Zespół Szkół Publicznych w Milczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności 2018/19

 
 

"Boże Narodzenie"


"Witaj Św. Mikołaju"

"DZIEŃ UŚMIECHU"

W Zespole Szkół Publicznych w Milczy dzień 23.11.18 został ogłoszony „Dniem Uśmiechu”. W zabawie brali udział uczniowie wszystkich klas: od przedszkola do III gimnazjum. Został ogłoszony konkurs na najładniejszą klasową dekorację oraz każdy uczeń miał przygotować uśmiechniętą buźkę na swoje ubranie. Uczniowie już na pierwszej lekcji otrzymali po 3 „Bilety uśmiechu” i mieli je przekazać kolegom z klasy. W ten sposób wyłoniono najbardziej sympatycznych i uśmiechniętych uczniów naszej szkoły, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy podczas apelu. Nagrodą było nie pytanie ich przez nauczycieli w Dniu Uśmiechu. Klasa VIII z tej okazji upiekła kolorowe babeczki, które zostały wykupione w ciągu 5 minut!!! Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zabawie, przygotowali ciekawe prace, a najlepsze zostały nagrodzone dodatnimi punktami. Komisja złożona z uczniów i nauczycieli ogłosiła zwycięzców konkursu na klasową dekorację:
I miejsce
klasa VII,
II miejsce
klasa III G,
III miejsce
klasa II SP.
Dzień Uśmiechu w naszej szkole pokazał, że uczniowie mają mnóstwo ciekawych pomysłów, a szkoła to nie tylko nauka w klasie, ale także dobra zabawa pełna sympatii wobec siebie nawzajem.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkola „Wesołe Maluchy” w Milczy. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców, a także nauczycieli. Dlatego też w dniu 20 listopada odbyło się uroczyste „Pasowania na przedszkolaka”. Uroczystość swoją osobą zaszczycili zaproszeni goście: Pani dyrektor Beata Kozerska
Szewczyk, Pani w-ce dyrektor  Ewa Krukar, ksiądz proboszcz Józef Niezgoda, radny Gminy Rymanów Józef Kijowski, rodzice, przedstawiciele kadry nauczycielskiej oraz administracji.
Dzieci  przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek, wierszy i tańców, cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Był to dla nich ogromny wysiłek, z jednej strony trwa ciągle okres adaptacyjny związany z przyjściem do przedszkola, a z drugiej strony musiały się skupić na nauce i na próbach. Uporały się z tym ciężarem doskonale, chętnie zaprezentowały program artystyczny, którego efekt  mogli podziwiać rodzice oraz zaproszeni goście. Kandydaci na przedszkolaków musieli poddać się przygotowanym  dla nich przez uczniów starszych klas testom. Dzieci poprawnie odpowiadały na trudne pytania  oraz  dzielnie wykonywały powierzone  im zadania. Wszystkie dzieci zdały test wzorowo! Składając przyrzeczenie obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.
 W nagrodę Pani Dyrektor osobiście pasowała każde dziecko na pełnoprawnego przedszkolaka olbrzymią kolorową kredką a następnie nastąpiło ślubowanie rodziców na ,,Rodziców Przedszkolaka’. Wszystkim podobała się zabawa, w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale,  upominki przygotowane przez niezastąpionych rodziców, jak również słodycze ufundowane przez  Pana Radnego. Po emocjach związanych z występami dzieci odpoczęły przy zabawie i pysznym poczęstunku w postaci pizzy, owocowych galaretek oraz innych smakołykach. Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania nabytych przez dwa miesiące uczęszczania do przedszkola umiejętności. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć ,,Mamo, tato jestem przedszkolakiem’!

Występ  grupy artystycznej„Rekonstrukto”

Dnia 19 listopada w Zespole Szkół Publicznych w Milczy gościliśmy grupę artystyczną „Rekonstrukto”, która wystąpiła z programem pod tytułem „Ku Niepodległej
opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę”. Zaprezentowane zostały stroje z epoki  - szwolażer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich. Uczniowie mogli zobaczyć również kolekcję replik broni używanej przez powstańców i w czasie I wojny światowej. Członkowie grupy przypomnieli  najważniejsze fakty z powstań narodowych i I wojny światowej. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyło się zaprezentowane uzbrojenie. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w pojedynkach oraz opatrywaniu rannych. Na zakończenie uczniowie wykonali pamiątkowe zdjęcia.

100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI  W MILCZY

Świętowanie tej niecodziennej rocznicy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Publicznych w Milczy rozpoczęli 9 listopada o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Podniosłość  uroczystości podkreśliła obecność pocztu sztandarowego, uroczysty strój uczniów i  przygotowane przez nich kotyliony.  Kolejnym etapem uroczystych obchodów była wieczornica, w której uczestniczyli zaproszeni goście, rodzice, mieszkańcy wsi i społeczność szkolna. Uczniowie prezentowali wiersze, piosenki, patriotyczny taniec oraz wspólnie odśpiewano pieśni żołnierskie . Dzieci i młodzież przypomniały treść również treść przysięgi Młodego Polaka. Uroczystość była podsumowaniem wszystkich działań , które zorganizowano w szkole i miejscowości w ramach obchodów rocznicowych. Aby uczcić 100.lecie Odzyskania Niepodległości rozpoczęliśmy nasze działania już w lutym tego roku 2018r.: zaprojektowaliśmy logo obchodów, spotkaliśmy się z przedstawicielami KGW, Straży Pożarnej, Sołysem, Radnym, przedstawicielami stowarzyszenia Milanie, RR i RP i ustaliliśmy nasze działania,
12.04- wieczornica poświęcona czytaniu wierszy patriotycznych,
19,20,21.04- warsztaty bibułkarskie organizowane przez trzy dni przez Koło Gospodyń Wiejskich. Powstałe tam białe i czerwone kwiaty były wykorzystane do dekoracji podczas uroczystości 6.maja i podczas wystawy w KGW-29.września,
zorganizowaliśmy konkurs na życzenia dla ojczyzny i prezentację multimedialną,
6.05.2018r.- uczestniczyliśmy w uroczystej mszy w intencji ojczyzny i straży oraz akademii środowiskowej z apelem pamięci, recytacją pokoleniową i wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych.
29 maja uczestniczyliśmy w wykładzie pracownika IPN dla uczniów i mieszkańców,
29 września Panie z KGW otworzyły wystawę środowiskową „Zdjęcia z duszą” połączoną ze wspomnieniami , legendami, gwarą , które znane z przekazów starszego pokolenia.
12 ,15 października uczniowie i nauczyciele oglądali wystawę,
od października realizujemy zadania w ramach Ogólnopolskiego konkursu Szkoła Młodych patriotów ,
9. 11
szkoła wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Celem „Rekordu dla Niepodległej” było wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11.
Uwieńczeniem naszych obchodów jest renowacja przyszkolnej kapliczki
i umieszczenie na niej oprócz oryginalnego wpisu o fundatorach także tablicy upamiętniającej wszystkich poległych mieszkańców Milczy na różnych frontach.

Wycieczka do Rymanowa Zdroju klas 1-3 ZSP w Milczy

18 października 2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Rymanowa Zdroju. Najpierw odwiedziliśmy zakład pracy p. Krzysztofa Adamskiego- Sportbrand, gdzie szyje stroje sportowe dla klubów z całej okolicy. Następnie wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę w stronę Wołtuszowej. Po drodze podziwialiśmy piękno jesiennego lasu. Na polance oglądaliśmy rzeźby zbójów wykonanych przez miejscowego rzeźbiarza. Nasza trasa skończyła się przy kapliczce św. Huberta. Tam odpoczęliśmy i udaliśmy się w drogę powrotną. W parku był czas na wspaniałą zabawę w stercie liści, chwilę odpoczynku przy tężni solankowej. Następnie zjedliśmy wcześniej zamówioną pizzę , zrobiliśmy drobne zakupy w kiosku z pamiątkami i zadowoleni wróciliśmy do domu.

 

Wyjście na cmentarz

Wielkie wyprawy w "Jasiu Wędrowniczku"

W dniu 24.10.18 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Łukaszem Łagożnym, pierwszym mieszkańcem Podkarpacia, który zdobył Mount Everest najwyższy szczyt świata. Zajazd „Jaś Wędrowniczek” organizuje cykl spotkań pt. „Wielkie Wyprawy”, z których nasi uczniowie chętnie korzystają. Spotkanie już od pierwszych chwil zapowiadało się na bardzo ciekawe. Uczniowie mogli poznać kolejne etapy przygotowania tej niezwykłej wyprawy. Bardzo ważna jest kondycja fizyczna, a czas na to poświęcony to kilka miesięcy, a nawet lat, ale ważne też okazuje się nastawienie i stan ducha równowaga i spokój daje możliwość pokonania każdej góry i wszelkich trudności życiowych. Uczniowie mogli także zobaczyć i posłuchać w jaki sposób organizm człowieka reaguje na duże zmiany wysokości oraz temperatury i poznać surowy krajobraz najwyższych gór świata. Każdy dzień wyprawy był wyzwaniem i walką z własnymi słabościami. Osiągnięcie celu pokazało naszym uczniom, że należy podejmować trudne wyzwania, bo dają one niezwykłą satysfakcję i siłę do kolejnych jeszcze trudniejszych zadań. W czasie spotkania uczniowie mogli obejrzeć sprzęt i ubiór, który Łukasz Łagożny miał na górze Mount Everest. Liczne pytania dzieci potwierdziły ich ogromne zainteresowanie, a w drodze powrotnej do domu wszyscy wyrazili chęć udziału w kolejnym spotkaniu.


Olimpiada sportowa w Rymanowie

25.10.2018r. w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbyła się Integracyjna Olimpiada Sportowa pod hasłem: „Rymanów Dzieciom z Niepełnosprawnościami”. Impreza ta zorganizowana została z inicjatywy pani Marzeny Szepieniec i Fundacji „Jaś Wędrowniczek”.
W zmaganiach sportowych wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I
III SP. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Szymon, Oliwia, Weronika, Sebastian i Alan. W czasie konkurencji nie brakowało sportowych emocji i dobrego humoru. Nie było wygranychi przegranych, ponieważ założeniem Olimpiady była przede wszystkim dobra zabawa i integracja. Wszyscy uczestnicy otrzymali „złote” medale a każda drużyna puchar i pamiątkowy dyplom. Dodatkową atrakcją podczas rozgrywek była możliwość spotkania się z psami terapeutami. Dziękujemy Fundacji „Jaś Wędrowniczek” za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie.

Pasowanie na ucznia klasy I SP

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek 15.10.2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji DEN.
Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy czwartej i szóstej. Składał się on z humorystycznych, wesołych wierszy i piosenek  przerobionych na potrzeby przedstawienia, serdecznych życzeń dla nauczycieli. Stanowił formę podziękowań za trud, włożone serce w nauczanie i wychowanie.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć
dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom naszej szkoły
wyrazy szacunku i życzyć,
aby codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionej misji.
Chcemy podziękować za oddanie dla uczniów, wyrozumiałość i cierpliwość,
oraz za okazywane wsparcie, ogromne poświęcenie i wysiłek włożony w kształtowanie ich charakterów.


”Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość,
dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia,
marzenia, poznawania, próbowania, działania”

(B. Conklin)

Wizyta uczniów na wystawie KGW w Milczy

Pokazy doświadczeń w naszej szkole

Zawody wędkarskie w Bartoszowie

W dniu 10.10.2018 r. na stawach w Bartoszowie odbyły się XI Zawody Wędkarskie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie..Z naszej szkoły wystąpiły dwie drużyny trzyosobowe w składzie: Kacper Chentosz, Kamil Kijowski, Kacper Wielobób oraz Szymon Penar, Bartłomiej Ostap i Damian Kijowski. Zawody składały się z kilku konkurencji: rzut do celu kulami zanętowymi, rzut do celu spławikiem, rzut spławikiem na odległość oraz łowienie ryb. Piękna słoneczna pogoda i doskonała atmosfera towarzyszyła do końca rywalizacji drużyn. Na koniec ogloszono wyniki, rozdano nagrody rzeczowe i dyplomy.

Rajd do Rymanowa Zdroju

W dniu 04.10.18 uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Milczy udali się na rajd do Rymanowa Zdroju. Pomimo wietrznej pogody wszyscy z uśmiechem na twarzy wędrowali i podziwiali piękne barwy jesiennego lasu. W Rymanowie Zdroju przeszliśmy na Wołtuszową, gdzie zrobiliśmy postój przy stanowisku gdzie żyją różne gatunki żab oraz przy kapliczce św. Huberta. Spacer przez Zdrojowy Parku pozwolił na zobaczenie tężni solankowej, gdzie uczniowie zapoznali się ze znaczeniem tego obiektu oraz leczniczym wpływem wód mineralnych występujących na terenie Rymanowa Zdroju. Wszyscy uczestnicy rajdu jednogłośnie uznali ten dzień za niezwykle udany i są chętni do kolejnych pieszych wędrówek.

"Jesienny Skrzat"

28.09.18 w Zespole Szkół Publicznych w Milczy został zorganizowany Szkolny Konkurs na Jesiennego Skrzata. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Prace zostały wykonane zarówno z małych jaki i z dużych owoców i warzyw, a oprócz naszych rodzimych jabłek, dyni i marchewek pojawiły się egzotyczne ananasy, oliwki czy pomarańcze. W czasie każdej przerwy uczniowie oglądali przygotowaną wystawę prac, a pod koniec dnia wybrano najładniejsze Skrzaty. Pierwsze miejsce zajął ogromny dyniowy ptak przygotowany przez klasę VI SP, II miejsce- dyniowa para wykonana przez klasę III SP, a III miejsce szalony, porowy motocyklista klasy IV SP.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego