Zespół Szkół Publicznych w Milczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Rok 2016

Archiwum
 

Zakończenie roku szkolnego 2015 / 2016

Zakończenie klasy III gimnazjum

Międzypowiatowy konkurs o Puchar Dyrektora Word w Krośnie

W dniach 7 i 8 czerwca 2016 r. odbył się Finał Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Naszą drużynę z SP reprezentowali: Julia Kijowska, Wiktor Łabuda, Bartłomiej Ostach, a gimnazjum reprezentowali: Marlena Kijowska, Łucja Zajdel, Michał Kamiński. W ogólnej klasyfikacji drużyna z SP XI miejsce, a drużyna z gimnazjum zajęła V miejsce. Indywidualnie Marlena Kijowska uplasowała się na III miejscu. Gratulujemy!

Sukcesy w gminnym konkursie o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie

W piątek 6 maja 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych w Milczy odbył się Gminny Konkurs o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Rymanów. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, kształtowanie nawyków właściwego uczestniczenia w ruchu drogowym, propagowanie kultury komunikacyjnej wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W konkursie wzięły udział dwie reprezentacje gimnazjum – Milcza (Marlena Kijowska, Łucja Zajdel, Michał Kamiński), Królik Polski, oraz  pięć rentacji szkół podstawowych – Milcza (Dominika Pęcak, Wiktor Łabuda, Bartłomiej Ostach oraz rezerwowo Julia Kijowska
Wróblik Szlachecki, Bziianka, Głębokie.
Pani dyrektor powitała zaproszonych gości,  uczestników konkursu i ich opiekunów . W części teoretycznej uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 25 pytań dotyczących: znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych, pierwszeństwa pezejazdu przez skrzyżowania oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. W części praktycznej uczestnicy  konkursu wykazywali się umiejętnością jazdy na rowerze w ,,Mini Miasteczku Ruchu Drogowego’’ oraz pokonywaniem przeszkód ustawionych na placu tj. slalom z ograniczeniem, rynna, równoważnia, przenoszenie przedmiotu, ósemka. Zacięta rywalizacja uczestników towarzyszyła do samego końca konkursu.

W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce - SP w Milczy
II miejsce - SP we Wróbliku Szlacheckim
III miejsce - - SP w Głębokiem
IV miejsce SP w Króliku Polskim
V miejsce - SP w Bziance

W kategorii gimnazjum :
I miejsce - Gimnazjum w Milczy
II miejsce - Gimnazjum w Króliku Polskim

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca, będą reprezentować Gminę Rymanów w finale powiatowym, który odbędzie się  w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie. Dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Rymanów wręczała pani dyrektor Beata Kozerska-Szewczyk,  z-ca Burmistrza Gminy Rymanów Jan Materniak.  Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
 
 
 

Sukcesy naszych uczniów w konkursie BRD na szczeblu powiatowym

26 i 27 kwietnia 2016 r. w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie odbyl się " Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu BRD" dla szkól podstawowych i gimnazjów. Naszą drużynę z SP reprezentowali: Dominika Pęcak, Julia Kijowska, Wiktor Łabuda, Bartłomiej Ostach, a gimnazjum reprezentowali: Marlena Kijowska, Łucja Zajdel, Michał Kamiński. Zawodnicy sprawdzili się w teorii rozwiązując 2 testy z zakresu BRD i w praktyce pokonując wyznaczoną trasę przejazdu po Miasteczku Ruchu Drogowego z elementami toru przeszkód.  Po zaciętej rywalizacji nasze drużyny zajęły wysokie II miejsce. Gratulujemy!!!

"Czysta wiosna"

Egzamin gimnazjalny

W dniach 18, 19, i 20 kwietnia 2016 roku odbył się egzamin gimnazjalny, który obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych. Wszyscy trzecioklasiści, w strojach galowych, przyszli do szkoły na godzinę 8.30. W ciągu trzech dni egzaminu musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, nauk przyrodniczych, matematyki a także z języka obcego nowożytnego. Wyniki egzaminu zastana przekazane uczniom 17 czerwca 2016 r. Trzymamy kciuki !!!


"Wiosna na wesoło"

W czwartek 7 kwietnia 2016 r. na sali gimnastycznej odbyła się akadema z okazji powitania wiosny. Jako pierwsze wystąpiły dzieci ze świetlicy szkolnej w piosence pt."Wiosna", następnie dzieci z I - III SP wykonały  hip-hopowy uklad taneczny , a uczniowie z SP i gimnazjum w sposób humorystyczny przedstawili wiersz Juliana Tuwima pt" Rzepka". Julia Kijowska zaśpiewała piosenkę pt. "Pieski małe dwa", a Emilia Kijowska i Izabela Bluj wystąpily w piosence pt.  "Pomidorowa". Na koniec chlopcy z gimnazjum wykonali taniec pt. "Jezioro łabędzie". Mila atmosfera i świetna zabawa towarzyszyła do samego końca.

Sprawdzian po klasie szóstej

We wtorek 5 kwietnia 2016 roku odbyl się sprawdzian szóstoklasisty. Obejmował on wiadomości i umiejętności ‎określone w wymaganiach ogólnych i szczegółowych w podstawie programowej kształcenia ‎ogólnego w odniesieniu do trzech kluczowych przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Wszyscy nasi uczniowie przystąpili do sprawdzianu, a wyniki poznamy dopiero w czerwcu.

Wyjazd klasy II i III gimnazjum na giełdę szkół

Dnia 4 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy II oraz III gimnazjum uczestniczyli w wycieczce, która miała przybliżyć ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych.Pierwszym punktem wycieczki był Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Na początku uczniowie zobaczyli stolarnię. Mieli okazje być także na strzelnicy, gdzie próbowali swoich sił w strzelaniu do celu. Uczniowie szkoły bardzo się postarali –  zorganizowali pokaz karate. Następną szkołą jaką mieli przyjemność odwiedzić, był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie. Szczególną atrakcją był przygotowany przez obecnych tam ratowników, wykład pierwszej pomocy. Zostali również oprowadzeni po wszystkich klasach. Kolejnym punktem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie im. Stanisława Staszica. Tam również uczniowie mieli możliwość zajrzeć do większości pomieszczeń. Odbyły się też warsztaty dotyczące lotnictwa. Szczególną atrakcją był jednak samolot, do którego można było wejść i poczuć się jak prawdziwy pilot.

AKADEMIA MAŁEGO GIGANTA


W poniedziałek 21 marca uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w niecodziennych zajęciach, które odbywały się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 (Mechanik) w Krośnie. Zorganizowany został tam Festiwal Nauki i Techniki, który prowadzili młodzi naukowcy z Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. Podczas Festiwalu dzieci uczestniczyły w ciekawych warsztatach, rozwijających kreatywne myślenie, mogły też skorzystać z symulatorów lotu. Wyjazd cieszył się dużym zadowoleniem.


 

"Szkola dobrego wychowania"

Duży sukces naszych gimnazjalistów w VI zawodach pierwszej pomocy o Puchar Dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.

1 marca 2016 r. w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie odbyły się szóste  zawody, w których młodzież gimnazjalna z całego powiatu krośnieńskiego walczyła o puchar Dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Zawody patronatem honorowym objęli starosta powiatu krośnieńskiego Jan Juszczak i prezydent miasta Krosna Piotr Przytocki.
Ogółem w zmaganiach udział wzięło 12 szkół. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie : Marlena Kijowska, Aleksandra Rymarowicz, Łucja Zajdel, Izabela Bluj. Młodzież w czasie zawodów miała za zadanie zmierzyć się z rozwiązaniem zadań teoretycznych i praktycznych. Zadania teoretyczne miały postać 30 minutowego testu, a jego wyniki miały być brane – zgodnie z regulaminem, tylko w przypadku, gdy szkoły uzyskałyby tę samą liczbę punktów za zadania praktyczne.
Pierwszą konkurencją praktyczną był postrzelony z łuku. Drużyna zastawała na miejscu strzelca - koleżankę, która strzeliła przyjaciółce w brzuch. Zawodnicy mieli za zadanie ustabilizować ciało obce które przenikało na wylot brzuch, zaopiekować się poszkodowaną, okryć folią NRC, zabezpieczyć ranę, oraz zaopiekować się sprawcą, który pozostawiony sam sobie mamrotał, że idzie popełnić samobójstwo. Uczniowie na stanowisku tym mieli także za zadanie skontaktować się z dyspozytorem medycznym, który w sąsiednim pomieszczeniu oceniał wg osobnej karty oceny sposób zgłaszania meldunku.
Drugim zadaniem była pomoc ofierze upadku ze schodów ruchomych. Poszkodowany miał uraz kręgosłupa, głowy, barku i nogi. Wymagał opieki, znalezienia i opatrzenia otwartego złamania, oraz wysłania jednego z członków zespołu na poszukiwanie dziecka pacjenta - które, jak wynikało z uzyskanych informacji miało 3 latka i wyjechało same do końca ruchomych schodów. Na trzecim stanowisku młodzież prowadziła resuscytację krążeniowo - oddechową na fantomie Ambu-man podłączonym do komputera. Oceniano jakość i skuteczność prowadzonych działań.
W trakcie oczekiwania na wyniki zawodów uczniowie mieli możliwość spróbowania się z alkogoglami, by zobaczyć jak wygląda poruszanie się pod wpływem alkoholu, oraz symulatorem jazdy bez pasów bezpieczeństwa zainstalowanych przed budynkiem Centrum Dziedzictwa Szkła przez przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.


Wyniki zawodów:
1. Gimnazjum w Świerzowej Polskiej 96 pkt.
2. Katolickie Gimnazjum w Krośnie  92 pkt.
3. Gimnazjum w Milczy 91 pkt.
4. Gimnazjum we Wróbliku Szlacheckim - 86 punktów
5.  Gimnazjum w Lubatówce - 82 punkty
6.  Gimnazjum nr 4 w Krośnie - 77 punktów
7. Gimnazjum w Odrzykoniu - 74 punkty
8.  Gimnazjum Dwujęzykowe w Krośnie - 73 punkty
9.  Gimnazjum w Iwoniczu Zdroju - 71 punktów
10.  Gimnazjum nr 1 w Krośnie - 67 punktów
11.  Gimnazjum w Jedliczu - 64 punkty
12.  Gimnazjum w Posadzie Górnej - 64 punkty
Gratulujemy!!!

Pasowanie na czytelnika

10 lutego 2016 roku w naszej szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I Szkoły Podstawowej. Uroczystość zorganizowała klasa IV z wychowawczynią panią Elżbietą Romańczak. Honorowym gościem była pani dyrektor Beata Kozerska-Szewczyk i pani Małgorzata Szul, wychowawczyni klasy I.
Na początku uroczystości czwartoklasiści przedstawili krótki program o tym, jak należy obchodzić się z książkami. Potem przyszedł czas na zagadki. Egzamin został zdany bezbłędnie.W nagrodę uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Następnie nowi czytelnicy otrzymali karty biblioteczne, po czym mogli wypożyczyć swoja pierwszą książkę. Dzieci podziękowały piosenką za przygotowaną uroczystość, a na koniec zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Pierwszaki były dumne i zadowolone. Było to dla nich wielkie przeżycie.

Sara Buczek
Katarzyna Wojtaszko


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego