Zespół Szkół Publicznych w Milczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Z życia przedszkola 2016

Przedszkole
 

Zakończenie przedszkola 2015 / 2016

Podobno „wszystko dobre, co się dobrze kończy”. Dlatego warto było uczcić zakończenie dobrego, ale i pełnego pracy roku szkolnego. Toteż dzień 24  czerwca 2016 roku był dobrą okazją, żeby zaprosić rodziców raz jeszcze do przedszkola „Wesołych Maluchów” i razem spędzić miłe chwile. Dzieci wprowadziły nas w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki, ale opowiedziały też w wierszyku o niełatwej przedszkolnej codzienności. Nie ma co ukrywać, „ciężki jest żywot przedszkolaka”. Ale trudny proces stawania się z malucha starszakiem, nasze pociechy, nie wiadomo kiedy, opanowały do perfekcji!
Po roku, a dla niektórych paru latach wspólnej zabawy, nauki przyszedł czas rozstania. Pięknie recytowane wiersze, śpiewane piosenki i tańce pokazały, jak wiele przez ten czas dzieci  się nauczyły. Najważniejsze jest jednak fakt, że wszyscy bardzo sie polubili i zżyli. Przedszkolakom, którzy ukończyli przedszkole i od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej czyli: Amelce, Kornelce, Kacprowi i Patrykowi  życzymy samych sukcesów i dużo przyjaciół .
A teraz  trzeba odpocząć, opalić się i w pełni sił wrócić do szkolno - przedszkolnej codzienności! Czekamy!

PRZEDSZKOLAKI Z MILCZY Z WIZYTĄ W INDIAŃSKIEJ WIOSCE „HOKKA HEY”

W dniu 17.06.2016r. dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczkę do Indiańskiej Wioski „Hokka Hey” w Kunowej koło Jasła. Po ponad  godzinnej podróży autokarem dotarliśmy do celu. Na miejscu przywitali nas Indianie oraz mały konik , który pięknie nam się ukłonił. Pierwszym punktem wycieczki było mini ZOO, mogliśmy tutaj zobaczyć ciekawe zwierzęta, takie jak: lamy, kangura, papugi, oraz najmniejszego jelonka na świecie Pudu, były też mniej egzotyczne okazy, jak: kozy, króliki czy świnia, które jednakże wzbudziły również spore zainteresowanie wśród dzieci. Po zapoznaniu się ze zwierzętami, dzieci przeszły dalej do wioski indiańskiej. Tutaj mogły podziwiać prawdziwe wigwamy Tipi, a także do nich wejść i poczuć się jak prawdziwi Indianie. Wódź indiański i jego towarzyszki, przygotowali dla dzieci sporo atrakcji. Aby jeszcze bardziej wczuć się w atmosferę Indian, przedszkolaki wykonały opaski na głowę, a ich twarze zostały pomalowane w indiańskie barwy wojenne. Następnie rozpoczęła się prawdziwa indiańska przygoda. Był indiański tor przeszkód: przeprawa przez rzekę, przejście przez most, następnie rzut obręczami na bizonie rogi, wyścig jaszczurek, taniec grzechotnika, przeciąganie liny. Atrakcją, która wzbudziła ogromny entuzjazm wśród dzieci, była przejażdżka na koniku. Każde dziecko mogło przez chwilę poczuć się jak prawdziwy Indianin wyruszający na polowanie. Wioska HOKKA HEY w Kunowej to jedyne miejsce na Podkarpaciu, gdzie pośród kilku indiańskich tipi można zobaczyć jak wygląda życie rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Dużym powodzeniem wśród przedszkolaków cieszył się sklepik z pamiątkami, gdzie dzieci kupowały  bransoletki, naszyjniki i inne pamiątki z wizyty w Wiosce Indiańskiej. Na koniec zjedliśmy jeszcze kiełbaskę upieczoną na indiańskim ognisku i pożegnaliśmy się z mieszkańcami tej jakże ciekawej wioski. Czas spędzony w tej wiosce pozwolił dzieciom wypocząć od zgiełku cywilizacji w otoczeniu malowniczej przyrody i czystego wiejskiego powietrza. Niektórym młodszym dzieciom towarzyszyły mamy, które z entuzjazmem traktowały pobyt  w tej malowniczej wiosce.
Humory i piękna pogoda dopisywały nam przez cały pobyt, dlatego nikomu nie chciało się wracać. Dzieci przeżyły niezapomnianą przygodę i spełniły swoje dziecięce marzenia.

„Książka uczy i bawi”

Już od najmłodszych lat książka towarzyszy każdemu dziecku. Rodzic, a następnie nauczyciel wprowadza je w ten niezwykły świat przygody. Wśród najmłodszych najważniejszym etapem tej wędrówki jest zachęcenie do czytania i wzbudzenie potrzeby do szukania utworów na miarę swoich potrzeb i zainteresowań. Szkoła daje niezwykłą możliwość poznania różnorodnych sposobów zbliżenia się do twórczości znanych poetów. Przedstawienie przygotowane przez uczniów klas IV-VI SP to ciekawa wędrówka przez świat znanych bajek i wierszy przedstawiona w orginalnej oprawie artystycznej. Kolorowe stroje, rekwizyty i talent artystyczny starszych kolegów wzbudził ogromne zainteresowanie przedszkolaków.

„Kolorowy świat”

Dzieci w przedszkolu poznają różne techniki plastyczne, z chęcią wykorzystują różnego rodzaju materiały, tworząc ciekawe prace plastyczne. W piątek 3.06.2016 powstała niezwykła ośmiornica z kubeczków po jogurtach i korków, a wachlarz to kompozycja kolorów i wzorów. Świat kolorów otacza nas ze wszystkich stron, wystarczy się tylko rozejrzeć i dostrzec tą ogromną różnorodność. Przedszkolaki odkrywały magię tworzenia kolorów, wykorzystywały do tego kolorowe kola z bibuły. Odkryte barwy pozwoliły na utrwalenie nazw barw pochodnych. Dzięki połączeniu barw i ruchu powstały ciekawe układy taneczne z wykorzystaniem kolorowych wstążek.

"Dzień Dziecka"

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”


Tak 1 czerwca 2016 roku świętowały  „Dzień Dziecka” dzieci z przedszkola, zerówki oraz klas I III SP naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się od zabaw ruchowych w ogródku przedszkolnym przyozdobionym balonami i chorągiewkami zrobionymi z bibuły. Gdy dzieci troszeczkę zmęczyły się zabawą, panie nauczycielki zaprosiły dzieci na poczęstunek w postaci  galaretki owocowej z bitą śmietaną, ciasteczek, cukierków, paluszków oraz popcornu. Najwięcej jednak frajdy maluszkom oraz starszym dzieciom  sprawiła wizyta Klauna, który z dziećmi bawił się przy muzyce. Pomocnik Klauna za pomocą specjalnego urządzenia robił piękne  i kolorowe bańki mydlane. Dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju konkursach i zawodach. Przebierały się w śmieszne peruki i kapelusze. Dużym zainteresowaniem cieszył się bufet przygotowany przez rodziców. Dzieci po dniu pełnym wrażeń z radością żegnały się z  Klaunem oraz jego pomocnikiem i jeszcze długo wspominały ten radosny dzień.

Dzień Mamy i Taty  

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczcili święto Mamy i Taty 11 czerwca   2016 r.   zapraszając rodziców na uroczystą akademię, która w tym roku odbyła się w Sali Domu Ludowego. Czcząc Dzień Matki przypadający 26.05 oraz Dzień Ojca 23.06, zadedykowali rodzicom swój występ pt. „Bawmy się z Mamą i Tatą”. Przedszkolaki, uczniowie zerówki oraz klas edukacji wczesnoszkolnej w słowach wierszy i piosenek powiedzieli swoim rodzicom, jak bardzo ich kochają. Dzieci w ten sposób chciały podziękować swym ukochanym opiekunom za miłość  i troskę oraz trud, włożony w ich wychowanie. Do życzeń dołączyła się pani dyrektor Beata Kozerska-Szewczyk, pan sołtys  Mariusz Prajzner,  pan radny Józef Kijowski, oraz wychowawczynie poszczególnych oddziałów. Ten radosny dzień uświetnił występ dzieci z zespołu tanecznego „Stars”. Dla wszystkich gości tradycyjnie został przygotowany słodki poczęstunek przez niezawodnych rodziców.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego