Zespół Szkół Publicznych w Milczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Rok 2012/13

Archiwum
 

Trzecioteścik

Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów  ma za zadanie sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu języka polskiego i matematyki, z trzech dotychczasowych lat edukacji.
Uczniowie klasy III SP również wzięli udział w tym badaniu. Trzymamy za Was "kciuki" !!!

Wyjazdy na narty na stok "Kiczera"

Dnia 28 lutego br. nasza szkoła wybrała sie na wyciąg narciarski do Puław w ramach projektu: " Nauka jazdy na nartach zjazdowych dla uczniów z terenu Gminy Rymanów ". Udział w wyjeździe wzięli uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej. Opiekunami wyprawy byli pan Sławomir Kasperkowicz i pan Piotr Literowicz.
     Po dotarciu na miejsce, na początku,  w wypożyczalni sprzętu, dobraliśmy sobie odpowiednie buty narciarskie, narty i kaski. Następnie podzieliliśmy się na grupy według umiejętności jazdy na nartach. Osoby początkujące udały się wraz  z instruktorami na najmniejszy stok, zwany "Oślą Łączką". Uczniowie bardziej  wprawieni    w zjeżdżaniu poszli z opiekunem na większy stok.
Po 4 godzinach „zimowego szaleństwa”, wszyscy zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do Milczy.


Konkurs czytelniczy w Króliku Polskim

19. 03. 2013r. w Króliku Polskim odbył sie IX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas trzecich " Julian Tuwim - czrodziej słów"
W konkursie wzieło udział 11 dwuosobowych drużyn ze szkół podstawowych Gminy Rymanów. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice kl. III: Dominika Pęcak i Julia Kijowska
Konkurs Składał sie z szesciu konkurencji:
1. Test wiedzy o życiu i twórczości poety.
2. Identyfikowanie rekwizytów.
3. Recytacja wiersza.
4. Krzyżowka
5. Pantonima
6. Konkurs plastyczny - ilustracja wylosowanego wiersza.
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Maria Łoś - przewodnicząca
           Urszula Pitrus - członek
           Monika Rygiel - członek
           Bogdan Turek  - Członek
Rywalizacja dzieci była zacięta o czym świadczą zdobyte przez poszczególne drużyny punkty. Ostatecznie dziewczyny z naszej szkoły zdobyły najwięcej punktów i zajęły I miejsce razem z drużyną z Posady Górnej.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wspaniałe nagrody rzeczowe.
Po zakończonej rywalizacji czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Zima w obiektywie

Zachęcamy do wykonywania fotografii zimowych i udzialu w konkursie foto. Termin skladania prac do 10.03.2013 r.

Spotkanie w OREW w Rymanowie

Dnia 5.02.2013 r. uczennice klasy I i II gimnazjum uczestniczyły w zajęciach integracyjnych w OREW w Rymanowie. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw integracyjnych w trakcie których młodzież poznawała się.  Kolejny etap zabawy polegał na wędrówce w krainie ĆWIERĆLANDII między 4  krainami: białą, czerwoną, zieloną i żółtą. Dzieci doskonale bawiły się projektując stroje, ozdabiając krainę i rywalizując w trakcie zabaw zręcznościowych. Zgodnie współpracowali ze sobą uczniowie zdrowi i niepełnosprawni. Spotkania takie pozwolą spojrzeć nam ludziom zdrowym na osoby niepełnosprawne nieco inaczej, życzliwiej.

Spektakl w  GOK-u w Rymanowie

W dniu 4.01.2013 r. uczniowie klas 0 - III SP wzięli udzial w spektaklu pt. "O wesolym  Sindbadzie żeglarzu" wystawionym przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa. Sztuka skierowana była do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z terenu gminy Rymanów. Piękne teatralne stroje oraz kunszt aktorski nie został bez odzewu, ponieważ zebrał gromkie brawa od zebranej publiczności.

Lekcja historyczna

W dniach 30-31.01.2013r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczenia w niezwykle interesującej prezentacji  zatytułowanej „Powstanie Powstania ’44, czyli o Powstaniu Warszawskim”, przygotowanej przez „Projektor- Wolontariat Studencki”.
Spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas V, VI i miało na celu pogłębienie ich wiedzy na temat tego ważnego  momentu w dziejach historii Polski. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, np. same ułożyły własną konstytucję. Sądząc po minach wszyscy byli zadowoleni. Na zakończenie uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Święto Babci i Dziadzia

Imprezą cykliczną w naszej szkole jest uroczystość przygotowywana z okazji dnia Babci i Dziadzia. W tym roku odbyła się ona 29 stycznia. Jak co roku swoją obecnością  zaszczycili nas seniorzy, którzy mogli podziwiać aktorskie występy swoich wnucząt. Dzieci wspólnie z wychowawczyniami przygotowały program artystyczny zatytułowany „Zimowy dzień z Babcią i Dziadziem”. W inscenizacji wzięli udział uczniowie klas: zerowej, pierwszej, drugiej i trzeciej. Starali się pięknie zaprezentować wiersze, piosenki, scenki tematyczne, pląsy i tańce. Szczęśliwi dziadkowie nie szczędzili oklasków i ciepłych słów. Po występie dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami zaprosili gości na słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie odwdzięczyli się wnukom wspólną zabawą, tańcami i uśmiechem.

Spotkanie z podróżnikiem

Dnia 23.01.2013r. gościliśmy w naszej szkole podróżnika grupy ,,Trzask” pana Samuela Kempskiego.  W czasie dwugodzinnej prezentacji fotografii w niezwykle ciekawy sposób Podróżnik opowiadał o Maroku, jego mieszkańcach, ich codziennym życiu, kulturze i obyczajach. Była to wyjątkowa i ciekawa lekcja geografii.

Zabawa choinkowa

Zabawa karnawałowa dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej,  „zerówkowiczów”, przedszkolaków i dzieci młodszych wpisała się w tradycję  naszej szkoły. W tym roku odbyła się 22 stycznia w godzinach popołudniowych. Do szkoły przybyło wiele księżniczek, wróżek, motylków, biedroneczek, królewiczów, piratów, żołnierzy i innych przebierańców. Wesołe zabawy swoich dzieci przyszli zobaczyć także rodzice, którzy przygotowali bufet, a także włączali się do naszych pląsów. Sądząc po minach wszyscy dobrze się bawili. Na zakończenie wszystkie dzieci zostały nagrodzone za piękne stroje i wspaniałą zabawę.

21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 13 stycznia wolontariusze Karolina Rymarowicz, Izabela Koczera, Magdalena Ochęduszko, Mateusz Przybylski, Ilona Przybylska, Monika Smoleń, Natalia Zajdel, Olga Kamińska, Grzegorz Kijowski, Konrad Niezgodzki, Martin Kijowski, Konrad Kijowski, Karolina Prajzner, Karolina Adam, Ilona Wielobób, Marlena Kijowska, Bartłomiej Kopczyk, Szymon Sadowski, Karol Stapiński  wraz z opiekunami  p. Ewą Krukar, p. Martą Kijowską, p. Elżbietą Romańczak przeprowadzili w miejscowości Milcza oraz Trześniow akcję charytatywną na rzecz WOŚP. Pomimo mrozu z uśmiechem na twarzy zbierali pieniążki do puszek i rozdawali serduszka. W tym roku zbieramy pieniążki dla ratowania życia  dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.
14 stycznia w szkole w Milczy odbyla się licytacja gadżetów tj. koszulka, kalendarz kieszonkowy oraz ścienny, a także plakaty i serduszka. Wszystkie dzieci wlączyly się w licytację od klas najmłodszych i uzbierane pieniązki chętnie wrzucały do puszek.  Uczeń z klasy II gimnazjum Karol Stapiński wylicytowal koszulkę z nadrukiem WOŚP za kwotę 151 zl. Gratulujemy!!!
Kwota zebrana przez wolontariuszy wyniosła 1365,10 zł , kwota z licytacji wyniosla 330,10 zł. Łącznie w tym roku zebraliśmy 1695,20 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom,  wolontariuszom, opiekunom za wspólne kwestowanie i do zobaczenia za rok  na 22 finale WOŚPWyjazd na lodowisko do Sanoka

Dnia 10 stycznia br. grupa dzieci i młodzieży z naszej szkoły, pod opieką nauczycieli P. Bożeny Kaczki, P. Sławomira Kasperkowicza i P. Tomasza Kowalczuka wybrała się do Sanoka na  lodowisko. Mieliśmy okazję do doskonalenia swych umiejętności łyżwiarskich, a ponadto zażyliśmy sporej dawki ruchu na świeżym powietrzu - to doskonała rozgrzewka przed zbliżającymi się feriamii...

Próbny sprawdzian dla klasy szóstej

W dniu 10 stycznia 2013 roku klasa szósta przystąpila do próbnego sprawdzianu. Zadania okazaly się dość wymagające i trzeba bylo wykazać się wiedzą z matematyki, przyrody, języka polskiego, historii. To juz ostatnia próba przed kwietniowym sprawdzianem więc trzymamy kciuki za naszych szóstoklasistów

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
jak bardzo znikome są twoje możliwości
i jak wielka jest twoja słabość,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg
pokochał innych przez ciebie,
Zawsze wtedy,
jest Boże Narodzenie.

Matka Teresa z Kalkuty

Boże Narodzenie - akademia

21 grudnia 2012r. w ostatni dzień nauki szkolnej uczniowie klas IV i V SP przygotowali uroczystą akademię z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczęli ją znaną piosenką Czerwonych Gitar  pt. ,,Jest taki dzień”. Śpiewano również kolędy, gościnnie wystąpiły uczennice klasy III gimnazjum wykonując polskie wersje popularnych piosenek świątecznych. Publiczności bardzo podobała się uczniowska wersja utworu z repertuaru A. Sikorowskiego. Dzieci recytowały wiersze , stroiły choinkę, siadały przy wspólnym wigilijnym stole, dzieląc się opłatkiem. Na końcu złożyły wszystkim życzenia świąteczne i wręczyły świąteczne upominki.

Wigilie klasowe

Tradycją w naszej szkole są Wigilie klasowe, organizowane przez poszczególne klasy i wychowawców. W ostatnim tygodniu nauki przed świętami wszyscy akcentują zbliżające się święta i Wigilie. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie spotykają się w swoich klasach wspólnie łamiąc się opłatkiem, składając sobie życzenia, kolędując oraz spożywając razem przygotowane postne potrawy. Wigilie klasowe zbliżają wszystkich do siebie i wprowadzają do szkoły nastrój świąteczny. Wszystkie potrawy wigilijne przygotowywane były przez uczniów poszczególnych klas. Na stołach wigilijnych znajdowały się tradycyjne potrawy wigilijne. Nie zabrakło także wypieków świątecznych. W atmosferę świąteczna wprowadziły uczniów życzenia składane podczas łamania się opłatkiem.

Konkurs kolęd - Rymanów

Konkurs w Króliku Polskim

W bieżącym roku szkolnym, dnia 11 grudnia 2012r., Zespół Szkół Publicznych w Króliku Polskim świętował III rocznicę nadania szkole imienia Polskich Noblistów. Szkoła postanowiła uczcić ten fakt organizując konkursy o zasięgu szkolnym i gminnym. Konkursy miały  na celu przybliżenie postaci i dorobku literackiego polskiego noblisty Władysława Reymonta. Tegoroczne hasło przewodnie wszystkich konkursów brzmiało: „Władysław Reymont - MISTRZ MŁODOPOLSKIEGO REALIZMU".
W konkursach tych wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.
Na szczególne gratulacje zasługuje MARLENA KIJOWSKA, uczennica klasy VI, która w konkursie plastycznym zajęła I miejsce.
Wyróżnienia zdobyli także: w konkursie plastycznym- Aleksandra Pęcak (kl. I), Weronika Wielobób (kl. II), Bartłomiej Ostach (kl. III), Jagoda Prajzner (kl. V), Dominik Kijowski (kl. V) i w konkursie multimedialnym –Karolina Szafran (kl. II Gim.)


 Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Mikołajki

6 grudnia wszystkie dzieci w naszej szkole odwiedził Święty Mikołaj.  Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na wizytę niecodziennego gościa nasłuchując dźwięku mikołajowych dzwoneczków rozbrzmiewających na korytarzu szkolnym. Kiedy Święty Mikołaj wreszcie pojawił się w klasie, dzieci witały go radośnie śpiewając piosenki, a w zamian dostawały upominki. Punktem kulminacyjnym była fotka z Mikołajem.

Andrzejki

W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci dnia 30 listopada 2012r.
W piątek w
szkole  zorganizowano tradycyjne andrzejki. Na uroczystości pojawiły się "Andrzejkowe wróżki", które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód  będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać.
Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Piknik Edukacyjny "Młody Nobel" - edycja III

    W niedzielę 25 listopada w naszej szkole miały miejsce niecodzienne zajęcia prowadzone przez studentów oraz pasjonatów nauk ścisłych. W ramach III- edycji akcji „Młody Nobel” odbył się Piknik Edukacyjny prowadzony przez Fundację Rozwoju Wolontariatu – realizatora programu PROJEKTOR – wolontariat studencki, której koordynatorem jest p. Kamil Wrzos. Piknik rozpoczął się o 9.30. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miejskiej p. Henryk Smolik, Burmistrz Gminy Rymanów p. Wojciech Farbaniec, z-ca Burmistrza p. Jan Materniak oraz Radny Gminy Rymanów p. Stanisław Adam. Wspólnie z uczniami z ZSP w Milczy ciekawym zajęciom przyglądali się uczniowie z Wróblika Szlacheckiego, Sieniawy i Klimkówki wspólnie z dyrektorami tych szkół i nauczycielami. Studenci uczelni rzeszowskich i lubelskich oraz 31 młodych pasjonatów z Młodzieżowego Laboratorium Nauki w Blażowej pokazali nam oryginalne eksperymenty chemiczne, biologiczne, fizyczne oraz z dziedziny kryminalistyki i robotyki, a także ćwiczenia praktyczne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć doświadczenia , a nawet samodzielnie je przeprowadzić. Eksperymenty naukowe stały się wspaniałą okazją do rozwoju zainteresowań i pasji wielu starszych i młodszych uczniów biorących udział w III Pikniku Edukacyjnym „Młody Nobel”

Wycieczka do Warszawy klasy III gimnazjum

W dniach 22 - 24 listopada 2012 roku klasa III gimnazjum była na wycieczce studyjnej w Warszawie. W poprzednim roku szkolnym klasa brała udział w projekcie „Zaplanuj swoją przyszłość” zorganizowanym przez Fundację Wspomagania Wsi „Razem raźniej”. Projekt był współfinansowany przez Narodowy Bank Polski w Warszawie, a koordynatorem projektu była Pani Agata Staroń. Jednym z założeń projektu była właśnie wizyta w głównej siedzibie NBP. Koszt wycieczki pokrywała Fundacja Wspomagania Wsi i NBP.
Nasza wycieczka trwała trzy dni. W tym czasie mieliśmy okazję zobaczyć „kawałek” stolicy. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki „Kopernik”. Mogliśmy własnoręcznie przeprowadzić wiele doświadczeń fizycznych, chemicznych i z wielu innych dziedzin. W centrum spędziliśmy cztery godziny, ale nikt z nas się nie nudził, każdy znalazł jakiś zakątek dla siebie. Wieczorem mieliśmy lekcję patriotyzmu - oglądaliśmy sztukę pt.”Polacy” w Teatrze Polskim. Sztuka była trudna, ale byliśmy pod dużym wrażeniem – niektórzy po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć grę aktorów na żywo. Szczególne przeżycia odczuli uczniowie siedzący w pierwszym rzędzie, którzy mieli aktorów „na wyciągnięcie ręki”. Później odbyliśmy wieczorny spacer po Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu.
Drugiego dnia byliśmy w NBP, spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem oraz poszliśmy na Stare Miasto. Zwiedzaliśmy też Muzeum na Zamku Królewskim, Byliśmy na Placu Piłsudskiego, przy Grobie Nieznanego Żołnierza i pod Pałacem Nauki i Kultury. Wieczorem byliśmy w kinie 5D oraz galerii handlowej, do której dojechaliśmy metrem.
W sobotę odwiedziliśmy zwierzaki w Warszawskim zoo, przeszliśmy głównymi ulicami centrum – Alejami Jerozolimskimi, Marszałkowską, Alejami Ujazdowskimi – przeszliśmy przez Plac Konstytucji i Plac Trzech Krzyży. Zwieńczeniem naszej wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym.
Wróciliśmy o 2 w nocy – zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni, bo mieliśmy okazję przeżyć naprawdę wspaniała przygodę i nigdy nie zapomnimy tych wrażeń.


Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła


W dniu 22.11.2012 r. klasy 4-6 SP pojechaly na wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Uczniowie mogli zapoznać siię z
hutnictwem szkła i szklanej twórczości, zwiedzali ekspozycję najwspanialszych dzieł mistrzów szklanej sztuki, a take brali udzial w warsztatach. Osobiście mogli narysować ciekawy rysunek na szkle oraz wykonać szklaną monetę. Pełni wrażeń wrócili do domu.

PIKNIK EDUKACYJNY W ZSP W MILCZY

25 listopada 2012r. w Zespole Szkół Publicznych w Milczy odbędzie się Piknik Edukacyjny . Pikniki Edukacyjne to element  trzeciej edycji akcji „Młody Nobel” - kampanii edukacyjnej, która pokazuje dzieciom i młodzieży, że nauka, a  w szczególności nauki ścisłe mogą być pasjonujące.  Akcję prowadzą Fundacja Rozwoju Wolontariatu (realizator programu PROJEKTOR – wolontariat studencki oraz Młodzieżowe Laboratorium Nauki ) oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Przedsięwzięciu patronuje Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. W tym ważnym wydarzeniu wezmą udział uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum Zespołu Szkół Publicznych w Milczy. W zajęciach będą także uczestniczyć gimnazjaliści z Gimnazjum we Wróbliku Szlacheckim, z Gimnazjum w  Klimkówce i z Gimnazjum w Sieniawie. Liczymy na przybycie wielu zaproszonych gości i przedstawicieli mediów. PIKNIKI EDUKACYJNE - informacje


11 Listopada -  Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dnia 12 listopada 2012r. odbyła się akademia z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademię pod hasłem „Polska, Ojczyzna, Niepodległość” przygotowali nauczyciele Elżbieta Romańczak, Jadwiga Józefczyk i Tomasz Kowalczuk.
W części artystycznej wystąpiła młodzież klasy II gimnazjum. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni. Akademię wzbogaciła prezentacja multimedialna przedstawiająca historię upadku państwa polskiego i walkę Polaków o odzyskanie niepodległości. Przypomniane zostały również słowa papieża Jana Pawła II o ojczyźnie, które kierował do Polaków podczas swoich pielgrzymek do Polski.
Była to podniosła uroczystość, która przypomniała młodzieży, dlaczego powinni być dumni z naszej Ojczyzny.


- I  stał  się...Cud...-
11 - Listopada...
Dzień  Niepodległości...Defilada,
I Pierwsza Brygada
z Wodzem na czele...
Stanęli wszyscy, co - życie - oddali,
za - Wolność  Ojczyzny -
Swoją krwią...Przypieczętowali.
I zadął wtedy...,,Złoty Róg,,
,,Tak nam dopomóż Bóg,,

Wycieczka do Myczkowiec

W piątek 19.10.2012 r. uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej oraz "zerówki" z wychowawcami wybrali się na wycieczkę szkolną. Dzień zapowiadał się piekny, sloneczny i cieply, więc uśmiechnięte dzieci pożegnały sie z rodzicami i wyruszyły w Bieszczady. W drodze podziwialy jesienne krajobrazy. Pierwszy przystanek zaplanoiwany był w Sanoku. W "URWISIE" -  sali zabaw, dzieci milo spędziły czas, bawiąc się na trampolinie, zjeżdżalniach, drabinkach wspinaczkowych, basenie z kulkami, mogly się wyskakać i wybiegać do woli. Po szaleństwach  wyruszylismy w dalszą podróż. W Myczkowcach w Centrum "Caritas" moglismy podziwiać Ogród Biblijny, park miniatur architektury drewnianej skupiający makiety kościołów i cerkwi oraz mini ZOO. Ogród Biblijny to teren zieleni, który poprzez wymienione w Bibli i posadzone w nim rośliny wprowadza nas poprzez środowisko przyrodnicze w wydarzenia przedstawione na kartach Pisma Świetego. Kolejne elementy ogrodu wiążą sie z działalnością Jezusa i pokazuja krajobrazy Ziemi Swiętej, źródło Jordanu, Pustynię Judzką, pasące się owieczki, poletka zbóż, ziół i warzyw. W parku miniatur zobaczyliśmy piękne kościoły i cerkwie z terenu południowo-wschodniej Polski, Słowacji, Ukrainy. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócilismy do domu, a wycieczkę w Bieszczady będziemy długo wspominać.

Wyjazdy na basen

Otrzęsiny klasy I gimnazjum

Każdego roku w październiku uczniowie klasy I G biorą udział w otrzęsinach. Ich starsi koledzy wraz z wychowawcą przygotowują różne konkurencje, z których najważniejszą jest picie mleka przez „koty”. Na koniec imprezy wszyscy bawią się na dyskotece.

Dzień Patrona

Dnia 25.10.2012r. społeczność szkolna uczciła pamięć patrona szkoły – ks. Tadeusza Jakobińskiego. Dyrektor szkoły, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców, uczniowie i mieszkańcy Milczy zebrali się w kościele parafialnym. Wszyscy wzięli udział w uroczystej Mszy św., a następnie wyruszyli w procesji na cmentarz. Panowała podniosła atmosfera, bo każdy z uczestników niósł zapalony znicz. Po zakończeniu modlitwy ustawiono znicze na grobie patrona- ks. Tadeusza Jakobińskiego.

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12 października 2012r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystą akademię  przygotowała klasa I gimnazjum pod opiek
ą pań: Edyty Gryzowskiej i Elwiry Szajny - Wojtuń. Na program artystyczny złożyły się: scenki z życia szkoły, wiele wierszy i piosenek oraz życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.

PASOWANIE NA UCZNIA 2012

W przeddzień święta Komisji Edukacji Narodowej pierwszaki, ich rodzice oraz wychowawczyni przeżywali ważną uroczystość.11 października odbyło się Pasowanie na Ucznia. Dla każdego dziecka jest to szczególny dzień, który na długo zapada w jego pamięci. Wszyscy starannie przygotowywali się, aby godnie wystąpić przed gronem zaproszonych gości w osobach: pani dyrektor B. Kozerskiej-Szewczyk, pani A. Dudek, pani D. Zawojskiej, pani B. Kaczki, pani E. Smereckiej oraz licznie przybyłych rodziców.
Na uroczystość Pasowania na ucznia pierwszoklasiści wspólnie z wychowawcą przygotowali i zaprezentowali program artystyczny „Dzisiaj już pierwszaki…”, w którym wspominając beztroskie lata zabaw przedszkolnych, zaznaczały z dumą, że „już czas do szkoły wyruszyć z tornistrem”.
Pierwszoklasiści bardzo starali się w swoich wierszach i piosenkach przekonać wszystkich, że od początku roku szkolnego starają się być dobrymi uczniami, chętnie przychodzą do szkoły, chcą się uczyć, mają książki i zeszyty, są ciekawi i chętnie poznają otaczający ich świat. Po zaprezentowanym programie artystycznym dzieci zapytały panią dyrektor i zgromadzonych gości, czy mogą z honorem złożyć ślubowanie i zostać pasowani na uczniów. Otrzymali zgodę i wtedy wyrecytowali wspólnie tekst:


Pasowania nadszedł czas,
Będzie uczniem każdy z nas.
Z tej okazji przyrzekamy,
Że się bardzo postaramy:
Pilnie świat poznawać,
Dobry przykład innym dawać,
Być pomocnym w domu, w szkole
I wypełniać ucznia rolę.
Ślubuję uroczyście!
Nauczycieli szanować
Do lekcji się przygotować
Działać na rzecz swojej szkoły
Być uprzejmym i wesołym.
 Ślubujemy!!!


Po ślubowaniu pani dyrektor dużym ołówkiem pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia Szkoły Podstawowej im. księdza Tadeusza Jakubińskiego w Milczy.
Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz w dowód tego, że jest uczniem, legitymację szkolną.
Dumne pierwszaki od tego dnia stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, a są to: Bilski Szymon, Buczek Sara, Kijowska Aleksandra, Kijowski Kamil, Kilar Robert, Komprowska Dominika, Krupa Martyna, Penar Szymon, Pęcak Aleksandra, Polańska Amelia, Przybylska Julia, Suwała Weronika, Szafran Marzena, Szarek Jakub, Wojtaszko Katarzyna, Zima Piotr.

Serdecznie im gratulujemy i życzymy samych sukcesów przez wszystkie szkolne lata.

Magik w naszej szkole

Inauguracja roku szkolnego 2012/13

Pani dyrektor Beata Kozerska - Szewczyk powitała wszystkich w nowym roku szkolnym. Gorące słowa powitania skierowała do najmłodszych, którzy po raz pierwszy przybyli do Zespołu Szkół Publicznych w Milczy razem z rodzicami.
Kolejno pani dyrektor przedstawiła nauczycieli, którzy rozpoczęli pracę w naszej szkole. Uczniowie powitali swoich wychowawców po zakończonych wakacjach, otrzymali informację na temat sal lekcyjnych oraz podział godzin.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi pani dyrektor życzyła samych sukcesów  w nowym roku szkolnym.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego