Zespół Szkół Publicznych w Milczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Rok 2014/15

Archiwum
 
 

23 FINAŁ WOŚP


W niedzielę 11.01.2015 r. wolontariusze naszej szkoły kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Milczy i Trześniowie. Wtym roku zbieraliśmy pieniążki dla dzieci na oddziałach pedriatycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki i seniorów. W poniedziałek w naszej szkole odbyła się licytacja gadżetów WOŚP. Kwota jaką zebraliśmy w tym roku wyniosla 2285,29 zł.  Dziękujemy wszystkim darczyńcom i zapraszamy na 24 FINAŁ WOŚP za rok.

Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

 

Wigilie klasowe

Halowe zawody w piłce nożnej w Milczy

W sobotę 6.12.2014 r. i 13.12.2014 r. został rozegrany turniej piłki halowej o Puchar Dyrektora ZSP w Milczy dla szkół podstawowych i gimnazjów. W turnieju wystąpiło pięć drużyn ze szkoły podstawowej : Wróblik Szlachecki, Bzianka, Rymanów, Królik Polski i Milcza oraz osiem gimnazjów : Wróblik Szlachecki,  Rymanów, Królik Polski, Posada Górna, Sieniawa, Klimkówka, Rogi  i Milcza. Każda drużyna składała się trzech piłkarzy i jednego bramkarza .  Zacięta rywalizacja i wysoki poziom umiejętności indywidualnych zawodników dodał atrakcyjności całemu widowisku. W klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła drużyna z Rymanowa, natomiast w kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Wróblika Szlacheckiego. Gratulujemy !!!

Wyniki klasyfikacji SP
1. Rymanów
2. Milcza
3. Wróblik Szlachecki
4. Królik Polski
5. Bzianka

Wyniki klasyfikacji Gimnazjów
1. Wróblik Szlachecki
2. Rogi
3. Rymanów
4. Królik Polski
5. Klimkówka
6. Milcza
7. Sieniawa
8. Posada Górna

Witaj Św. Mikołaju !!!

„ Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci.
Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci”…

Najmilszy i najbardziej oczekiwany w całym roku gość, czyli ŚWIĘTY MIKOŁAJ  w dniu 5 grudnia odwiedził najgrzeczniejsze dzieci w gminie czyli uczniów ZSP w Milczy. Ukochany przez wszystkie dzieci Święty, zastał klasy pięknie udekorowane a dzieci wystrojone w mikołajkowe stroje i czapeczki. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz nauczycieli  i „przestrzegał” wszystkich niegrzecznych. Poza tym nasz zimowy Gość wszystkim uczniom  osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! „Niecodzienny gość ” najwięcej radości sprawił najmłodszym dzieciom z punktu przedszkolnego oraz oddziału zerowego. Dzieci  już dawno napisały listy z życzeniami i cierpliwie oczekiwały przyjścia gościa w czerwonym ubraniu. Przygotowały piękny program artystyczny. Specjalnie dla niego recytowały wiersze, śpiewały  piosenki oraz zatańczyły mikołajkowy taniec Jingle Beels. Mikołaj był pod wrażeniem ich talentu artystycznego. Dzieciom w tym dniu towarzyszyli rodzice oraz inni członkowie rodzin. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Na pamiątkę spotkania nasz zimowy Gość uwiecznił swoją Świętą Osobę na zdjęciach grupowych oraz indywidualnych.Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci oraz pracowników szkoły, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty. Święty Mikołaj dziękuje wszystkim rodzicom za to, że dzięki ich ,,współpracy” dzieci,  jak co roku przeżyły wspaniałe chwile.

Andrzejki

27 listopad 2014 roku był niezapomnianym dniem dla uczniów naszej szkoły. W tym dniu odbyły się Andrzejki, każdy chciał poznać swoją przyszłość. Wróżki i wróżowie mieli spory pracy przepowiadając przyszłość najpierw młodszym uczestnikom zabawy (klasy 0- III i przedszkole ), a wieczorem uczniom klas IV - VI SP i I- III gimnazjum. Młodzież bawiła się też przy muzyce na dyskotece, a rodzice zadbali o to by dzieci nie były głodne: zapiekanki, hotdogi, popcorn, napoje szybko zostały wykupione. Salę wróżb i dyskotekę zorganizował SU.


"Przytul Misia" - Fundacja Maltańska Służba Medyczna

Uczniowie naszej szkoły wzięli udzial w akcji charytatywnej "Przytul Misia". Każde dziecko moglo przynieść swojego ulubionego pluszaka by móc  podzielić się z  innymi dziećmi. Zebrane  zabawki trafią do fundacji w Krośnie, a następnie zostaną rozdane dzieciom potrzebującym.

„ PASOWANIE MACZKA NA PRZEDSZKOLACZKA”

Dzień 20 listopada 2014 roku  pozostanie na długo w pamięci dzieci  z Punktu Przedszkolnego „Wesołe Maluchy”. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna uroczystość w  życiu naszych pociech  – pasowanie na przedszkolaka.
Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców, a także nauczycieli. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości; stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych w przedszkolu. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez panią dyrektor Beatę Kozerską – Szewczyk dzieci, rodziców oraz zaproszonych  gości w osobach: Burmistrz Gminy Rymanów Pan Jan Materniak, Ksiądz Proboszcz Józef Niezgoda, przedstawiciele kadry nauczycielskiej Pani Alicja Dudek, Danuta Zawojska, Edyta Gryzowska.
Dzieci z entuzjazmem zaprezentowały  program muzyczno – artystyczny w którym to  maluszki zaprezentowały swoje umiejętności  dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Przysięgę złożyli także rodzice naszych najmłodszych podopiecznych, którzy uroczyście zobowiązali się bezgranicznie kochać i wspierać swoje pociechy na ich przedszkolnej drodze. Następnie Pani dyrektor Beata Kozerska - Szewczyk  za pomocą zaczarowanego ołówka uroczyście pasowała każde dziecko na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały Dyplomy Pasowania oraz upominki przygotowane przez rodziców oraz pana burmistrza Jana Materniaka. Po części oficjalnej dzieci, rodzice oraz zaproszeni goście zasiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Pokaz grupy historycznej REVITA


,, I TY możesz zostać rycerzem”- to temat żywej lekcji historii, którą przeprowadziła w naszej szkole 20 listopada br. grupa historyczna REVITA. Przeniosła nas ona w świat średniowiecznych rycerzy i zasad kodeksu rycerskiego. Przybyli rycerze zaprezentowali uzbrojenie dawnych wojowników, dokonali pasowania na rycerza najdzielniejszych giermków, a tych  najbardziej niesfornych poddali małym torturom. Byliśmy także świadkami pojedynku o rękę białogłowy. Tak przeprowadzona lekcja historii niezwykle podobała się uczniom.

Akademiia z okazji "Święta Niepodległości"

10 listopada 2014r.  odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 Listopada. Uczniowie gimnazjum przedstawili montaż slowno muzyczny, w którym  zaprezentowali lekcję patriotyzmu skierowaną do uczniów i nauczycieli szkoły.  Jestem Polakiem, to znaczy, że znam i szanuję polskie symbole narodowe: flagę, godło i hymn Polski. Na koniec uczennica klasy III gimnazjum Klaudia Szlemp zaśpiewała pieśń pt. "My Pierwsza Brygada".

Rajd gimnazjalistów

4 listopada 2014 r. w naszej szkole odbył się rajd dla klas gimnazjalnych. Z samego rana wyruszyliśmy z Trzciany do Iwonicza Zdroju. Wędrówka rozpoczęła się bardzo wesoło – pozdrawianiem kierowców samochodów. Później weszliśmy na szlak. Gdy zdobyliśmy szczyt góry Cergowej zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie pod krzyżem. Była tam również mała skrzyneczka z zeszytem, w którym każdy się podpisywał. Przy zejściu ze szczytu spotykało nas wiele błotnych atrakcji. Najczęściej wpadanie do błota a przy tym masa śmiechu. Po wyjściu z lasu niedowierzaliśmy, że na tej górze, którą mamy przed oczami  przed chwilą chodziliśmy. Po tych wspaniałych widokach poszliśmy już drogą asfaltową od Lubatowej do samego Iwonicza Zdroju. Stamtąd zabrał nas bus i przywiózł do Milczy.  Oczywiście nie obyło się bez zdjęć, których na całej trasie porobiliśmy bardzo dużo. To była niezapomniana przygoda i oczekujemy więcej. :)

Wyjazd do RCKP w Krośnie na spektakl teatralny „ Jak Rumcajs Cypiska uratował”

31 października 2014r. dzieci z Punktu Przedszkolnego, zerówki i klas 1-3 SP w Milczy wybrały się do Krosna na spektakl „ Jak Rumcajs Cypiska uratował” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Dzielny Rumcajs zabrał dzieci w ekscytującą wycieczkę w głąb Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru. Uczniowie wrócili zadowoleni, a przede wszystkim z niezwykle cennym przesłaniem, stawiającym na pierwszym miejscu takie wartości jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzinę, poszanowanie godności ludzkiej oraz życie w harmonii z otaczającą przyrodą.

 

Uczciliśmy pamięć  zmarłych

W czwartek 30 października uczniowie SP i gimnazjum
wspólnym wyjściem na cmentarz i zapaleniem zniczy uczcili pamięć naszego Patrona, a także osób pracujących w szkole oraz swoich bliskich. Refleksja nad przemijaniem przywołuje nam słowa z wiersza ks. Jana Twardowskiego


"
Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
i c
i co nie odchodzą nie zawsze powrócą
i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
czy pierwsza jest ostatnia czy ostatnia pierwsza
"

Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej i sal dydaktycznych

   Niecodzienna uroczystość miała miejsce 28.10.2014 r. Uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami na czele z pocztem sztandarowym udali się do kościoła. Wtedy to społeczność szkolna uczciła patrona szkoły – ks. Tadeusza Jakubińskiego uczestnicząc w uroczystej Mszy św., której przewodniczył ks. Biskup Adam Szal. Ponadto w tym dniu odbyło się otwarcie i poświęcenie nowej sali gimnastycznej i sal dydaktycznych dla przedszkolaków. W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział: Janusz Konieczny  - W-ce Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Jacek Wojtas -  Kurator Oświaty w Rzeszowie, Grażyna Skolarczyk – radna do Rady Powiatu Krosno, Janusz Pelczar - radny do Rady Powiatu Krosno, Henryk Smolik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie i radni gminy, ks. Andrzej Gil – wicedziekan, ks. Józef Niezgoda – proboszcz, ks. Krzysztof Maslyk, ks. Jacek Wajda, przedstawiciele władz samorządowych -  Wojciech Farbaniec – Burmistrz Gminy Rymanów, Jan Materniak – Z-ca Burmistrza Gminy Rymanów. W uroczystości uczestniczyło również wielu znamienitych gości – dyrektorzy szkół, dyrektorzy jednostek samorządowych oraz przedstawiciele organizacji i władz Milczy, reprezentanci rodziców, emerytowani pracownicy szkoły oraz przedstawiciele firm i instytucji współpracujących ze szkołą
Prowadzący: Martyna Kijowska i Julian Ziemiański rozpoczęli program artystyczny od słów
Pierre de Coubertina:

„W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka; istotną rzeczą jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć rycerski bój”.

W tańcu zaprezentowały się dzieci z punktu przedszkolnego i zerówki, które wyraziły swoją radość z sal dydaktycznych. Ich przedstawiciele wspólnie z SU złożyli podziękowania panu Burmistrzowi oraz pani Dyrektor. Kolejno zebrani goście obejrzeli film, który ukazywał prace związane z budową nowej sali gimnastycznej. Klaudia Szlemp zaśpiewała dla wszystkich piosenkę „Zwycięstwo”, a po jej występie dziewczynki z klasy II i III SP zaprezentowały się w tańcu węgierskim. Sporo rozrywki zapewnił gościom kabaret uczniowski, który podczas występu zwrócił uwagę na sporty kobiece. O tym, jak ważną jest gimnastyka przekazywała Julia Kijowska podczas swojego wokalnego występu. Kolejno zgromadzeni goście mieli możliwość podziwiania talentów naszych uczennic z klasy V, które wystąpiły w tańcu z szarfami. Izabela Bluj zaśpiewała piosenkę „Drzwi do kariery”. Publiczność nagrodziła  gromkimi brawami gimnazjalistki, które w aktywny sposób spędzają wolny czas i dbają o zgrabne sylwetki. Chętnie uczestniczą w zajęciach aerobiku, a ich występ wszystkim się podobał. Na zakończenie ponownie wystąpiła Klaudia Szlemp w piosence ” Najlepsi z najlepszych”, a samorząd uczniowski wręczył gościom upominki.

Tę sam
ą uroczystość bardzo hucznie obchodziliśmy także 29. 10.2014 r. wspólnie ze wszystkimi rodzicami i mieszkańcami Milczy. Wystep uczniów został nagrodzony gromkimi brawami, którym nie było końca.

Otrzęsiny klasy I gimnazjum

W czwartek 23 października klasa II gimnazjum przygotowała dla naszych "pierwszaków" otrzęsiny. Rozpoczęły się one o godzinie 17:00 i przebiegały w miłej, sympatycznej atmosferze. Uczniowie klasy I gimnazjum musieli się wykazać wiedzą a także sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach. Po podliczeniu punktów przez komisję, Dominik Kijowski zajął I miejsce zdobywając nagrodę – 2 dni niepytania. Po otrzęsinach odbyła się dyskoteka.

Pasowanie na ucznia klasy I

Pasowania nadszedł czas,
będzie uczniem każdy z nas.
Z tej okazji przyrzekamy,
że się bardzo postaramy.
pilnie świat poznawać,
dobry przykład innym dawać,
być pomocnym w domu , w szkole
i wypełniać ucznia rolę.16 października 2014 r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w ZSP w Milczy odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. Punktualnie o godzinie 16.00 pani Dyrektor-Beata Kozerska- Szewczyk  powitała przybyłych gości: pana burmistrza Jana Materniaka, pana radnego  Stanisława Adama, rodziców i nauczycieli. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy I, którzy odświętnie ubrani, z granatowymi biretami na głowach zaprezentowali program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję .Wspierani przez wychowawczynię recytowali wiersze, śpiewali piosenki i zdawali egzamin ze szkolnych umiejętności u pani Jesieni. Tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet flagowy szkoły.


Ślubujemy !!!
Być dobrymi uczniami
Być przyjaciółmi zwierząt i roślin
Szanować wszystkich, którzy pracują w szkole, aby nam było w niej dobrze
Swą nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom

         Pasowanie na ucznia przez panią dyrektor "wielkim ołówkiem" - było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów  i legitymacji szkolnych. Uśmiechnięci  przyjęli od wszystkich życzenia i prezenty ufundowane przez Pana Burmistrza, Pana Radnego,  Radę Rodziców i Rodziców. Rodzice na zakończenie uroczystości zorganizowali  słodki poczęstunek. To było prawdziwe Święto, do którego będziemy często powracać myślami.

Święto Edukacji Narodowej

W poniedziałek 13 X 2014r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pod hasłem: „NAUCZYCIELOM- W DNIU ICH ŚWIĘTA”. Uczniowie kl. IV i V pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowali montaż słowno - muzyczny. Rozpoczął się on prezentacją przygotowaną przez uczennicę kl. IIIG- Natalię Penar, która przedstawiła historię naszej szkoły. Uczniowie w tym dniu poprzez wiersze i piosenki wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom za przekazywaną wiedzę oraz trud włożony w kształtowanie młodych serc i umysłów.Podczas recytacji przedstawili sylwetkę idealnego ucznia, jakiego chcieliby mieć wszyscy nauczyciele.
Kolejno słuchacze obejrzeli prezentację, podczas której poznali piękne sentencje dotyczące wychowania. Samorząd Uczniowski złożył nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia i wręczył bukiet kwiatów na ręce pani dyrektor.

„Większość ludzi jest jak opadłe liście, które rozwiewa wiatr.
Krążą w powietrzu a potem spadają na ziemię.
Ale nieliczni są jak gwiazdy, które poruszają się po ustalonym kursie,
gdzie nie może ich dosięgnąć wiatr.
Mają prawa i kierunek w sobie. Mają dobro i cierpliwość.
To nauczyciele…”

Cyrk "SZOK"


8 października 2014 gościliśmy w naszej szkole artystów z objazdowej grupy cyrkowej "Szok". Uczniowie z entuzjazmem obejrzeli  program artystów, w którym zaprezentowano niezwykły pokaz żonglerki, akrobacje, jazdę na monocyklach, sztukę iluzji oraz tresurę zwierząt. Niektórzy uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności cyrkowe biorąc w nich udział.  Punktem kulminacyjnym programu był prezentowany przez artystów wąż, którego każda odważna osoba mogła dotknąć. Występ artystów z pokazem sztuki cyrkowej bardzo  podobał się naszym uczniom.

Iluzjonista w naszej szkole


Występ iluzjonisty wprowadził do  szkoły nutkę magii i zaskoczenia.Program spektaklu był pełen magii, nieustannie zaskakujący widzów. W trakcie pokazu uczniowie mieli również możliwość asystowania podpatrując zmagania mistrza: sprawdzali rekwizyty, wybierali karty, a na koniec otrzymywali upominki w postaci balonowych zwierzątek. Pokazom towarzyszył śmiech i gromkie brawa. Występ iluzjonisty był niepowtarzalnym wydarzeniem, które na pewno pozostanie przez długi czas w pamięci każdego ucznia.


„Technologie cyfrowe jako systemowe narzędzie wspomagające realizację programów rozwojowych oraz podnoszące jakość i atrakcyjność oferty edukacyjnej szkół Podkarpacia”

We wrześniu 2014 r. rozpoczął się nowy nabór uczniów Szkoły Podstawowej w Milczy do realizacji projektu „Technologie cyfrowe jako systemowe narzędzie wspomagające realizację programów rozwojowych oraz podnoszące jakość i atrakcyjność oferty edukacyjnej szkół Podkarpacia”, w ramach którego uczniowie mają możliwość uczestnictwa w atrakcyjnych zajęciach rozwojowych lub dydaktyczno – wyrównawczych
z zakresu nauk humanistycznych, matematyczno – przyrodniczych i językowych. Uczestniczy projektu korzystają z nowoczesnych technologii komputerowych: tabletów, tablic interaktywnych. Potrafią się poruszać w obrębie platformy cyfrowej, na której mają umieszczone stosownie do swojego poziomu kursy. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem i uczniowie chętnie biorą w nich udział. Dzięki tym zajęciom uczestnicy mogą rozwijać swoje pasje humanistyczne i matematyczno - przyrodnicze oraz uczyć się języków.

75 - Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

18 września 2014 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 75 - Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej w której udzial wzięli uczniowie klasy III gimnazjum. Wrzesień 1939 roku to najtragiczniejszy miesiąc w dziejach Polski. Nasz kraj zaatakowany przez dwie armie – niemiecką i sowiecką, opuszczony przez sojuszników nie miał szans na obronę. Jednak Polacy nie zamierzali się poddać. Uczniowie klasy III gimnazum przedstawili program artystyczny, który przywoływał najważniejsze wydarzenia i wyznaczyły drogę ku wolności. Droga ta okupiona była przez walkę, łzy, śmierć najbliższych oraz własną…
Uczniowie  zaprezentowali utwory poetyckie, które były głosem pokolenia tamtych czasów, dla którego patriotyzm, poświęcenie wartościom, ideałom, konspiracja, walka o wolność były wpisane w codzienny scenariusz życia. Przerywnikiem muzycznym w programie artystycznym był występ Klaudii Szlemp w utworze "Bialy Krzyż"

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

1
września 2013 roku powitaliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna. Po Mszy Św. uczniowie spotkali się z wychowawcami.

Wycowawcy klas:
Punkt przedszkolny - mgr Dorota Skiba
Klasa "O" - mgr Bożena Kaczka
Klasa I SP - mgr Danuta Zawojska
Klasa II SP - mgr Alicja Dudek
Klasa III SP - mgr Małgorzata Szul
Klasa IV SP - mgr Matylda Wojtuń
Klasa V SP - mgr Marta Kijowska
Klasa VI SP - Maria Zmarz
Klasa I Gimnazjum - mgr Jadwiga Józefczyk
Klasa II Gimnazjum - mgr Sławomir Kasperkowicz
lasa III Gimnazjum - mgr Edyta Gryzowska

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego