Zespół Szkół Publicznych w Milczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Rok 2013/14 r

Archiwum
 

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Zakończenie klasy III gimnazjum

Projekt edukacyjny

W dniu 28.05.2014r. w naszej szkole odbyła się prezentacja Projektów Edukacyjnych realizowanych w klasie II G. Prezentowały się trzy grupy, przedstawione tematy dotyczyły następujących zagadnień:
1. Zanieczyszczenia środowiska
2. Fascynujący mózg człowieka
3. Pierwsza pomoc w stanach nagłych
Pierwsza prezentacja została przedstawiona  przez uczniów: Martyna Kijowska, Justyna Rymarowicz, Sabina Szul, Mateusz Hanus, Julian Ziemiański.  Grupa pracowała pod opieką pani Jadwigi Józefczyk. Uczniowie poruszyli ważne tematy dotyczące źródeł i skutków zanieczyszczeń środowiska, a także wskazali możliwości właściwego rozwiązywania tych problemów.
Druga grupa w składzie: Natalia Penar, Joanna Romańczak, Fabian Krupa, Hubert Kuzianik, Kacper Prajzner realizowała projekt pod opieką pani Edyty Gryzowskiej. Uczniowie wskazywali na niezwykłe możliwości ludzkiego mózgu, a także na sposoby zwiększenia efektywności jego pracy.
Pani Bożena Kaczkai pan Sławek Kasperkowicz byli opiekunami projektu dotyczącego pierwszej pomocy. Grupę tworzyli uczniowie: Natalia Bilska, Justyna Stapińska, Klaudia Szlemp, Karina Szydło, Norbert Wielobób oraz Hubert Kuzianik jako pozorant. Uczniowie zaprezentowali sposoby działania w stanach nagłych. Dzięki temu każdy z nas otrzymał cenne wskazówki jak skutecznie ratować ludzkie życie.

Sukces gimnazjalistów w konkursie WORD

27 i 28 maja 2014
r. w Krośnie odbyły się finały międzypowiatowego konkursu o Puchar Dyrektora WORD dla SP i Gimnazjum. Do Krosna przyjechało 17 drużyn ze  SP i  15 Gimnazjów, finaliści eliminacji gminnych reprezentujący  powiaty:  krośnieński, jasielski, brzozowski, sanocki, leski, bieszczadzki.
Nasza drużyna z SP w składzie:  Jagoda Prajzner, Łucja Zajdel, Bartłomiej Ostach oraz rezerwowo Dominika Pęcak zajęła 13 miejsce,  natomiast Gimnazjum reprezentowali: Marlena Kijowska, Pawel Kijowski, Julian Ziemiański oraz rezerwowo Oskar Szuba. W kategorii Gimnazjów indywidualnie - VI miejsce - Paweł Kijowski, IV miejsce - Julian Ziemiański.  Drużynowo gimnazjaliści wywalczyli II miejsce. Gratulujemy !!!


Dzień Mamy i Taty


Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczcili święto Mamy i Taty 27 maja, zapraszając rodziców na uroczystą akademię. Czcząc Dzień Matki przypadający 26.05 oraz Dzień Ojca 23.06, zadedykowali rodzicom swój występ pt. „Wszystkie kwiaty dla Mamy i Taty”. Przedszkolaki, uczniowie zerówki oraz klas edukacji wczesnoszkolnej w słowach wierszy i piosenek powiedzieli swoim rodzicom, jak bardzo ich kochają. Do życzeń dołączyła się pani dyrektor Beata Kozerska-Szewczyk, burmistrz pan Jan Materniak oraz wychowawczynie poszczególnych oddziałów:  Dorota Skiba, Danuta Zawojska, Alicja Dudek, Małgorzata Szul, Bożena Kaczka.

Wycieczka do Karpackiej Troi

W czwartek 8 maja 2014r. odbyła się szkolna wycieczka do Karpackiej Troi w Trzcinicy,w której wzięli udział uczniowie klas 0, I, II, III SP.Po drodze dzieci odwiedziły Fikoland, gdzie świetnie bawiły się na trampolinie, zjeżdżalni i innych atrakcjach. Później pojechałydo Klasztoru Sióstr Klawerianek- Muzeum Misyjnego. Siostra bardzo ciekawie opowiadała o pracy na misjach, o zwyczajach i tradycjach ludzi, którym pomagają siostry. Wywarło to na nas duże wrażenie. Następnie dzieci pojechały do skansenu. Oglądały film o życiu i zwyczajach dawnych ludzi opowiedziany na podstawie znalezisk i wykopalisk odkrytych przez archeologów. Bardzo nas zaciekawiło. Większość znalezisk odkopano na terenie skansenu i wszystkie można oglądać w muzeum. Były to dzbany, broń, sprzęt domowy. Dzieci widziały też domy w jakich kiedyś mieszkali ludzie. Wycieczka zakończyła się niespodzianką, było to zaproszenie na lody do Mac Donald.

Wycieczka do Wieliczki

8 maja 2014 r. uczniowie SP i Gimnazjum pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do Niepołomic i Wieliczki. Chociaż pogoda platała figle to uczniowie w pogodnych nastrojach wyruszyli autokarem w trasę. Pierwszym punktem wycieczki bylo planetarium w Niepolomicach. Mlodzież mogla zobaczyć zjawiska astronomiczne związane z wyglądem nieba gwiaździstego w różnych szerokościach geograficznych, ruchem planet i Słońca, fazami Księżyca oraz ruchem obrotowym Ziemi. Kolejnym punktem wycieczki była kopalnia soli w Wieliczce. Początek trasy zaczynał się w szybie Daniłowicza, gdzie przewodnik podczas wędrówki opowiadał o historii i tajemnicach Kopalni. O rządzących nią siłach przyrody i etosie ciężkiej pracy wielu pokoleń górników, a także legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby wywierają ogromne wrażenie . Cala trasa liczy 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. W trakcie zwiedzania można obejrzeć pokaz laserowy oraz film  wykonany w technice 5D o historii kopalni. Dodatkową atrakcją jest wyjazd na powierzchnię górniczą windą. Po trzech godzinach zwiedzania z Wieliczki ze śpiewem na ustach  wyruszylismy w trasę powrotną do Milczy.

Konkurs BRD w Króliku Polskim


30 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Publicznych w Króliku Polskim odbył się etap gminny konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży  wiedzy z zakresu znajomości znaków drogowych, pierwszenstwa przejazdu na skrzyżowaniach, oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej oraz jazdy rowerem w miasteczku ruchu drogowego. Szkołę Podstawową reprezentowali: Jagoda Prajzner, Łucja Zajdel, Bartłomiej Ostach, natomiast Gimnazjum reprezentowali: Marlena Kijowska, Pawel Kijowski, Julian Ziemiański. W kategorii Gimnazjów indywidualnie -  I miejsce - Paweł Kijowski, II miejsce - Julian Ziemiański, III miejsce - Marlena Kijowska. Drużynowo I miejsce Gimnazjum w Milczy.W kategorii SP indywidualnie - I miejsce - Łucja Zajdel, II miejsce - Jagoda Prajzner, III miejsce - Bartlomiej Ostach. Drużynowo I miejsce SP w Milczy. Gratulujemy !!!

Uczciliśmy Dzień Flagi i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Podczas apelu uczniowie klasy IV przypomnieli kilka ważnych dat – rozbiory Polski, uchwalenie Konstytucji, datę wstąpienia do Unii Europejskiej.
Kolejno wszyscy wysłuchali nagrania pieśni „Witaj, majowa jutrzenko”. Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej ubrani na biało-czerwono, z chorągiewkami w dłoniach recytowali wiersz Władysława Bełzy „Kto Ty jesteś?”, a następnie zaśpiewali pieśń: „Powiewa flaga,  gdy wiatr się zerwie…”
W dalszej części programu społeczność szkolna przypomniała sobie symbole narodowe: godło, flaga, hymn oraz fakt, że obowiązkiem każdego Polaka jest otaczanie tych symboli szacunkiem. Na zakończenie montażu słowno-muzycznego uczennice klasy III gimnazjum przypomniały okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz jej postanowienia. Dzień Flagi uczniowie naszej szkoły uczcili, ubierając się w barwy biało-czerwone. Dzieci klas I-III SP w swoich strojach prezentowały się najpiękniej.Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy: I, IV SP oraz III kl
asy gimnazjum  pod kierunkiem swoich wychowawczyń.

Przedstawienie teatralne dla najmłodszych


We wtorek 29 kwietnia mogliśmy obejrzeć bajkę wystawianą przez Teatr „Tomcio” z Nowego Sącza pt. „Dobre serce czyli żabie czary”. Przez chwilę poczuliśmy się jak w prawdziwym teatrze. Kukiełki przeniosły nas w bajkowy świat do królestwa królewny Grymaselli. Tam dzieci przekonały się, że same posiadają wiele złych cech: są chwalipiętami, skarżypytami, złośnikami, a czasem nie potrafią dotrzymać tajemnicy.

Egzamin gimnazjalny

W środę 23 kwietnia punktualnie o 9.00 w calej Polsce rozpoczął się egzamin. Przez trzy dni
uczniowie klasy trzeciej gimnazjum zmagali się z testami. Pierwszego  dnia sprawdzano wiadomości dotyczące historii i wiedzy o społeczeństwie, a po przerwie  z języka polskiego. Drugiego dnia uczniowie łamali sobie głowy zadaniami z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Trzeciego dnia sprawdzane były umiejętności z języków obcych. Jak to zwykle bywa, dla jednych zadania były łatwe dla innych trudne. Życzymy wszystkim jak najlepszych wyników !

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego