Zespół Szkół Publicznych w Milczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Rok 2015/16

Archiwum
 
 
 
 
 
 

Przedstawienie kukielkowe dla I-III

Zajęcia na feriach

Przedstawienie na temat bezpieczeństwa dla klas I-VI SP i I-III gimnazjum

Zabawa choinkowa

Wieczór kolęd

Dzień Babci i Dziadzia

24 Finał WOŚP

Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Wigilie klasowe

XXIV Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. W etapie szkolnym wzięło udział 10 uczniów z klas  gimnazjalnych . Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę i umiejętności z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia. Ten etap wygrała Izabela Bluj z klasy II gimnazjum. Warunkiem przystąpienia do drugiego etapu olimpiady jest zorganizowanie wydarzenia sportowego. W związku z tym uczniowie należący do szkolnego koła PCK z Izabelą na czelne zorganizowali  27 listopada 2015 r. rozgrywki sportowe. Wspaniała atmosfera i zacięta rywalizacja   towarzyszyła przez cały czas rozgrywek.  Uczniowie świetnie się bawili i w miłych nastrojach rozeszli się do domu.
11 grudnia 2015r. w siedzibie Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie odbył się finał rejonowy XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Naszą szkołę reprezentowała zwyciężczyni etapu szkolnego Izabela Bluj. W konkursie wzięło udział 17 uczniów. Gimnazjaliści rozwiązywali test składający się z 20 pytań. W ogólnej klasyfikacji Izabela zajęła 6 miejsce. Gratulujemy !!!


Zawody o Puchar Dyrektora ZSP w Milczy w piłce halowej

Św. Mikołaj w naszej szkole

Już od samego rana  04.12.2015 r przedszkolaki  nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Wizyta świętego Mikołaja w przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył do naszego  przedszkola Św. Mikołaj z Dalekiej Krainy - Laponii. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które  dla Niego z radością przedstawiły. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i wspólnej zabawie. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Mikołaj otworzył wielki wór z prezentami i obdarował  nimi wszystkie dzieci . Dzieci pożegnały gościa  gwiazdkowym tańcem. Mikołaj bardzo się ucieszył i zapewnił dzieci, że za rok znów do nich przybędzie. Dzieciom w tym dniu towarzyszyli najbliżsi. Zrobione zdjęcia z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

„BHP w gospodarstwie domowym” - konkurs powiatowy

W piątek 20 listopada 2015 r. w Gimnazjum w Miejscu Piastowym odbył się  Powiatowy Konkurs „BHP w gospodarstwie domowym”. Jego organizatorem był KRUS. Wzięło w nim udział 44 gimnazjalistów z całego powiatu. Uczestnicy konkursu odpowiadali na 30 pytań testowych. W konkursie wzięły udział dwie nasze uczennice  z klasy III – Magdalena Szafran i Oliwia Koczera. Mimo, iż nie udało im się zdobyć miejsca wśród najlepszych , cieszy jednak fakt, że uczennice chciały wziąć udział w konkursie i solidnie do niego się przygotowywały. To czego się nauczyły, pozostanie w ich głowach. Za udział w konkursie każda szkoła otrzymała 3 piłki do wykorzystania na zajęiach wychowania fizycznego. Wszyscy mieli możliwość wzięcia udziału w pokazie pierwszej pomocy prowadzonym przez uczennice z „Naftówki”, prezentacji sprzętu gaśniczego  oraz w prelekcji o bezpieczeństwie  w ruchu drogowym.

Zabawa "Andrzejkowa"

Pasowanie na "Przedszkolaka"

„Trzy i czterolatki to są dzieci z tej gromadki.
Co wierszyki recytują i piosenki wyśpiewują.
Skaczą pięknie jak piłeczki .Buzie mają jak laleczki.
Ładnie prace wykonują ,wycinają i malują .
Przez ćwiczenia i zabawy można dojść do wielkiej wprawy”.

Bardzo uroczystym i zarazem najważniejszym świętem dla dzieci w naszym przedszkolu było „Pasowanie na Przedszkolaka", które odbyło się 24 listopada 2015 r. W uroczystości wzięli udział rodzice maluszków oraz zaproszeni goście,  pani dyrektor Beata Kozerska – Szewczyk, pani v-ce dyrektor Ewa Krukar, pan burmistrz Jan Materniak, ksiądz proboszcz Józef Niezgoda, pani sekretarka Beata Gątek, grono nauczycielskie w tym roku reprezentowali pani Ewelina Smerecka, oraz pan Sławomir Kasperkowicz.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia  części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Rodzice bardzo wzruszeni i dumni, w pełni zadowoleni ze swoich pociech bili gromkie brawa. Przysięgę złożyli także rodzice naszych najmłodszych podopiecznych, którzy uroczyście zobowiązali się bezgranicznie kochać i wspierać swoje pociechy na ich przedszkolnej drodze. Następnie pani dyrektor Beata Kozerska – Szewczyk za pomocą dotknięcia "zaczarowanym ołówkiem" dokonała uroczystego pasowania, każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, symbol grupy oraz mały upominek przygotowany przez rodziców. Nie obyło się również bez słodkości, którymi to dzieci obdarował pan burmistrz Jan Materniak.
Te miłe akcenty z pewnością będą  wspaniałą pamiątką z najmłodszych lat pobytu w przedszkolu. Po części oficjalnej dzieci, rodzice oraz zaproszeni goście zasiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.


11 Listopada Święto Niepodleglości

Pasowanie na ucznia klasy I

23 października pierwszoklasiści, ich rodzice oraz wychowawczyni przeżywali ważną uroczystość. W tym dniu odbyło się Pasowanie na Ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo zapada w pamięci każdego pierwszaka. Wszyscy starannie przygotowywali się, aby godnie wystąpić przed gronem zaproszonych gości w osobach: pani dyrektor B. Kozerskiej-Szewczyk, pana burmistrza W. Farbańca, pana radnego Józefa Kijowskiego, pana sołtysa M. Prajznera oraz pani A. Dudek, pani D. Zawojskiej, pani D. Skiba, pani E. Smereckiej, pana S. Kasperkowicza oraz licznie przybyłych rodziców.
Na uroczystość Pasowania na ucznia pierwszoklasiści wspólnie z wychowawcą przygotowali i zaprezentowali program artystyczny „Otwieramy wiedzy drzwi”, w którym wspominając beztroskie lata zabaw przedszkolnych, zaznaczały z dumą, że „już czas do szkoły wyruszyć z tornistrem”.
Pierwszoklasiści bardzo starali się w swoich wierszach i piosenkach przekonać wszystkich, że od początku roku szkolnego starają się być dobrymi uczniami, chętnie przychodzą do szkoły, chcą się uczyć, mają książki i zeszyty, są ciekawi i chętnie poznają otaczający ich świat. Po zaprezentowanym programie artystycznym dzieci zapytały panią dyrektor i zgromadzonych gości, czy mogą z honorem złożyć ślubowanie i zostać pasowani na uczniów. Otrzymali zgodę i wtedy wyrecytowali wspólnie tekst:

Pasowania nadszedł czas,
Będzie uczniem każdy z nas.
Z tej okazji przyrzekamy,
Że się bardzo postaramy:
Pilnie świat poznawać,
Dobry przykład innym dawać,
Być pomocnym w domu, w szkole
I wypełniać ucznia rolę.
Ślubuję uroczyście!
Nauczycieli szanować
Do lekcji się przygotować
Działać na rzecz swojej szkoły
Być uprzejmym i wesołym.
Ślubujemy!!!


Po ślubowaniu pani dyrektor dużym ołówkiem pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia Szkoły Podstawowej im. księdza Tadeusza Jakubińskiego w Milczy.
Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz w dowód tego, że jest uczniem, legitymację szkolną. Rodzice przygotowali upominki oraz słodki poczęstunek.
Dumne pierwszaki od tego dnia stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, a są to: Kasia Bluj, Nikola Buczek, Maja Cisowska, Łucja Fil, Maja Gębuś, Filip Hanus, Karolina Hanus, Julia Kijowska, Maja Kijowska, Nikola Kijowska, Zuzia Paluch, Michał Stapiński, Dominik Suwała, Gracjan Suwała, Adaś Szarek, Kornelia Tutak, Wojciech Wojnar.


Serdecznie im gratulujemy i życzymy samych sukcesów przez wszystkie szkolne lata.

Spotkanie z artystą

Otrzęsiny klasy I gimnazjum

Wybory Samorządu Uczniwskiego

Akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015 / 2016

We wtorek 1 września 2015 roku powitaliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna. Pani dyrektor Beata Kozerska-Szewczyk , w swoim przemówieniu, powitała wszystkich zebranych na uroczystości , rodziców, uczniów i nauczycieli oraz przedstawiła organizację nowego roku szkolnego. Po części oficjalnej, wszyscy uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

WYCHOWAWCY :
Oddział Przedszkolny - mgr Dorota Skiba
Klasa "O" - mgr Edyta Gryzowska

Klasa I SP - mgr Małgorzata Szul
Klasa II SP - mgr Danuta Zawojska
Klasa III SP - mgr Alicja Dudek
Klasa IV SP - mgr Elzbieta Romańczak
Klasa V SP - mgr Matylda Wojtuń
Klasa VI SP - mgr Marta Kijowska
Klasa I gimnazjum - Maria Zmarz
Klasa II gimnazjum - mgr Jadwiga Józefczyk
Klasa III gimnazjum - mgr Sławomir Kasperkowicz

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego