Zespół Szkół Publicznych w Milczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Rok2012/13 r

Archiwum
 

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

 28 czerwca o godzinie 8.00  Mszą Św.  rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013.  Następnie w budynku szkoly nastąpilo przekazanie sztandaru szkoly przez uczniów klasy III gimnazjum  i odśpiewanie Hymnu Polski. Uczniowie klasy szóstej żegnając sie ze Szkołą Podstawową zaprezentowali krótki program artystyczny, a uczniowie klasy I SP wręczyli im pamiatkowe bukiety.
W części oficjalnej spotkania, w obecności rodziców, nauczycieli nastąpilo podsumowanie mijajacego roku szkolnego przez panią Dyrektor Beatę Kozerską - Szewczyk. W dalszej części nagrodzeni zostali uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, wykazali się wzorową frekwencją, brali udział w konkursach zajmując wysokie lokaty oraz pracowali społecznie na rzecz szkoły. Pani dyrektor kończąc przemowienie podziękowała rodzicom, nauczycielom i uczniom za pracę oraz życzyała wszystkim udanych wakacji. Podkreśliła również jak ważny jest rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wyjazdów. Po uroczystościach, uczniowie spotkali się z wychowawcami w swoich klasach na rozdanie świadectw.

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 w Punkcie Przedszkolnym „Wesołe Maluchy”

Podobno „wszystko dobre, co się dobrze kończy”. Dlatego warto było uczcić zakończenie dobrego, ale i pełnego pracy roku szkolnego. Toteż dzień 28  czerwca 2013 roku był dobrą okazją, żeby zaprosić rodziców raz jeszcze do grupy „Wesołych Maluchów” i razem spędzić miłe chwile...
Dzieci wprowadziły nas w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki, ale opowiedziały też w wierszyku o niełatwej przedszkolnej codzienności. Nie ma co ukrywać, „ciężki jest żywot przedszkolaka”. Ale trudny proces stawania się z trzylatka czterolatkiem, a z cztero, pięciolatkiem, nasze maluchy, nie wiadomo kiedy, opanowały do perfekcji!
Po roku a dla niektórych dwóch latach wspólnej zabawy, nauki przyszedł czas rozstania. Pięknie recytowane wiersze, śpiewane piosenki i tańce pokazały, jak wiele przez ten czas dzieci  się nauczyły. Najważniejsze jest jednak fakt, że wszyscy bardzo sie polubili i zżyli. Przedszkolakom którzy ukończyli przedszkole czyli: Paulince, Oliwce ,Oli. Wiktorii Martynce, Dominikowi, Dawidkowi, Rafałkowi, Joelowi, Wojtkowi, Danielkowi  życzymy samych sukcesów w zerówce.
A teraz  trzeba odpocząć, opalić się i w pełni sił wrócić do szkolno - przedszkolnej codzienności! Czekamy!

Zakończenie III klasy gimnazjum 2012/2013

Wycieczka regionalna

       20 czerwca 2013 roku klasy V SP, I, II gimnazjum uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej . Pierwszym punktem programu była Bóbrka , uczniowie zwiedzili muzeum lamp naftowych, dowiedzieli się jak dawniej i obecnie wydobywa się ropę naftową, poznali historię wynalezienia tego ,,czarnego złota”. W ciekawy ,dla współczesnej młodzieży, sposób przedstawiono zastosowanie ropy , prezentując filmy w podziemnej sali multimedialnej. W Krośnie mieście tak często odwiedzanym przez uczniów dowiedzieliśmy się wiele o historii miasta. Zwiedziliśmy muzeum podkarpackie, kościół Fary, kościół franciszkański. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o postaciach związanych z Krosnem. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy była Trzcinica koło Jasła miejsce, gdzie odkopano najstarsze pozostałości grodu słowiańskiego. Zwiedziliśmy ekspozycję z najcenniejszymi zabytkami , odnalezionymi w czasie wykopalisk, oglądaliśmy repliki chat, w których mieszkali dawniejsi mieszkańcy tych ziem. Obejrzeliśmy też dawna gród, majdan i podgodzia z zrekonstruowanymi murami obronnymi.  Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy późnym popołudniem do domu.

Konkurs BRD dla klas III

W środę 12  czerwca w ZSP w Milczy odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla uczniów klas III SP. Konkurs ma charakter cykliczny. Organizowany jest od 2006 roku. Współorganizatorem konkursu jest Burmistrz Gminy Rymanów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwają przedstawiciele Komendy Policji w Rymanowie. W tym roku w konkursie wzięły udział 3 trzyosobowe drużyny ze szkoły w Sieniawie, Wróbliku Szlacheckim i Milczy. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczniowie biorący w nim udział mogli wykazać się wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych , sytuacji na skrzyżowaniach oraz umiejętnościami jazdy na rowerze po miasteczku rowerowym. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze SP w Milczy w składzie: Dominika Pęcak, Bartłomiej Ostach, Wiktor Łabuda (opiekun Danuta Zawojska). Drugie miejsce zajęła drużyna ze SP we Wróbliku Szlacheckim ,  którą reprezentowali: Nikolina Samborska, Kacper Przybylski, Anna Pelczar (opiekun Iwona Śliwka). Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze SP w Sieniawie w składzie: Stanisław Nowak, Jakub Krzysik, Dariusz Szajna (opiekun Bogdan Turek). Najlepszym uczestnikiem konkursu okazała się Dominika Pęcak reprezentantka drużyny z Milczy. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy,  a wszyscy uczestniczy nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Gminy Rymanów oraz sponsorów: OSK  DUET Robert Bęben, Sklep F.H.U „BEAUTY” Sylwia Piwowar, Sklep spożywczo – przemysłowy Elżbieta Kuzianik - Bluj, COMP-SERWIS Radosław Bilski. Składamy serdeczne podziękowania  z-cy Burmistrza Gminy Rymanów Janowi Materniakowi, przedstawicielom policji: mł. asp. Tomaszowi Misiewiczowi, mł. asp. Jerzemu Gduli, wymienionym wyżej sponsorom oraz opiekunom drużyn biorących udział w konkursie.
Organizatorzy: Bożena Kaczka, Małgorzata Szul, Sławomir Kasperkowicz, Tomasz Kowalczuk, Elwira Wojtoń,


"Dzieciaki w Biznesie"

Dnia 7 czerwca 2013r. uczniowie klasy V naszej szkoły Mariola Nycz i Wiktor Wojnar wzięli udział w finale kampanii edukacyjnej ,,Dzieciaki w Biznesie II Edycja”, która realizowana była w ramach programu ,,Projektor- wolontariat studencki”. Finał miał miejsce na Politechnice Rzeszowskiej, gdzie uczniowie  z szesnastu szkół Podkarpacia, biorących udział w programie, sprawdzało swoją wiedzę o Unii Europejskiej i ekonomii w międzyszkolnych rozgrywkach. Wszyscy uczniowie biorący udział w finale kampanii otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Wycieczka do Rzeszowa

W piątek 7 czerwca 2013 r. najmlodsi uczniowie wyjechali na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym przystankiem był port lotniczy Rzeszów-Jasionka. Mogliśmy zobaczyć płytę lotniska, odloty i przyloty samolotów. Dzieci były pod wrażeniem wielkości samolotu i ruchu panującego na lotnisku. Następnym punktem naszej wycieczki bylo Muzeum Dobranocek. Dzieci poznały pierwsze bajki, które oglądali ich rodzice tj. "Jacek i Agatka", "Gąska Balbinka", "Koziołek Matołek". Po wizycie w muzeum udaliśmy się na wystawę zwierząt egzotycznych, gdzie mogliśmy podziwiać gady, płazy, bezkręgowce ze wszystkich kontynentów min. legwany, warany, gekony, bazyliszki, węże, pajaki itp.
Ostatnim punktem wycieczki była Baza Marsjańska. Mieliśmy okazję zmienić się w kosmonautów, obserwować niebo nocą, poznawać gwiazdy, poszukiwać meteorytów, zasadzić księżycowe rośliny. Na zakończenie naszej wycieczki poszliśmy do kręgielni i próbowaliśmy swoich sił w grze w kręgle. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Finał konkursu o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie

28 maja 2013 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie odbył się finał konkursu BRD dla szkół gimnazjalnych. Konkurs składał się z dwóch konkurencji: testu i jazdy po zaimprowizowanym miasteczku z elementami toru przeszkód. W zawodach uczestniczyły trzyosobowe drużyny - zwycięzcy eliminacji gminnych z powiatów: Krosno, Jasło, Sanok, Brzozów, Lesko, Ustrzyki Dolne. W przerwie, oczekując na wyniki zawodów, uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w prezentacji symulatora zderzeń. Każdy mógł sprawdzić jak ważne jest podróżowanie w zapiętych pasach bezpieczeństwa oraz prawidłowe ich zapięcie.
Nasi uczniowie w skladzie: Julian Ziemiański, Paweł Kijowski, Sebastian Szafran drużynowo wywalczyli III miejsce, a indywidualnie Sebastian Szafran  zajął miejsce VIII. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!


Występ w Rymanowie Zdroju

Dnia 26.05.2013 roku nasza szkoła uczestniczyła w kolejnej edycji cyklicznych, niedzielnych „Spotkań Pokoleń” w Rymanowie Zdroju. W przygotowanie programu artystycznego zaangażowani byli uczniowie klas nauczania zintegrowanego, szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Wesołe scenki teatralne, śipiew wywołały radość i uśmiech na twarzach widzów, którzy mimo deszczowego popołudnia zgromadzili się przed amfiteatrem. Nad całością uczniowskiego występu czuwała pani dyrektor B. Kozerska – Szewczyk oraz nauczyciele ZSP w Milczy. Oni również wspólnie z obsługą szkoły oraz Radą Rodziców przygotowali „małe co nieco”. Największą popularnością cieszyły się pyszne ciasta, którymi można było zajadać się do syta.Licznie zgromadzeni przed amfiteatrem goście – widzowie oraz gromkie brawa dla bawiących ich uczniów z ZSP w Milczy świadczą o tym, że przygotowany program artystyczny podobał się i pozwolił miło i wesoło spędzić niedzielne popołudnie .

Dzień Mamy i Taty

Wycieczka do Zakopanego

W dniu 16 maja 2013 r. 15 osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami z ZSP w Milczy wyruszyła autokarem na wycieczkę do Zakopanego. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy mszą Św. w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Następnie wyjechaliśmy kolejką szynową na Gubałówkę skąd mogliśmy podziwiać piekne widoki naszych Tatr. Przejscie Krupówkami do skoczni dostarczyło nam wielu wrażeń i wystrzałowych fotek. Niesamowite emocje i niezapomniane widoki mogliśmy podziwiać z  kolejki linowej na "Wielką krokiew". Przejazd do Łysej Polany na kwaterunek i gorącą kolację zakończył nasz pierwszy dzień wycieczki.
Drugi dzień rozpocząl się od przejścia z przewodnikiem na Morskie Oko. Pogoda troszeczkę platala nam figle, ale to nam zupelnie nie przeszkadzało. Po drodze mogliśmy podziwiać najwyższe szczyty naszych Tatr.

Morskie Oko - największe i najpiękniejsze jezioro tatrzańskie. Leży ono w kotlinie stanowiącą górną część Doliny Rybiegu Potoku. Stara nazwa jeziora to Rybi Staw od żyjącego w wodach Morskiego Oka pstrąga. Wspaniale fotki uwięczyły  trud naszego marszu. W drodze powrotnej mogliśmy zakupić regionalne  pamiątki, a także zakopiańskie oscypki, którymi mogliśmy się delektować. Do Milczy dojechaliśmy w godzinach wieczornych pełni wrazeń i niezapomnianych widoków.

Gminny konkurs BRD

W piątek 26 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Publicznych w Milczy odbył się Gminny Konkurs o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Rymanów. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, kształtowanie nawyków właściwego uczestniczenia w ruchu drogowym, propagowanie kultury komunikacyjnej wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
 W konkursie wzięły udział cztery reprezentacje gimnazjum –
Milcza (Sebastian Szafran, Paweł Kijowski, Julian Ziemiański), Królik Polski, Klimkówka i Wróblik Szlachecki oraz sześć reprezentacji szkół podstawowych – Milcza (Łucja Zajdel, Emilia Kijowska, Marlena Kijowska), Królik Polski, Wróblik Szlachecki, Bzianka, Klimkówka, Głębokie.
Pani dyrektor powitała zaproszonych gości,  uczestników konkursu i ich opiekunów  oraz  młodzież
studentów-wolontariuszy działających w ramach programu „Projektor - wolontariat studencki” , którzy przeprowadziłi pokaz z zakresu udzielania pierwszej pomocy rowerzyście uczestniczącemu w wypadku drogowym z wykorzystaniem defibrylatora.

W części teoretycznej uczestnicy konkursu rozwiązywali test, składający się z 25 pytań dotyczących: znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych, pierwszeństwa pezejazdu przez skrzyżowania oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. W części praktycznej wykazywali się umiejętnością jazdy na rowerze w ,,mini miasteczku ruchu drogowego’’ oraz pokonywaniem przeszkód ustawionych na placu tj. slalom z ograniczeniem, rynna, równoważnia, przenoszenie przedmiotu, ósemka.
Zacięta rywalizacja uczestników towarzyszyła do samego końca konkursu.
Indywidualnie I miejsce zajęła Łucja Zajdel z SP w Milczy, a z gimnazjum Sebastian Szafran również z ZSP w Milczy. Gratulujemy!!!


Wyniki drużynowe:
w kategorii szkół podstawowych
I miejsce
- SP w Milczy
II miejsce
- SP w Króliku Polskim
III miejsce
- SP we Wróbliku Szlacheckim
IV miejsce - SP w Głębokiem
V miejsce -  SP w  Klimkówce
VI miejsce - SP w Bziance


w kategorii gimnazjum
I miejsce
- Gimnazjum w Milczy
II miejsce
- Gimnazjum w Króliku Polskim
III miejsce
- Gimnazjum  we Wróbliku Szlacheckim
IV miejsce - Gimnazjum w Klimkówce

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca, będą reprezentować Gminę Rymanów w finale powiatowym, który odbędzie się  w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie. Dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Rymanów wręczała pani dyrektor Beata Kozerska-Szewczyk,  z-ca Burmistrza Gminy Rymanów Jan Materniak, gościnnie przedstawiciel KO w Krośnie pan Mirosław Mańkowski oraz  przedstawiciel policji mł. asp. Tomasz Misiewicz.  Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Egzamin gimnazjalny


 W dniu 23 kwietnia 2013 r. o godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny dla uczniów klas III. W pierwszym dniu uczniowie zdawali część humanistyczną - historię, wos, język polski, w drugimi nauki przyrodnicze - fizykę, geografię, biologię, chenię oraz matematykę, a w ostatnim dniu uczniowie zdawali język angielski - poziom podstawowy i rozszerzony
Prace egzaminacyjne będą sprawdzane przez wykwalifikowanych egzaminatorów według jednolitych kryteriów. Wyniki zostaną podane w sześciu zakresach: język polski, historia i wiedza o społeczeństwie, matematyka, przedmioty przyrodnicze, język obcy nowożytny na poziomie podstawowym i język obcy nowożytny na poziomie rozszerzonym.
Każdy zdający otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach swojego egzaminu
w czerwcu. Życzymy jak najlepszych wyników i dostania się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.

Cyrk "SZOK"


W piątek 19.04.2013 r. od samego rana w naszej szkole panowało duże poruszenie. Każdy z niecierpliwością czekał na występ artystów Cyrku "Szok". To niecodzienne wydarzenie było dla nas wielką tajemnicą. Na plakacie wyczytaliśmy, że będzie żonglerka, akrobacje, magia, iluzja, tresura zwierząt. Kilka minut po ósmej rozpoczęły się występy. Na początek mogliśmy podziwiać akrobacje dziewczyny z gołębiem. Byliśmy zachwyceni tym, jak potrafiła wyginać swoje ciało. Wytresowany gołąbek posłusznie wykonywał różne akrobacje. Nastepnie rozśmieszali nas klauni. Oni także pokazali skompikowane do wykonania akrobacje cyrkowe. Bardzo podobały się pokazy z obręczami. Do zabawy artyści zapraszali dzieci. Chętni mogli spróbować sztuczek z piłeczkami czy obręczami. Cyrkowa tancerka pokazała piękny taniec z wężem. Pozwoliła go dotknąć, a wybrane dzieci trzymały go w rękach. Na jednych buziach, było widać strach i przrażenie, ale na innych radość i uśmiech. Wszyscy byliśmy zachwyceni występami artystów cyrkowych.

Pokaz węży


Dnia 18.04.2013 r. w naszej szkole odbyl się pokaz węży. Uczniowie wszystkich klas mieli niebywałą okazję zobaczyć i dotkonąć boa dusiciela "Karolinę" czy pytona tygrysiego "Zochę". Zaprezentowano im także wylinkę jednego z nich. Opiekunka węży przybliżyła dzieciom zwyczaje oraz zasady opieki nad tymi niezwykłymi stworzeniami. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że pokaz był bardzo atrakcyjny.

Finał powiatowy w konkursie BRD

Dnia 17 kwietnia 2013 r. odbyl się finał powiatowy w Krośnie ogólnopolskiego konkursu z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla szkól podstawowych, a 18 kwietnia dla gimnazjów. W tym roku  szkolę podstawową reprezentowały: Marlena Kijowska - kl. 6, Jagoda Prajzner kl. 5, i Łucja Zajdel kl. 5, natomiast gimnazjum reprezentowali: Sebastian Szafran kl 3, Paweł Kijowski kl 2, Julian Ziemiański kl 1. W ogólnej klasyfikacji drużyn szkola podstawowa uplasowała się na III miejscu, a gimnazjum na IV miejscu. Indywidualnie Łucja Zajdel zajęła II miejsce, a Sebastian Szafran I miejsce. Gratulujemy !!!

Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa-ratujemy i uczymy ratować

Ruszyła Kampania Edukacyjna „Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa-ratujemy i uczymy ratować”. Organizatorem tego ważnego przedsięwzięcia jest Fundacja Generator Inspiracji przy współpracy z Kołem Naukowym Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Kampania ma na celu przede wszystkim podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zarówno w teorii, jak i w praktyce.W tegorocznej akcji bierze udział kilkanaście szkół gimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego.

Teatrzyk kukiełkowy

W środę 10 kwietnia w naszej szkole mogliśmy obejrzeć spektakl pt. „Baśń o Królowej Śniegu”. Przedstawienie dedykowane było dla uczniów klas 0 – 4 oraz przedszkolaków. Bohaterami teatrzyku kukiełkowego były lalki, z którymi dzieci odwiedziły krainę kwiatów oraz bajkowy pałac Księżniczki.  Podczas oglądania spektaklu z zainteresowaniem śledziliśmy losy małego Kaja i dobrej Gerdy. Wszyscy przekonali się, że dobre i kochające serce Gerdy potrafi pokonać wszystkie trudności i zwycięży nawet złe moce Królowej Śniegu.

Sprawdzian szóstoklasisty

4 kwietnia uczniowie klasy 6 szkoły podstawowej przystąpili do pierwszego, ważnego w ich życiu  sprawdzianu.
Uczniowie przez 60 minut rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte z zakresu z różnych przedmiotów, głównie z języka polskiego i matematyki, a sprawdzane były umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce.
 Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej
i kontynuowania nauki w gimnazjum. W całej Polsce sprawdzian szóstoklasisty pisało ponad 360 tysięcy uczniów.
Prace uczniów będzie oceniał zespół egzaminatorów z CKE. Wyniki będą podane w skali punktowej od 0 do 40 i opublikowane w czerwcu 2013. Wszystkim życzymy jak najlepszych wyników !

Misje w Afryce

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

KROŚNIEŃSKIE POLA NADZIEI

24 marca w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc, jak co roku, uczniowie ZSP w Milczy wzięli udział w akcji charytatywnej KROŚNIEŃSKIE POLA NADZIEI . Młodzież wraz z opiekunami kwestowała na rzecz hospicjum budowanego w Krośnie. Z żółtymi żonkilami, symbolem akcji, zbierali pieniądze w pobliżu kościoła. Młodzi woluntariusze nie zważając na zimową pogodę dzielnie rozdawali żonkile i żółte baloniki.
   Ogółem zebrano kwotę 895 złotych. W akcji wzięli udział : Izabela Bluj, Emilia Kijowska, Jagoda Prajzner, Łucja Zajdel, Patryk Piękoś, Piotr Romańczak, Dominik Kijowski, Wiktor Wojnar, Joanna Romańczak, Martyna Kijowska, Justyna Rymarowicz, Dominik Ziemiański, Aleksandra Kijowska, Olga Kamińska, Dawid Wojtanowski, Karolina Rymarowicz, Szymon Sadowski, Monika Smoleń, Agnieszka Ziemiańska, Izabela Koczera, Karolina Adam, Ilona Wielobób, Anna Ostap, Mirosław Bilski, Karol Stapiński, Kinga Gazda, Ilina Przybylska, Karina Szydło, Natalia Bilska, Martin Kijowski, Mateusz Hanus, Natalia Zajdel, Karolina Prajzner, Mateusz Przybylski, Bartłomiej Kopczyk.


Pierwszy dzień wiosny

21 marca w naszej szkole ten dzień  miał troszeczkę inny charakter niż zwykle. Uczniowie mieli tylko 4 lekcje, a później rozpoczęły się gry i zabawy przygotowane przez nauczycieli  tj. turniej tenisa stolowego, jaka to melodia, malowanki-rysowanki, gry i zabawy z piłką na sali gimnastycznej, konkurs skoków narciarskich itp.  Uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych zabawach, emocje i usmiech towarzyszyly do końca zajęć,  w świetnych nastrojach wszyscy rozeszli się do domu.

Konkurs OSP w Rymanowie

W dniu 14 marca w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem konkursu był Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, z którym współpracowały jednostki powiatowe i gminne.
Eliminacje na szczeblu gminnym zostały przeprowadzone w trzech grupach wiekowych, a mianowicie: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Reprezentantami Szkoły Podstawowej byli: Marlene Kijowska i Paweł Krupa. Natomiast w kategorii gimnazjum wzięli udział Izabela Koczera i Mateusz Przybylski.
W klasyfikacji końcowej Mateusz Przybylski zajął III miejsce a Marlena Kijowska zajęła I miejsce i tym samym awansowała do szczebla powiatowego w którym uplasowała się poza pierwszą trójką. Eliminacje powiatowe odbyły się 26 marca 2013r. w Zespole Szkół Publicznych w Miejscu Piastowym.

Dzień Kobiet

11 marca w poniedziałek chłopcy z punktu przedszkolnego zerówki oraz  szkoły podstawowej wraz z opiekunami przygotowali krótką akademię z okazji "Dnia Kobiet" Recytacja wierszy i występ Konrada Józefczyka w znanym przeboju umiliła naszym Paniom ten  marcowy dzień. Na konioec tradycyjnie odśpiewano sto lat i wręczono kwiaty.

Z bukietem róż nie mogę przyjść,
aby złożyć Ci życzenia,
lecz w słowach mych jest taka myśl
- niech spełnią się wszystkie Twoje marzenia!
Dużo sukcesów, radości,
dużo uśmiechów i moc słodyczy
w dniu kobiet życzy Tobie ...

Kto ? Niech serce Ci odpowie...

Projekt edukacyjny

Dnia 5.03.2013 r. odbył się w naszej szkole III projekt edukacyjny uczniów klasy II gimnazjum. Młodzież opracowala nastepujące tematy:
1. Historia igrzysk olimpijskich
2. Bitwa pod Grunwaldem - fakty i mity
3. Narządy zmysłów
4. Fizyka - doświadczenia

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego