Zespół Szkół Publicznych w Milczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Rok 2015

Archiwum
 
 

Zakończenie klasy III gimnazjum i roku szkolnego 2014 / 2015

Zakończenie roku  w Punkcie Przedszkolnym i  Oddziale Przedszkolnym.

Podobno „wszystko dobre, co się dobrze kończy”. Dlatego warto było uczcić zakończenie dobrego, ale i pełnego pracy roku szkolnego. Toteż dzień 26  czerwca 2015 roku był dobrą okazją, żeby zaprosić rodziców  i razem spędzić miłe chwile...
Dzieci wprowadziły nas w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki, ale opowiedziały też w wierszyku o niełatwej przedszkolnej codzienności. Nie ma co ukrywać, „ciężki jest żywot przedszkolaka”. Ale trudny proces stawania się co raz starszym  nasze maluchy, nie wiadomo kiedy, opanowały do perfekcji!
Po roku wspólnej zabawy i nauki przyszedł czas rozstania. Pięknie recytowane wiersze, śpiewane piosenki i tańce pokazały, jak wiele przez ten czas dzieci  się nauczyły. Najważniejsze jest jednak fakt, że wszyscy bardzo sie polubili i zżyli.  Dzieciom z  klasy „O”
życzymy samych sukcesów w  pierwszej klasie, a przedszkolakom miłych chwil spędzonych w punkcie przedszkolnym i oddziale przedszkolnym .
A teraz  trzeba odpocząć, opalić się i w pełni sił wrócić do szkolno - przedszkolnej codzienności! Czekamy!

Wycieczka autokarowa dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego.

„Chociaż nie mamy jeszcze wiele lat, chcemy poznawać świat ze wszystkimi jego tajemnicami. Przedszkolne wycieczki uchylają rąbka tym tajemnicom i każda nasza wyprawa uczy nas, jak zdobywać i poznawać to, czego jeszcze nie odkryliśmy...”.

Tradycją  już jest udział przedszkolaków w wycieczkach zorganizowanych na przełomie maja i czerwca. W tym roku 18.06.2015 roku dzieci z punktu przedszkolnego „Wesołe Maluchy” oraz klasy „0” wraz z wychowawczyniami, oraz innymi pracownikami szkoły, którzy w  tym dniu znaleźli odrobinę wolnego czasu  udały się na wycieczkę autokarową do Krosna.
Celem i założeniem wycieczki było zapoznanie dzieci z najbliższą okolicą. Poznanie pracy leśnika i strażaka. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych. Podczas lekcji edukacyjnej dzieci zapoznały się z gatunkami drzew i roślin znajdujących się na ziemiach karpackich oraz z ptactwem i zwierzyną zamieszkującą te tereny. Dowiedziały się o sposobie pielęgnacji i niesienia pomocy zarówno roślinom jak i zwierzętom. Poznały również specyfikę pracy leśnika. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Remizy Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Tutaj dzieci dowiedziały się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Poznały ubiór służbowy strażaków i wyposażenie wozu strażackiego. Chłopcy ochoczo zakładali hełmy na głowę. Pytań kierowanych do strażaków ze strony dzieci było bardzo wiele. Większość z nich stwierdziła, że w przyszłości właśnie chcą zostać strażakami. Następnym punktem wycieczki był spacer po rynku oraz przejazd „Kolejką Turystyczną” ulicami Krosna. Po przejażdżce kolejką dzieci poczuły lekkie zmęczenie, dlatego też wszyscy postanowili odpocząć w pobliskiej restauracji jedząc pierożki. Kiedy brzuszki były już pełne a nóżki wypoczęte dzieci upomniały się o obiecany deser. Cała grupa udała się na pyszne śmietankowe lody. Punktem kulminacyjnym, który sprawił najwięcej frajdy dzieciom był pobyt w krośnieńskim centrum rozrywki dla dzieci o wdzięcznej nazwie „Fikoland”. Dzieci pod czujnym okiem wychowawców jak i pracowników „Fikolandu” miały okazje poznać inne formy zabawy. Najbardziej dzieciom spodobał się basen z kulkami oraz dmuchane zamki do zjeżdżania. Po powrocie do szkoły głównym pytaniem ze strony dzieci było: „kiedy znów pojedziemy  na wycieczkę”?.

Final konkursu BRD


W Krośnie został przeprowadzony "Final Konkursu o Puchar Dyrektora WORD" dla szkół gimnazjalnych. Nasi uczniowie wystąpili w skladzie: Łucja Zajdel, Marlena Kijowska, Julian Ziemiański i rezerwowo Michał Kamiński. W konkursie wzięło udział 16 gimnazjów z powiatu: krośnieńskiego, jasielskiego, brzozowskiego, sanockiego i leskiego. Po zaciętej walce nasi uczniowie drużynowo uplasowali się na czwartym miejscu a Marlena Kijowska zdobyła miejsce szóste. Gratulujemy !!!

Projekt edukacyjny

We wtorek 2.06.2015 r.  o godzinie 17.00 uczniowie klasy II gimnazjum w obecności zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców prezentowali swój projekt edukacyjny. W tym roku uczniowie wybrali następujące tematy: " W świecie instrumentów" - opiekun mgr Dariusz Habrat, " Nasza wycieczka po Londynie " - opiekun Maria Zmarz, Podróże kulinarne po Włoszech" - opiekun mgr Tomasz Kowalczuk.

Dzień  Dziecka w Punkcie Przedszkolnym i Oddziale Przedszkolnym

Każdy z nas kiedyś był dzieckiem i z niecierpliwością czekał na swoje urodziny, jednak największe podekscytowanie wzbudzał zawsze pierwszy dzień czerwca. Każdego roku o tej porze jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu przedszkolaki uczciły swoje wielkie święto. Oprócz pięknych życzeń dzieci cały dzień brały udział w różnych zabawach.  Maluszki w rytm wesołej muzyki wirowały wśród kolorowych baloników. Wielką radość sprawiło dzieciom malowanie ich twarzy. W pewnym momencie wszystkie dzieci stały się postaciami z ulubionych bajek.  Uwieńczeniem tak wspaniałego dnia był obfity poczęstunek  przygotowany przez panie w postaci galaretki owocowej z bitą śmietaną, ciasteczek, cukierków oraz popcornu. Na zakończenie królowały pyszne lody, które przedszkolaki otrzymały w prezencie od Rady Rodziców.

Dzień Mamy i Taty

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczcili święto Mamy i Taty 30 maja 2015 r. zapraszając rodziców na uroczystą akademię, która w tym roku odbyła się w Sali Domu Ludowego. Czcząc Dzień Matki przypadający 26.05 oraz Dzień Ojca 23.06, zadedykowali rodzicom swój występ pt. „Bawmy się z Mamą i Tatą”. Przedszkolaki, uczniowie zerówki oraz klas edukacji wczesnoszkolnej w słowach wierszy i piosenek powiedzieli swoim rodzicom, jak bardzo ich kochają. Dzieci w ten sposób chciały podziękować swym ukochanym opiekunom za miłość    i troskę oraz trud, włożony w ich wychowanie. Do życzeń dołączyła się pani dyrektor Beata Kozerska-Szewczyk, pan sołtys  Mariusz Prajzner,  pan radny Józef Kijowski, oraz wychowawczynie poszczególnych oddziałów. Ten radosny dzień uświetnił występ dzieci z zespołu tanecznego „Stars”. Dla wszystkich gości tradycyjnie został przygotowany słodki poczęstunek przez niezawodnych rodziców.

Gminny konkurs BRD


W czwartek  7 maja 2015 roku w Zespole Szkół Publicznych w Milczy odbył się Gminny Konkurs o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Rymanów. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, kształtowanie nawyków właściwego uczestniczenia w ruchu drogowym, propagowanie kultury komunikacyjnej wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W konkursie wzięły udział trzy reprezentacje gimnazjum; z Milczy , Królika Polskiego i Posady Górnej oraz pięć reprezentacji szkół podstawowych; z Milczy, Królika Polskiego, Wróblika Szlacheckiego, Bzianki i  Głębokiego.  Pani dyrektor Beata Kozerska-Szewczyk powitała zaproszonych gości,  uczestników konkursu i ich opiekunów. Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczestnicy rozwiązywali test, składający się z 25 pytań dotyczących: znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych, pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowania oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. W części praktycznej wykazywali się umiejętnością jazdy na rowerze w ,,mini miasteczku ruchu drogowego’’ oraz pokonywaniem przeszkód ustawionych na placu tj. slalom z ograniczeniem, rynna, równoważnia, żmijka’, ósemka. Zacięta rywalizacja uczestników towarzyszyła do samego końca konkursu. W kategorii szkół podstawowych: I miejsce zdobyła SP w Króliku Polskim, II miejsce przypadło dla  SP z Milczy, a trzecie  dla SP z Wróblika Szlacheckiego. W kategorii gimnazjów: I miejsce zdobyło Gimnazjum w Milczy, II miejsce przypadło dla Gimnazjum z Królika Polskiego, a trzecie dla Gimnazjum w Posadzie Górnej. Na zakończenie konkursu rozdano puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a  Pan Burmistrz Jan Materniak podkreślił, że bezpieczeństwo na drodze jest sprawą najważniejszą i pogratulował uczestnikom konkursu za wspaniałą rywalizację, a opiekunom podziękował za  przygotowanie do konkursu.
Sukcesy uczniów w Konkursie Powiatowym z BRD

W środę 22.04.2015 r. w Krośnie odbył się konkurs z Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych, a w piątek 24.04.2015 r. dla szkół  gimnazjalnych. Drużynę z SP reprezentowali: Dominika Pęcak, Julia Kijowska, Bartłomiej Ostach i Wiktor Łabuda natomiast drużynę z gimnazjum reprezentowali: Marlena Kijowska, Łucja Zajdel, Julian Ziemiański i rezerwowo Michał Kamiński.W ogólnej rywalizacji nasze drużyny zajęły II miejsce, a Marlena Kijowska indywidualnie zajeła III miejsce. Gratulujemy !!!

Konkurs Talentów Przedszkolnych „O Nagrodę Pluszowego Misia”.

W dniu 26 marca w sali Kina „Sokół” w Rymanowie odbył się Konkurs Talentów Przedszkolnych „O Nagrodę Pluszowego Misia”, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z Punktu Przedszkolnego „Wesołe Maluchy” oraz kl. „O”. Emilia Cisowska zaprezentowała piosenkę pt. „Kolorowe kredki”, natomiast Katarzyna Bluj oraz Maja Kijowska zaśpiewały piosenkę o tytule „Zuzia lalka nieduża”. Swoim talentem recytatorskim pochwalili się chłopcy: Dominik Suwała recytował wiersz Stanisława Jachowicza „Chory kotek” i Michał Stapiński, który prezentował wiersz Jana Brzechwy „Tańcowała igła z nitką”. Po udanych występach dzieci zostały nagrodzone dyplomami oraz pluszowymi maskotkami. Radosne dzieci wraz      z opiekunami wróciły do domów. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci, gdyż dla większości z nich był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Powitanie "Wiosny"


26 marca w naszej szkole powitaliśmy " Pierwszy Dzień Wiosny". Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną rozpoczęli swój występ od zaspiewania  piosenki pt. " Wiosna w błękitnej sukience". Następnie chłopcy z gimnazjum pokazali najnowsze trendy mody "New Fasion Milcza 2015". Ciekawy skecz małżeński przedstawili  Fabian Krupa i
Klaudia Szlemp. Część wokalną zaprezentowały Julia Kijowska z klasy V SP, Izabela Bluj z klasy I gimnazjum oraz Klaudia Szlemp z klasy III gimnazjum. W drugiej części rozpoczęły się rozgrywki sportowe dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy uczniowie we wspaniałych humorach wrócili do domów. Dziękujemy firmie AVANTI za wypożyczenie stroju.

Wyjazd młodszych dzieci do Kina w Rymanowie.  

W dniu 23.03. 2015 dzieci z Punktu Przedszkolnego „Wesołe Maluchy”, klasy „0” oraz uczniowie klas 1-3 wybrali się wraz z nauczycielami i opiekunami do Rymanowa na przedstawienie „Alicja w krainie czarów”. Spektakl odbył się w sali widowiskowej kina „Sokół”.  Dzieci z zaciekawieniem obejrzały  spektakl pełen przygód i fantazji, humoru i magii, ze świetnymi piosenkami, wspaniałymi układami choreograficznymi i pięknymi barwnymi kostiumami. Po zakończonym przedstawieniu dzieci miały okazję poznać tajniki pracy aktorskiej. Zaskakującym i bardzo miłym elementem kończącym przedstawienie były unoszące się ponad głowami dzieci ogromne bańki mydlane.

Spotkanie z podróżnikiem z grupy "Trzask"


Uczniowie szkoły podstawowej  i gimnazjum spotkali się z podróżnikiem Samuelem Kempskim, który opowiadał o swoich podróżach z Południowej Afryki. Ciekawe historie i niesamowite zdjęcia zrobiły ogromne wrażenie na naszych uczniach.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne podróże.  TRZASK.pl

"Dzień Kobiet"


W piątek 7 marca chłopcy ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum wręczali dziewczynom drobne upominki. W tym roku chłopaki z klasy piątej zaskoczyli wszystkich, ponieważ ufundowali  dla swoich dziewczyn niepowtarzalny tort z imonami oraz dodatkowo bukiet tulipanów. Chłopaki trzymajcie fason na następne lata.

Gminny Konkurs w Piłce Siatkowej Szkół Gimnazjalnych


19 lutego 2015 r w ZSP w Milczy odbył się konkurs w piłce siatkowej dla szkół gimnazjalnych w kategorii chłopców. Nasza drużyna po zaciętej walce wywalczyła II miejsce, natomiast miejsce I zdobyla drużyna z Klimkówki. Miejsce III przypadło dla drużyny z Sieniawy, a IV dla drużyny z Królika Polskiego.  Gratulujemy !!!

Zabawa karnawałowa w OREW

Tegoroczny karnawał klasa V zakończyła w Rymanowie. Uczniowie bawili się wspólnie z wychowankami OREW w sali Domu Kultury. Bal prowadziła Królowa Śniegu, która czuwała ażeby wszyscy dobrze się bawili, wymyślała ciekawe zabawy, gry integrujące dzieci. Zwycięzcy otrzymywali pyszne pieczone serca. Zabawy przerywane były tańcami dyskotekowymi. Na koniec balu uczniowie i opiekunowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. W drodze powrotnej uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, bardzo mile wspominali czas spędzony w Rymanowie.

Zabawa karnawałowa w Milczy

   W dniu 28 stycznia 2015 r.  odbył się  wyczekiwany „Bal karnawałowy”, dla uczniów naszej szkoły oraz wszystkich chętnych dzieci. Zabawa choinkowa jest okazją do wyśmienitej zabawy oraz spotkania się całej społeczności szkolnej.W tym  roku w celu urozmaicenia  zabawa odbyła się Sali Domu Ludowego. Dzieci przybyły  ze swoimi rodzicami, a nawet młodszym rodzeństwem w pięknych strojach. Rozbrzmiewająca muzyka zachęcała do wspaniałej zabawy w rytm której bawiły się piękne królewny, kolorowe wróżki, dzielni rycerze, piraci, czarownice  oraz bohaterowie różnych bajek.  W trakcie zabawy odbył się też konkurs na „najładniejszy strój karnawałowy” Wszystkie dzieci wyglądały pięknie  i oryginalnie. Za udział w zabawie dzieci otrzymywały nagrody. W nieco innej, ale nie mniej radosnej atmosferze, bawili się uczniowie klas starszych. Tu także nie zabrakło wężyków, kółeczek i tańca w parach. Po zakończeniu imprezy  wszyscy rozeszli się do domu w pogodnych nastrojach. Niezawodni  rodzice, przygotowali bufet, z pysznymi przekąskami.  Sądząc po minach wszyscy dobrze się bawili. A po zakończeniu balu wszyscy zadowoleni powracali do domów, by podzielić się wrażeniami z najbliższymi.

Dzień Babci i Dziadzia

Jak co roku święto Babci i Dziadzia stało się wspaniałą okazją do wspólnego spotkania. Wnukowie, ich rodzice wspólnie z władzami samorządowymi oraz nauczyciele zaprosili miłych gości do kolędowania. W tym roku Dzień Babci i Dziadzia odbył się w sali Domu Ludowego w Milczy. Dziadkowie licznie zaszczycili nas swoją obecnością, a dzieci korzystając z tej okazji podziękowały im za miłość, opiekę i wszystko co nazywamy szczęśliwym dzieciństwem. Dziękując za ich wielkie serce, wspólnie ze swoimi wychowawcami przygotowały i zadedykowały wszystkim Babciom i Dziadziom „Jasełka”, wiersze i piosenki. Na zakończenie wnukowie wyśpiewali życzenia:

Wszystkiego najlepszego, radości, szczęścia moc,
słoneczka wesołego, snów pięknych co noc.
Śpiewając idź przez życie, rozkwitaj, jak ten kwiat,
Przy dobrym apetycie i zdrowiu STO LAT.

Po części artystycznej rozpoczęły się wspólne tańce dzieci z dziadkami, a następnie Bal Seniora. Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje radnemu, Panu Józefowi Kijowskiemu za współorganizację uroczystości i pozyskanie sponsorów, Państwu Monice i Dariuszowi Szlempom,  Józefowi Kuzianikowi i Elżbiecie Bluj oraz firmie BOG-MAR.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego