Zespół Szkół Publicznych w Milczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Opis przedszkola

Przedszkole
 

ZAPRASZAMY DO PRZEDSZKOLA W Milczy!

Witamy w naszym przedszkolu!!!
Nasze przedszkole przygotowuje  dzieci do  radzenia sobie w przyszłości   poprzez rozwijanie zdolności i  talentów. Jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci  i  rodziców, promującym  działania twórcze.
Opis przedszkola:
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom środowiska od 1 września 2009 roku rozpoczął swoją działalność Punkt Przedszkolny „Wesołe Maluchy” w Milczy. Przez dwa lata Punkt przedszkolny był w  pełni finansowany  ze środków unijnych. Po upływie tego okresu pieczę nad punktem przedszkolnym przejęła Gmina Rymanów. W roku 2014 został oddany do użytku nowy kompleks szkolny  w części budynku Zespołu Szkół Publicznych,  do którego  przeniesiono punkt przedszkolny. Obiekt został zaprojektowany i w pełni wyposażony z myślą o najmłodszych dzieciach.  Sale przedszkolne mieszczą się na parterze, są jasne, kolorowe i bogato wyposażone. Między  salami znajdują się  łazienki przystosowane do najmniejszych dzieci. Obok dwóch sal, w których uczą się przedszkolaki oraz zerówka została utworzona sala zabaw, w której dzieci odpoczywają,  miło spędzają  czas wśród piankowych, kolorowych klocków oraz innych atrakcji. Dzieci korzystają również z nowej sali gimnastycznej, na której uwielbiają ćwiczyć.  Kadra pedagogiczna to młodzi, kompetentni nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje i przygotowanie do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Oprócz podstaw programowych  zapewniają  przedszkolakom szeroki wachlarz zajęć dodatkowych m.in.: język angielski, rytmikę, gimnastykę korekcyjną, zajęcia logopedyczne. Wspólnie dbają o dobrą i miłą atmosferę, tak aby wszyscy nasi podopieczni byli szczęśliwi i uśmiechnięci, a rodzice zadowoleni z postępów swych pociech. W ciągu roku dzieci biorą udział w różnego rodzaju imprezach, uroczystościach, wycieczkach, konkursach.  
Władze gminy widząc, że  utworzenie punktu przedszkolnego był dobrym pomysłem, przynoszącym korzyści dla najmłodszych dzieci oraz ich rodziców postanowiły  poszerzyć  ofertę naszego przedszkola. Dlatego też Burmistrz Gminy w Rymanowie informuje, że od 1 września 2016 r. rozpocznie swoją działalność pierwsze samorządowe  przedszkole „Wesołe Maluchy” w Milczy.   Będzie ono prowadzić wychowanie przedszkolne w dwóch grupach: 3-4 latki i 5-6 latki. Przedszkole będzie czynne przez 9 godzin .Dzieci będą miały zapewnione dożywianie składające się z trzech posiłków.
Przedszkole  oprócz realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego oferuje również zajęcia opiekuńczo – wychowawcze  oraz zajęcia dodatkowe: język angielski, gimnastykę korekcyjno – kompensacyjną, rytmikę, zajęcia logopedyczne, religię. Ponadto planuje się zorganizowanie dla dzieci innych zajęć dodatkowych np.; kuchcikowo (podstawy gotowania ), zumba  kids( elementy tańca nowoczesnego),itp.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego