Zespół Szkół Publicznych w Milczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Przedszkole 11/12

Archiwum
 

Dzień Babci i Dziadzia

Wigilia

W piątek 21 grudnia 2012r odbyło się spotkanie wigilijne.
Wigilia i Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Odświętnie ubrane dzieci  kolędowały śpiewając piękne pastorałki i kolędy. Po złożeniu sobie życzeń oraz połamaniu się opłatkiem dzieci oraz panie  zasiedli do uroczyście udekorowanych stołów, gdzie częstowali się pysznymi daniami.   Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Mikołajki

W czwartek ( 6 grudnia) 2012r  wszystkie dzieci w Punkcie Przedszkolnym  z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Świętego Mikołaja, na szczęście w tym dniu nieco przyprószył śnieżek i Mikołaj nie miał problemów z dotarciem do przedszkola. Wszystkie dzieci czekały na gościa w specjalnie przystrojonej na tę okazję sali. Mikołaj ze swoim pomocnikiem reniferem przywiózł duży worek prezentów. W tym dniu w ramach dnia otwartego  dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy czynnie  uczestniczyli w zajęciach. Były tańce, zabawy, konkursy i zagadki oraz wspólne  wykonanie skarpety dla Świętego Mikołaja.  Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Mikołaj obiecał dzieciom, że odwiedzi je w przyszłym roku.

Pasowanie na przedszkolaka 2012

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez ZSP Milcza. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców, a także nauczycieli. Dlatego też w dniu15 listopada 2012 roku w Punkcie Przedszkolnym „Wesołe Maluchy” odbyło się uroczyste „Pasowania na przedszkolaka” dla dzieci nowo przyjętych .Uroczystość swoją osobą zaszczycili  rodzice oraz zaproszeni goście: Pani Dyrektor Beata Kozerska – Szewczyk, Ksiądz Proboszcz Józef Niezgoda, Burmistrz Gminy Rymanów Pan Jan Materniak, Radny Gminy Rymanów Pan Stanisław Adam, przedstawiciele kadry nauczycielskiej Pani Bożena Kaczka oraz Pan Sławomir Kasperkowicz.
W życiu małego przedszkolaka to bardzo ważne wydarzenie, gdyż 3 – 4 letnie dzieci zostały przyjęte do grona przedszkolaków. Dzieci podeszły do tego dnia z entuzjazmem, przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek, wierszy i tańców, cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Był to dla nich ogromny wysiłek, z jednej strony trwał ciągle okres adaptacyjny związany z przyjściem do przedszkola, a z drugiej strony musiały się skupić na nauce i na próbach. Uporały się z tym ciężarem doskonale, chętnie zaprezentowały program artystyczny, którego efekt  mogli podziwiać rodzice oraz zaproszeni goście.  W nagrodę Pani Dyrektor osobiście pasowała każde dziecko na pełnoprawnego przedszkolaka olbrzymią czerwoną kredką. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, rożki obfitości, jak również słodycze ufundowane przez Pana Burmistrza Jana Materniaka oraz Pana Radnego Stanisława Adama. Po emocjach związanych z występami dzieci odpoczęły przy zabawie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez niezastąpionych rodziców.


Wycieczka  na  zakończenie roku przedszkolnego

14.06.2012 roku dzieci wraz z wychowawczynią, chętnymi rodzicami, którzy w  tym dniu znaleźli odrobinę wolnego czasu  udały się na wycieczkę autokarową do Krosna. Celem i założeniem wycieczki było zapoznanie dzieci z najbliższą okolicą. Poznanie pracy leśnika i strażaka. Zaznajomienie z pozaprzedszkolnymi sposobami zabawy grupowej. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych. Podczas lekcji edukacyjnej dzieci zapoznały się z gatunkami drzew, roślin znajdujących się na ziemiach karpackich oraz z ptactwem i zwierzyną zamieszkującą te tereny. Dowiedziały się o sposobie pielęgnacji i niesienia pomocy zarówno roślinom jak i zwierzętom. Poznały również specyfikę pracy leśnika. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Tutaj dzieci dowiedziały się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Poznały ubiór służbowy strażaków i wyposażenie wozu strażackiego. Chłopcy ochoczo zakładali hełmy na głowę. Pytań kierowanych do strażaków ze strony dzieci było bardzo wiele. Większość z nich stwierdziła, że w przyszłości właśnie chcą zostać strażakami. Punktem kulminacyjnym, który sprawił najwięcej frajdy dzieciom był pobyt w krośnieńskim centrum rozrywki dla dzieci o wdzięcznej nazwie „Fikoland”. Dzieci pod czujnym okiem wychowawców jak i pracowników „Fikolandu” miały okazje poznać inne formy zabawy. Najbardziej dzieciom spodobał się basen z kulkami oraz dmuchane zamki do zjeżdżania. Po powrocie do przedszkola głównym pytaniem ze strony dzieci było „kiedy znów pojedziemy do Fikolandu”? Z wycieczki wszyscy wrócili cali i zdrowi z uśmiechem na twarzach.


Dzień Mamy i Taty 26.05.2012 r.

Z nikim nie jest tak beztrosko i radośnie, jak z rodzicami. Z mamą i tatą można przemierzać świat i odkrywać nowe horyzonty. Nikt też lepiej nie pocieszy w chwilach smutku i nie przegoni strachów przed snem. Rodzice są najlepszymi powiernikami sekretów, kompanami i przyjaciółmi dla swych pociech, niezastąpionymi w każdej sytuacji. Za miłość i opiekę „Wesołe Maluchy” dziękowały swym mamusiom i tatusiom 26 maja, podczas uroczystego Dnia Mamy i Taty. Były laurki, były też wiersze i piosenki. A obok tego było mnóstwo radości i uśmiechów. W sobotę, 26 maja przedszkolaki  zaprosiły swoich rodziców na uroczystość Dnia Mamy i Taty, która to odbyła się w sali Domu Ludowego w Milczy. Dzieci w ten sposób chciały podziękować swym ukochanym opiekunom za miłość i troskę oraz trud, włożony w ich wychowanie. I chociaż małe urwisy zdają sobie sprawę, że nie zawsze są grzeczne, obiecały swym rodzicom, że będą zachowywać się wzorowo. A w nagrodę obdarowały rodziców wspaniałymi  przygotowanymi wspólnie z paniami laurkami i mnóstwem słodkich całusów. Dla takich chwil aż miło jest czekać cały rok na to wyjątkowe święto.


 

Zabawa karnawałowa

Dnia 16 lutego  2012r. odbyła się zabawa karnawałowa, w której udział wzięły  wszystkie dzieci Zespołu Szkół Publicznych w Milczy, ale również goście z zewnętrz: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie bajkowe postacie z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszystkie przedszkolaki i starsze dzieci z nauczania zintegrowanego wystroiły się pięknie lub przebrały w różnorodne kolorowe stroje. Na balu znalazły się więc: królewny, wróżki, motylki, biedronki, pszczółki, smoki, rycerze, czarodzieje, zwierzątka, elfy, krasnoludki i wiele innych postaci bajkowych. Karnawałowe atrakcje umożliwiły dzieciom spędzić czas w radosnej atmosferze oraz dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za przygotowanie pięknych strojów. Kolejna zabawa karnawałowa czeka naszych wychowanków dopiero za rok.

Dzień Babci i Dziadzia

Babcia i dziadek są po rodzicach najbliższymi osobami dla dzieci. Często już
w dorosłym życiu, sięgając do wspomnień z dzieciństwa, przywołujemy obraz babci: jej uśmiechniętą i kochającą twarz, jej ręce zawsze gotowe, aby nas pogłaskać, przytulić
i pomóc...
W dniu 20 stycznia 2012 w Zespole Szkół Publicznych w Milczy odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka. Dzieci z Punktu Przedszkolnego „Wesołe Maluchy” i dzieci z zerówki zaprezentowały program artystyczny, w którym znalazły się wiersze,  piosenki, krótkie inscenizacje i tańce. Po złożeniu życzeń i wręczeniu upominków nadszedł czas na słodki poczęstunek oraz wspólne rozmowy. Podczas spotkania panowała miła i serdeczna atmosfera. Dzieci sprawiły wiele radości i wzruszenia swoim Dziadkom. Na pewno ten dzień długo pozostanie w ich pamięci.


Wigilia


Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres oczekiwany nie tylko przez dzieci ale także przez dorosłych. Podtrzymując tradycje związane z tymi świętami w czwartkowy ranek 22.12.2011r., podczas ostatniego dnia w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci
z Punktu Przedszkolnego i zerówki  wraz ze swoimi paniami zgromadziły się aby podzielić się opłatkiem i wspólnie zasiąść do wigilijnego stołu. Po przygotowaniu stołów i przeczytaniu fragmentu czytania z Pisma Świętego nadszedł czas aby podzielić się opłatkiem życząc sobie wszystkiego najlepszego na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy zasiedli do stołu, uczestniczyli w przygotowanej wieczerzy wigilijnej, do  której zapraszał zapach pierogów, a w tle słychać było kolędy. Było bardzo miło i sympatycznie!

Spotkanie z Mikołajem

By tradycji stało się zadość 6 grudnia 2011r. wszystkie dzieci z nauczania wczesnoszkolnego oraz z Punktu Przedszkolnego "Wesołe Maluchy" odwiedził Święty Mikołaj. Wizyta brodatego gościa sprawiła moc radości. Święty Mikołaj, który jak powiedział dzieciom, przybył z dalekiej krainy, dla każdego miał prezent. Zanim jednak dzieci otrzymały podarki, musiały odpowiedzieć na pytania Mikołaja. A ten chciał wiedzieć, czy dzieci były grzeczne w tym roku, czy były dobre dla rodziców i czy chętnie przychodzą do szkoły i przedszkola. Po tych zapewnieniach dzieci przedstawiły jeszcze program artystyczny przygotowany przez klasę "0" i dzieci z Punktu Przedszkolnego "Wesołe Maluchy". Swoje umiejętności artystyczne i wokalne zaprezentowały również dzieci z klas I, II i III. Wówczas nastąpiła jedna z najmilszych chwil - wręczenie prezentów. Po tej ostatniej części naszej uroczystości dzieci niechętnie chciały wypuścić Mikołaja ze swojego przedszkola. Uściskom i wspólnym zdjęciom nie było końca.

Andrzejki 2011

Andrzejki to tradycja wieczoru wróżb pielęgnowana od dawnych czasów. Jest ona radosna i miła. Zabawa jest doskonała, a wróżby i tak wszyscy traktują z przymrużeniem oka. Wróżby pobudzają wyobraźnię i pomysłowość. Są również źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. 24 listopada 2011r. w naszej szkole oraz punkcie przedszkolnym "Wesołe Maluchy" odbyło się przedpołudnie z wróżbami andrzejkowymi. Nauczycielki przygotowały kilka wróżb, z których dzieci mogły się dowiedzieć, jaki będą miały zawód, kto będzie miał najwięcej szczęścia, jaka czeka je przyszłość. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w zabawie. Było dużo śmiechu i radości. Dzieci odwiedziły również tajemniczy pokój wróżb, gdzie "profesjonalne" wróżki przepowiadały im przyszłość z kart, czarodziejskiej kuli, dłoni oraz innych magicznych przedmiotów. Nie zabrakło też wesołej zabawy przy muzyce. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.

Występ iluzjonisty

Wszystkim dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkół Publicznych w Milczy oraz z Punktu Przedszkolnego "Wesołe Maluchy" wizytę złożył Pan iluzjonista, który w zabawny i komiczny sposób pokazywał niezwykłe sztuczki oraz jak zrobić coś z niczego. Młodzież oraz dzieci miały możliwość uczestniczenia w aktywny sposób w prezentowanych przez pana iluzjonistę sztuczkach. Wszystkie dzieci słuchały i patrzyły z dużym zainteresowaniem.

Spotkanie z policjantem

Dzieci z nauczania wczesnoszkolnego oraz z Punktu Przedszkolnego "Wesołe Maluchy" odwiedził niezwykły gość: dzielnicowy z Posterunku Policji w Rymanowie. Opowiedział on dzieciom o swojej pracy, bezpiecznym poruszaniu się na jezdni oraz ograniczonym zaufaniu do obcych. Następnie dzieci zapoznały się z podręcznym sprzętem każdego policjanta. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się kajdanki. Dzieci miały możliwość zadawania pytań.

 

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka jest kolejnym etapem okresu adaptacji dziecka do nowych warunków. Od pierwszych dni pobytu dzieci w przedszkolu poczyniono wiele starań, aby pokonać stres i zapobiec negatywnym przeżyciom małego dziecka przy przekraczaniu progu przedszkola. Dnia 18 listopada 2011 roku w Punkcie Przedszkolnym "Wesołe Maluchy" odbyła się uroczystość "Pasowania na przedszkolaka" dla dzieci nowo przyjętych. Na uroczystości obecni byli rodzice oraz zaproszeni goście: Pani Dyrektor Beata Kozerska - Szewczyk, Z-ca Burmistrza Gminy Rymanów Pan Jan Materniak, Radny Rady Miejskiej
w Rymanowie Pan Stanisław Adama, Sołtys wsi Zmysłówka Pan Bogdan Buczek, Ksiądz Proboszcz Józef Niezgoda. Dzieci podeszły do tego dnia z entuzjazmem, przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek, wierszy i tańców, cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Był to dla nich ogromny wysiłek, z jednej strony trwał ciągle okres adaptacyjny związany z przyjściem do przedszkola, a z drugiej strony musiały się skupić na nauce, na próbach. Kandydaci na przedszkolaków musieli poddać się również przygotowanym dla nich zadaniom, z którymi poradziły sobie znakomicie. W nagrodę Pani Dyrektor osobiście pasowała każde dziecko na pełnoprawnego przedszkolaka olbrzymią czerwoną kredką. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobny upominek na dobry początek wspólnych zabaw i edukacji przedszkolnej. Po emocjach związanych z występami dzieci odpoczęły przy zabawie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez niezawodnych rodziców.
Przedszkolakom oraz ich rodzicom życzymy, aby ten pierwszy etap edukacji był początkiem wspaniałej, pełnej sukcesu drogi, podczas której zawsze towarzyszyć będzie uczucie radości i zadowolenia.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego