Zespół Szkół Publicznych w Milczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Rok 2013/14

Archiwum
 

Akcja charytatywna "Żonkil"

13 kwietnia 2014 r. w Milczy wolontariusze z bukietami  żonkili wręczli każdemu kwiatek, kto niewielką nawet kwotą zechcial zasilić krośnieńskie hospicjum. Nasza szkoła uczestniczy w akcji od samego jej początku. Pragniemy w ten sposób pokazać uczniom, że tyle jesteśmy warci jako ludzie, ile w życiu dobrego zrobimy dla innych. Każdy uczeń może zostać wolontariuszem. Nauczycielom, darczyńcom w imieniu pacjentów hospicjum za okazane serce dziękujemy.

Ogólnopolski konkurs BRD

7 kwietnia 2014 r. odbył się finał powiatowy BRD w Krośnie dla SP, a 8 kwietnia dla gimnazjum. Szkołę podstawową reprezentowali: Łucja Zajdel kl.VI, Jagoda Prajzner kl. VI, Dominika Pęcak kl. IV, Bartłomiej Ostach kl. IV, natomiast gimnazjum reprezentowali: Marlena Kijowska kl. Ig, Julian Ziemiański kl. IIg, Paweł Kijowski kl. IIIg oraz rezerwowo wystąpił Oskar Szuba kl. IIIg. W rywalizacji gimnazjów wzięło udział siedem drużyn z powiatu krośnienskiego. Konkurs skladał się z trzech konkurencji: testy jednokrotnego wyboru z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdy po torze sprawnościowym oraz jazdy po miasteczku ruchu drogowego.
Po zaciętej walce nasza drużyna uplasowała się na czwartej pozycji. Gratulujemy !!!


1 kwietnia 2014 r.ważna data dla szóstoklasistów

W tym dniu 9 uczniów VI  klasy SP im. ks. T. Jakubińskiego w Milczy przystąpiło do sprawdzianu organizowanego przez OKE w Krakowie. Punktualnie o 8.45 odbyła się odprawa w gabinecie pani dyrektor. Uczniowie sprawdzili, że arkusze były odpowiednio zabezpieczone i nikt wcześniej nie miał możliwości przejrzenia zadań. Przewodniczący Zespołów Egzaminacyjnych odebrali przygotowane materiały i udali się do wyznaczonych sal. Uczniowie  zajęli miejsca, zakodowali swoje prace i przystąpili do rozwiązywania testu. Pracowali 60 minut, rozwiązując zadania z języka polskiego i matematyki. Po zakończeniu sprawdzianu  członkowie komisji kontynuowali swoje prace, związane z wypełnianiem metryczek oraz pakowaniem prac. W skład komisji wchodzili nauczyciele z naszej szkoły oraz z ZSP we Wróbliku Szlacheckim. Uczniowie pracowali w ciszy i w skupieniu. Na  wyniki sprawdzianu  trzeba będzie zaczekać do czerwca.

Sprzątanie świata

    Połowa marca - pogoda  piękna, świeci słońce, wymarzony dzień na spacer. Uczniowie ZSP w Milczy właśnie tego dnia 14.03.2014r. uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez URZĄD GMINY w Rymanowie ,,CZYSTA WIOSNA”. Klasy IV-VI SP i I-II gimnazjum porządkowali teren wzdłuż ulicy Leśnej i obrzeża lasu w kierunku Zmysłówki. Uczniowie zapełnili kilkanaście worków śmieciami, w rowach znajdowali między innymi stare opony, buty narciarskie i  metalowe naczynia. Po zrobieniu porządków przyjemnie było popatrzeć na zieloną okolicę bez śmieci, plastikowych worków i papierków ze słodyczy.

Powitanie wiosny

20 marca 2014 r. w naszej szkole powitano pierwszy dzień wiosny. Chociaż na dworze było wietrznie, tego dnia  w szkole panowała gorąca atmosfera połączona ze śpiewem piosenek wiosennych, recytacją wierszy oraz dawką humoru jaką zaprezentowali uczniowie gimnazjum w scenkach kabaretowych "Sporty kobiece" oraz "Słoneczny patrol". Dowcipne teksty i wspaniała gra aktorska wywołała uśmiech na niejednej twarzy. Punktem kulminacyjnym był pokaz pirotechniczny. Po występach uczniowie szkoły mogli pochwalić się swymi kolekcjami hobbystycznymi jak również wykazać się zdolnościami w przygotowaniu "Marzanny",  a także  rywalizować w różnych dyscyplinach sportowych.


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
…Ostatnie łaty śniegu
Między drzewami w górach
W marcowym słońcu topnieje
Zima
Zielono już dokoła
I myśli masz zielone
Zielony brzęczy ci w głowie
Dzwonek…

Gminny konkurs pożarniczy

W dniu 12 marca 2014r. w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej . Organizatorem konkursu był Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, z którym współpracowały jednostki powiatowe i gminne.
Eliminacje na szczeblu gminnym zostały przeprowadzone w trzech grupach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Reprezentantami Szkoły Podstawowej byli: Dominika Pęcak i Gabriela Romańczak. Natomiast w kategorii gimnazjum wzięli udział Marlena Kijowska, Magdalena Szafran i Paweł Krupa. Jak co roku nasi uczniowie wykazali się dużą wiedza z zakresu wiedzy pożarniczej. W kategorii Szkół Podstawowych Gabriela Romańczak zajęła III miejsce
, a w kategorii gimnazjum  Marlena Kijowska uplasowała się również na  III pozycji. Gratulujemy sukcesów !!!

Wesołych chwil z Babcią i Dziadziem

Świętowanie Dnia Babci i Dziadzia stało się tradycją naszej szkoły. Odbyło się ono 13 lutego. Uroczystość  tą swoją obecnością uświetnili z-ca Burmistrza – p. Jan  Materniak i radny Gminy Rymanów – p. Stanisław  Adam. Każda grupa, od przedszkola do klasy  trzeciej  przygotowała swój występ,  chcąc umilić popołudnie swoim babciom i dziadziom. Każdy z nas pamięta ciepło,  dobre serce i uśmiech, którym nieustannie nas obdarzają babcie i dziadkowie. Staraliśmy się , aby przedstawione scenki sprawiły radość wszystkim zaproszonym gościom. Na scenie jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki. Następnie przenieśliśmy się do domu babci i dziadka i obejrzeliśmy scenkę pt. „Z życia Babci i Dziadka”  w  wykonaniu zerówki. Życzenia przekazały także smerfy, w które zamienili się uczniowie klasy pierwszej.  Klasa druga przedstawiła „Baśń o dwunastu miesiącach” Janiny Porazińskiej.  Na zakończenie trzecioklasiści zaproponowali wszystkim śmiechoterapię dla lepszego samopoczucia. W ten sposób podziękowaliśmy naszym Babciom i Dziadziom za poświęcony czas, bezgraniczną miłość i zrozumienie z Ich strony. Życzymy dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności.

Walentynki

Walentynki, inaczej Dzień zakochanych, obchodzone są 14 lutego. Nazwa wywodzi się od imienia świętego Walentego, prawdopodobnie biskupa rzymskiego i męczennika. W Polsce stały się popularne w latach 90-tych.
Z okazji Walentynek zuszki z naszej szkoły urządziły pocztę walentynkową.
Zbierały od dzieci kartki walentynkowe, a później przekazywały je adresatom. Robiły to z dużym zaangażowaniem.

Teatrzyk kukiełkowy

W środę 12 lutego najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzały bajkę edukacyjną pt. „ O Maciusiu, który marzył w ochotniczej służyć straży” wystawioną przez „Artsinema”  z Nowego Sącza. Dzieci przypomniały sobie numery telefonów alarmowych oraz poznały przygody Maciusia, dowiedziały się o zadaniach wykonywanych przez strażaków dawniej i dzisiaj.  Zwierzątka przestrzegały dzieci przed niebezpieczeństwem jakie czyhają na nie, jeśli nie będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas zabaw. Wesoły Maciuś wraz ze swoimi przyjaciółmi po raz kolejny uczyli, przypominali i utrwalali wiadomości dzieci z zakresu dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. Teatrzyk edukacyjny bardzo się wszystkim podobał. Po zakończeniu przedstawienia aktorzy zadawali dzieciom pytania sprawdzające uważne słuchanie. Za dobre udzielone odpowiedzi dzieci mogły w nagrodę trzymać i poruszać kukiełkami biorącymi  udział  w przedstawieniu. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą na temat straży.

Zabawa choinkowa


Tradycyjnie początek nowego roku to czas na "wielki szkolny bal". Tak też się stało 21 stycznia 2014 r. w naszej szkole. Zabawa choinkowa jest okazją do wyśmienitej zabawy oraz spotkania się całej społeczności szkolnej. Dzieci przybyli ze swoimi rodzicami, a nawet młodszym rodzeństwem w pięknych strojach. Rozbrzmiewająca muzyka zachęcała do wspaniałej zabawy w rytm której bawiły się piękne królewny, kolorowe wróżki, dzielni rycerze, piraci, czarownice  oraz bohaterowie różnych bajek wraz z wychowawcami.  W trakcie zabawy odbył się też konkurs na „najładniejszy strój karnawałowy” Wszystkie dzieci wyglądały pięknie  i oryginalnie. Za udział w zabawie dzieci otrzymywały nagrody. W nieco innej, ale nie mniej radosnej atmosferze, bawili się uczniowie klas starszych. Tu także nie zabrakło wężyków, kółeczek i tańca w parach. Po zakończeniu imprezy  wszyscy rozeszli się do domu w pogodnych nastrojach.


22 Finał WOŚP

WOŚP zagrała 22 final 12 stycznia 2014 r.
W tym roku zbieraliśmy na zakup "SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW". Nasi wolontariusze kwestowali na terenie Milczy i Trześniowa. Główna impreza WOŚP w naszej gminie odbywala się na rynku w Rymanowie. W poniedziałek w szkole odbyla się licytacja gadżetów tj. koszulka z nadrukiem, kalendarz, informator, plakaty, serduszka. Nasz wolontariusz Karol Stapiński wylicytowal koszulkę za kwotę 162 zł. Gratulujemy !
Lista wolontariuszy WOŚP
1. Adam Karolina
- 1/1153 - 302,70 zł
2. Kamińska Olga
- 2/1153 - 293,50 zł
3. Stapiński Karol
- 3/1153 - 269,00 zł
4. Szuba Oskar
- 4/1153 - 228,40 zł
5. Przybylska Ilona
- 5/1153 - 263,45 zł
6. Zajdel Natalia
- 6/1153 - 121,18 zł
Kwota z licytacji - 428 zł
Łączna kwota - 1906,23 zł

Wigilie klasowe i akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia


W ostatnim tygodniu nauki przed przerwą świąteczną w naszej szkole odbywały się  wigilie klasowe. Już od rana było słychać radośnie rozbrzmiewające kolędy, uczniowie łamali się opłatkiem, składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Wychowawcy ze swoimi uczniami zasiedli do stołu, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych, a także różnych słodkości. Uczniowie opowiadali o obrzędach i tradycjach Bożego Narodzenia.
W piątek 20 grudnia po lekcjach odbyła się akademia, którą przygotowali uczniowie klas IV -VI SP pod kierunkiem p.Matyldy Wojtuń i p. Marty Kijowskiej. Przedstawiony montaż słowno
- muzyczny, bogate, a zarazem pomysłowe stroje i dekoracje korelowały z towarzyszącym śpiewem kolęd, które przybliżyły nam atmosferę świąt. Na zakończenie życzenia dla wszystkich obecnych oraz ich rodzin złożyli przedstawiciele SU. "Do siego roku".

Klub 4 H

W ramach zajęć Klubu 4H „Złote rączki” 10 grudnia 2013 r. odbyło się kolejne spotkanie członków. Uczestnicy przygotowali staropolską sałatkę ziemniaczaną oraz piekli kruche ciasteczka pod nadzorem opiekunów p. Teresy Niziołek i p. Alicji Dudek.

Mikołajki

Dnia 6 grudnia 2013 roku naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Na dworze bylo biało, chłód za oknami, a w klasach ciepło i radośnie. Uczniowie z tej okazji założyli mikołajowe czapki i otrzymali drobne podarunki. Dzieci opowiadały Mikolajowi o swoich dobrych uczynkach w tym roku i obiecały poprawę, by w następnym roku zasłużyć na nagrodę. Mikołajkii przebiegły w bardzo miłej atmosferze i były okazją do wzajemnego częstowania się słodyczami.
„Niecodzienny gość", również odwiedził najmłodsze dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału zerowego. Wszyscy długo na niego czekali. Dzieci napisały listy z życzeniami i cierpliwie oczekiwały przyjścia gościa w czerwonym ubraniu. Gdy nadszedł ten dzień, przedszkolaki były bardzo grzeczne i podekscytowane. Mikołaj pytał je o rożne rzeczy, wręczał prezenty, zrobił sobie z maluchami pamiątkowe zdjęcia, a dzieci odwdzięczyły się piosenkami i wierszami. Potem wspólnie dzieci z rodzicami bawiły się i weseliły w tym jedynym dniu w roku.

Klasa 0 i I SP brały również udział zajęciach mikołajkowych prowadzonych przez wolontariuszkę z „Projektora”. Dzieci chętnie wykonały przywieszkę reniferai św. Mikołaja, obrysowując, wycinając i klejąc ozdoby choinkowe. W wesołej i miłej atmosferze przebiegały zabawy integrujące grupę.

Drogi Mikołaju, z niecierpliwością czekamy na Ciebie w następnym roku. Do zobaczenia !!!


Święto Dziękczynienia


Uczniowie naszej szkoły – oprócz nauki angielskich słówek i gramatyki – mają możliwość poznania kultury krajów nauczanego języka. W każdym roku szkolnym ma miejsce uroczysta akademia poświęcona jednemu ze świąt. W tym roku poznaliśmy tradycje i historię Święta Dziękczynienia obchodzonego w czwarty czwartek listopada w USA.  Widzowie dowiedzieli się, dlaczego wtedy jada się indyka i ciasto z dyni, kim był Indianin Squanto , za co dziękuje się Bogu oraz jak ważne jest to święto dla wszystkich Amerykanów.  Mieli możliwość obejrzeć scenki rodzinne, posłuchać opowieści o Pielgrzymach – pierwszych osadnikach w „nowym świecie” i ich przyjaźni z Indianami. Słowom towarzyszyła prezentacja multimedialna.

"Mlody Nobel" w ZSP w Klimkówce


24 listopada uczniowie z klas gimnazjalnych wzięli udział
pikniku edukacyjnym "Młody Nobel" zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Wolontariatu i Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza pod honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Podczas pikniku studenci przeprowadzili interesujące warsztaty, pokazy i doświadczenia z zakresu siedmiu dyscyplin naukowych: chemii pokazowej, chemii warsztatowej, pierwszej pomocy, biologii, fizyki, robotyki i kryminalistyki.

Andrzejki


28.11.2013 r. w ZSP w Milczy odbyły się "Andrzejki". Uczniowie klas I - III SP rozpoczęli zabawy o godz.11.00, a pozostałe klasy o godzi. 16.00.  Zabawa była przednia, dzieci i młodzież, bawiły się na dyskotece i wróżyły sobie w "Sali Wróżb".
Wróżki i wróżowie przebrani w piękne stroje wróżyli z kart, kuli, spodków, młodzież przebijała papierowe serca z imionami chcąc dowiedzieć się jakie imię będzie nosił przyszły wybranek  lub wybranka. Wróżby cieszyły się dużym powodzeniem wszyscy uczewstnicy zabawy chcieli poznać swoją przyszłość. Bardzo dziękujemy również rodzicom, którzy zorganizowali bufecik szkolny, oraz Radzie Rodziców, która dla wszystkich dzieci przygotowała słodką niespodziankę.

Wyjazd do Rymanowa


W piątek 15.11.2013 r. dzieci  z klas edukacji wczesnoszkolnej oraz „zerówki” mogły obejrzeć sztukę teatralną pt.  „BAJKA O KOCIE W BUTACH” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Sztuka opowiadała historię Janka - najmłodszego syna  młynarza, który w spadku po ojcu dostał jedynie kota. Jednak  nie był to zwyczajny kot, ale taki , który swoją mądrością  i przebiegłością odmienił los swego pana. Ogromną atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: ciekawe  kostiumy, rekwizyty, charakteryzacja  aktorów, oraz dekoracje . Magiczne efekty świetlne sprawiły, że roztańczone i rozśpiewane przedstawienie zabrało nas w magiczna podróż i przeniosło w bajkowy świat.
W piątek złożyliśmy także wizytę w remizie OSP oraz na Posterunku Policji w Rymanowie. Dzieci mogły posłuchać i porozmawiać  z ludźmi, którzy na co dzień czuwają nad naszym bezpieczeństwem . Największą atrakcją były oczywiście samochody strażackie oraz policyjne, które mogliśmy obejrzeć z bliska.
Był to niezapomniany dzień pełen wrażeń.

Pasowanie na "Przedszkolaka"

      Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez ZSP Milcza. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców, a także nauczycieli. Dlatego też w dniu 19 listopada 2013 roku w Punkcie Przedszkolnym „Wesołe Maluchy” odbyło się uroczyste „Pasowania na przedszkolaka” dla dzieci nowo przyjętych. Uroczystość swoją osobą zaszczycili  rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Rymanów Pan Jan Materniak, Radny Pan Stanisław Adam, Pani Dyrektor Beata Kozerska – Szewczyk, Ksiądz Proboszcz Józef Niezgoda,  przedstawiciele kadry nauczycielskiej Pani Bożena Kaczka, Alicja Dudek, Danuta Zawojska, Edyta Gryzowska oraz Pan Sławomir Kasperkowicz.
Dzieci przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek, wierszy i tańców, cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Był to dla nich ogromny wysiłek; z jednej strony trwał ciągle okres adaptacyjny związany z przyjściem do przedszkola, a z drugiej strony musiały się skupić na nauce i na próbach. Uporały się z tym ciężarem doskonale, chętnie i z entuzjazmem zaprezentowały program artystyczny, którego efekt  mogli podziwiać rodzice oraz zaproszeni goście. Kandydaci na przedszkolaków musieli poddać się przygotowanym  dla nich przez uczniów starszych klas próbom. Dzieci poprawnie odpowiadały na trudne pytania  oraz  dzielnie wykonywały powierzone  zadania. Wszystkie zdały test wzorowo!
       W nagrodę Pani Dyrektor pasowała, każde dziecko na pełnoprawnego przedszkolaka olbrzymią kolorową  kredką. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy,  upominki , jak również słodycze ufundowane przez Pana Burmistrza oraz Pana Radnego. Po emocjach związanych z występami  odpoczęły przy zabawie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez niezastąpionych rodziców.

Święto Niepodleglości

14 listopada w czwartek - odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy III gimnazjum, pod kierunkiem pani Elżbiety Romańczak, zaprezentowali montaż słowno- muzyczny na temat naszej Ojczyzny.


Ojczyzna wolna, znowu wolna!
Tak bije serce, huczą skronie!
A Biały Orzeł w słońcu kwiatów
Przyleciał, by go ująć w dłonie.Pasowanie na Ucznia klasy I

17 października 2013r. odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Bohaterami dnia byli uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Milczy. W tym wyjątkowym święcie wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice i dostojni goście. Dzieci przedstawiły specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczny, po którym nastąpiło uroczyste ślubowanie-

„ Ja mały uczeń tej szkoły,
przyrzekam wszystkim dorosłym,
szczególnie mamie i tacie,
że będę się pilnie uczył,
wypełniał wszystkie obowiązki i zadania ucznia tak,
aby przynieść zadowolenie sobie i rodzicom.
Obiecuję godnie i kulturalnie zachowywać się
Oraz szanować wszystkich dorosłych,
Jak przystało na wzorowego ucznia tej szkoły.- ŚLUBUJĘ”


Momentem kulminacyjnym uroczystości było pasowanie przez Panią dyrektor Beatę Kozerską- Szewczyk i wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych. Sekretarz Gminy Rymanów p. Marek Penar i Radny Gminy Rymanów p. Stanisław Adam złożyli dzieciom życzenia i przekazali słodycze.
Po części oficjalnej  pierwszaki i zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Radości nie było końca, że uczniowie klasy I są już członkami społeczności szkolnej SP w Milczy.


Otrzęsiny klasy I gimnazjum

W dniu 16.10.2013 r. odbyły się otrzęsiny klasy I gimnazjum. Uczniowie  musieli zmierzyć się z prawdziwym "chrztem bojowym" przygotowanym przez ich starszych kolegów i koleżanki, by móc zostać pełnoprawnymi gimnazjalistami. Ostatnim punktem programu była złożona przysięga. Cały program miał charakter żartobliwy i wesoły. Po oficjalnej części otrzęsin przyszedł czas na zabawę. W rytmach disco wszyscy bawili się do godziny 19.00. Jeszcze przez długi czas towarzyszyć będą nam wspomnienia z tego dnia.

Święto Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie ze szkoły podstawowej  pod kierunkiem pani Matyldy Wojtuń i Marty Kijowskiej w humorystyczny sposób zaprezentowałi problemy współczesnych nauczycieli. Za swoje występy młodzi artyści otrzymali gromkie brawa i pochwały.
Na
zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiegol, w imieniu wszystkich uczniów, życzyli nauczycielom i pracownikom szkoły zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i wielu sukcesów zawodowych oraz podziękowała za ich pracę i zaangażowanie.
Na
zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli kwiaty nauczycielom i pracownikom szkoły. Dzisiaj wszystkim uczniom zostały wybaczone ich psoty a nauczyciele mieli uśmiech na twarzy.

Ksiądz Biskup Jamrozek w ZSP w Milczy

 11 października szkoła w Milczy miała zaszczyt gościć w swoich progach czcigodnego księdza biskupa Stanisława Jamrozka. Wieczorem w parafii odbyło się uroczyste bierzmowanie, a przed południem ksiądz biskup wyraził życzenie spotkania się z uczniami i gronem pedagogicznym. Takie życzenie było dla całej społeczności szkolnej ogromną radością, tym bardziej, że ksiądz biskup okazał się – jak zwykle – człowiekiem niezwykle ciepłym i serdecznym, szybko złapał wspólny język z młodzieżą i dziećmi, opowiedział o swoich latach szkolnych, trudnych warunkach lokalowych, chwaląc przy tym piękno szkoły w Milczy. Zachęcał do wytrwałej  i mądrej nauki, opowiedział kilka żartobliwych anegdot i umówił się z młodzieżą na mecz piłki nożnej w nowo otwartej sali gimnastycznej za rok. Dzieci z przedszkola powitały księdza biskupa wiązanką kwiatów, a młodzież przygotowała program  artystyczny złożony z wierszy, pieśni i poruszającej pantomimy ukazującej nędzę uzależnienia człowieka, więzy, które rozwiązać może tylko Bóg. Montaż przygotowany został z okazji Dnia Patrona szkoły ks. T. Jakubińskiego.  Niecodzienna wizyta pozostanie  na długo w naszej pamięci.


Magik w naszej szkole

„W świecie pszczół”

We wtorek 8 października w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja przyrody. Uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w spotkaniu z mistrzem pszczelarskim panem Aleksandrem Rębaczem z pasieki „Boża iskierka”. Pszczelarz w niezwykle ciekawy sposób opowiadał nam o życiu owadów  i ich zwyczajach. Byliśmy pełni podziwu i uznania, dla bardzo pracowitych pszczół. Poznaliśmy wiele ciekawostek z ich życia, o ulach i o zwyczajach samej królowej. Mogliśmy także obserwować żywe okazy pszczół w oszklonym  mini ulu przez szkło powiększające. Próbowaliśmy też miodu i pyłku kwiatowego. Na zakończenie zajęć każdy samodzielnie mógł wykonać świeczkę z wosku pszczelego i zabrać ją do domu. Taka lekcja bardzo nam się podobała i na długo ją zapamiętamy.


Wybory Sanorządu Uczniowskiego

We wrześniu odbyły się  wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum oddawali głos na jednego z czterech kandydatów. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwali opiekunowie samorządu p. Maria Zmarz i p.Marta Kijowska.


Oto wyniki wyborów:
przewodniczący - Karol Stapiński,
z-przew. - Oliwia Koczera,
sekretarz - Karolina Adam,                                                                
skarbnik - Mateusz Hanus
Gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz sukcesów w pracy!

Zapisy do biblioteki klasy II SP


Uczniowie klasy II SP z niecierpliwością czekali na dzień, w którym będą mogli zapisać się do biblioteki szkolnej. Przygotowali z tej okazji krótki program artystyczny.  Dzień 19 –y września stał się ich małą uroczystością klasową, na którą zaprosili również panią dyrektor. Recytowane wiersze i zaśpiewane piosenki mówiły o tym, że trzeba szanować książki, ponieważ dzięki nim można zwiedzać dalekie kraje. Swoim wystąpieniem przekonali wszystkich, że są gotowi i mogą stać się „prawdziwymi” czytelnikami. Obiecali, że często będą przychodzić do szkolnej biblioteki, wypożyczać i czytać książki. Na zakończenie pani dyrektor ogłosiła dla drugoklasistów konkurs na najbardziej oryginalną zakładkę do książki.
Uczniowie mieli dwa tygodnie czasu na wykonanie swoich prac.
Jury pod przewodnictwem pani Marty Kijowskiej po burzliwych obradach wybrało pięć prac. Za najbardziej pracochłonną i pomysłową  uznano pracę Kamila Kijowskiego. Ponadto II miejsce zajęła praca Amelii Polańskiej, III miejsce praca Roberta Kilara. Dwa wyróżnienia zostaly przyznane dla Oli Pęcak i Julii Przybylskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.


Inauguracja roku szkolnego 2013 / 2014

2 września 2013 roku powitaliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna. Pani dyrektor Beata Kozerska-Szewczyk , w swoim przemówieniu, powitała wszystkich zebranych na uroczystości , rodziców, uczniów i nauczycieli oraz przedstawiła organizację nowego roku szkolnego. Po części oficjalnej, wszyscy uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego