występowaniu niezwykłych form skalnych
są to ponad 20 metrowe ostańce skalne, zbudowane z gruboziarnistego piaskowca ciężkowickiego, których wiek określa się na 35 55 milionów lat. Skały te pod wpływem działania czynników zewnętrznych przybrały oryginalne kształty.  Wycieczka zakończyła się w miejscu długo wyczekiwanym przez uczniów, czyli w Pijalni Czekolady w Korczynie. Wszelkie słodkości, lody oraz gorąca czekolada wynagrodziły trud całodniowej wędrówki.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego