Zespół Szkół Publicznych w Milczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Z życia przedszkola 2018

Przedszkole
 

Zakończenie roku przedszkolnego 2017 / 2018r.

Kart w kalendarzu było nie mało
Codziennie jedną zdejmował czas
I cóż powiecie ot przeleciało
Rok szkolny minął jak z bicza trzasł…!

W piątek 22.06.2017r. o godzinie 11.00 odbyła się uroczystość z okazji Zakończenia Roku Przedszkolnego z udziałem Rodziców i zaproszonych gości. Pani Dyrektor powitała zebranych gości, a dzieci  przedstawiły program artystyczny o minionym roku przedszkolnym oraz zbliżających się wakacjach. Starszaki, które po wakacjach idą do pierwszej klasy żegnały przedszkole, a młodsze dzieci pożegnały swych starszych kolegów i koleżanki. Na zakończenie dziewczynki z grupy starszej zaprezentowały się wakacyjnym tańcu z pomponami „Holidays”.  W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice i Dyrekcja przedszkola docenili ich  zaangażowanie gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego, udziału w zajęciach z j. angielskiego oraz katechezy. Panie nauczycielki przygotowały dla dzieci słodki poczęstunek oraz małą niespodziankę dla każdego z nich.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za szczerą  pomoc i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o naszych przedszkolakach. Absolwentom  życzymy samych sukcesów w szkole, dużo radości i uśmiechu na każdy dzień.

Wesołe Maluchy z Milczy na wycieczce w Muzeum Lizaka w Jaśle.

19. 06.2018 r. przedszkola Wesołe Maluchy wybrały się na wspólną wycieczkę do muzeum Lizaka w Jaśle. Przy wejściu do muzeum każde dziecko zostało odznaczone specjalną pieczątką. Pani przewodniczka ciekawie opowiedziała dzieciom o historii cukru i powstaniu pierwszego lizaka. Później dzieci poznały sposób produkcji lizaków, potrzebne urządzenia i składniki. Oglądały też różne rodzaje cukru, próbowały ich smak i rozpoznawały po zapachu aromaty wykorzystywane do produkcji lizaków.  Po raz pierwszy usłyszały też o zawodzie karmelarza. Na zakończenie każdy przedszkolak wziął udział w warsztatach tworzenia lizaków otrzymując w nagrodę własnoręcznie zrobiony lizak i pamiątkowy dyplom. Po skończonych warsztatach dzieci mogły spróbować włoskiej pizzy z tutejszej pizzerii. Po posiłku maluchy udały się w drogę powrotną z przystankiem w sali zabaw  Smyk w Krośnie. Wspólnym zabawom wśród piłek, zjeżdżalni, ciekawych gier, pojazdów, zamków księżniczek itp. nie było końca. Zabawa sprawiała dzieciom ogromną radość, aż żal było odjeżdżać. Wycieczka bardzo się udała. Na pewno na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Dzień Dziecka w przedszkolu Wesołe Maluchy w Milczy

4 czerwca 2018 r. dzieci z naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Dziecka. Z tej okazji nie zabrakło ciekawych atrakcji. Na powitanie każde dziecko otrzymało kolorowy balon, który po nadmuchaniu   wykorzystywany był do różnych zabaw. Pogoda sprzyjała   i panie zaplanowały świętowanie w terenie. Przedszkolaki udały się na pieszą wycieczkę do  sklepu „Groszek”, gdzie poznały zasady robienia zakupów w sklepie samoobsługowym, pracę ekspedientki i kasjerki. Odpoczywając na kocach jadły lody, które otrzymały od właścicielki sklepu p. Katarzyny. Wspólne lody smakowały jak nigdy dotąd. Na pożegnanie każdy dostał jeszcze    firmowy balonik. Po powrocie dzieci wzięły udział w zawodach , w puszczaniu baniek mydlanych i wspaniale bawiły się  na placu przedszkolnym. Piękna, słoneczna pogoda oraz bardzo dobre humory sprawiły, że czas spędzony w terenie pozostawił dawkę pozytywnej energii w każdym uczestniku i na długo jeszcze zostanie w pamięci dzieci.

„Koncert dla Mamy i Taty”

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz przedszkola w tym roku uczcili święto Mamy i Taty 25 maja 2018 r. zapraszając rodziców na uroczystą akademię, która odbyła się w Sali Domu Ludowego. Czcząc Dzień Matki przypadający 26.05 oraz Dzień Ojca 23.06, zadedykowali rodzicom swój występ pod hasłem  „Koncert dla Mamy i Taty ”. Przedszkolaki oraz starsze dzieci szkoły podstawowej w słowach wierszy, piosenek, skeczy oraz tańców przekazali swoim rodzicom, jak bardzo ich kochają. Dzieci w ten sposób chciały podziękować swym ukochanym opiekunom za miłość  i troskę oraz trud, włożony w ich wychowanie. Do życzeń dołączyli się również pan burmistrz Jan Materniak, pani dyrektor Beata Kozerska-Szewczyk, ,  pan radny Józef Kijowski, pan sołtys Mariusz Prajzner , proboszcz  parafii ks. Józef  Niezgoda jak i wychowawczynie poszczególnych oddziałów. Ten radosny dzień uświetnił  słodki poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców.

„ Wesołe Maluchy” z Milczy  uczestniczyły w Konkursie Talentów Przedszkolnych.

W dniu 10 kwietnia 2018r. w sali Kina „Sokół” w Rymanowie, odbył się Konkurs Talentów Przedszkolnych „O Nagrodę Pluszowego Misia”, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Uczestnicy konkursu mogli zaprezentować się w trzech kategoriach: piosenka, wiersz ,inscenizacja. Występy dzieci oceniało jury w składzie trzech osób. Nasze przedszkole reprezentowały następujące dzieci w kategorii wiersz Wiktoria Kijowska recytowała wiersz Juliana Tuwima  „Spóźniony słowik” , Antonina Kasperkowicz  „Kłótnia zabawek”, Paulinka Kijowska zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”.W kategorii piosenka wystąpiły dziewczynki  Nadia Prugar zaprezentowała piosenkę pt. „Nutki trzy”, Lena Kijowska  „Jesteśmy jagódki” , Laura Skiba „Bal moich lalek”, Emilia Kijowska „Wiosna w błękitnej sukience”, Alicja Tabisz „Laleczka z saskiej porcelany" oraz jeden chłopiec Ksawery Kijowski, który wykonał piosenkę „Malowany wózek”. Umiejętności dzieci, rozwijanie pamięci, przełamywanie lęków i stresów przed publicznym wystąpieniem to niewątpliwie ważne cele tego konkursu. Dla nas jednak bezcenne były pozytywne emocje i radość , która towarzyszyła przedszkolakom. Umiejętności dzieci i ich aktorskie talenty wzbudziły naszą dumę oraz podziw. Po udanych występach wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami oraz pluszowymi maskotkami. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci, gdyż dla większości z nich był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przedszkolaki z Milczy poparły akcję „Wiosenne porządki”

W dniach 11 -13 kwietnia 2018 roku została ogłoszona w Gminie Rymanów akcja „Wiosenne porządki 2018r. Wesołe Maluchy z Milczy, także włączyły się do tej szczytnej akcji. Wraz z uczniami naszej szkoły wyposażone w rękawice i worki przystąpiły do porządkowania swojej malowniczej miejscowości. Ich zadaniem było zbieranie śmieci na podwórku szkolnym. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem. W nagrodę za udział w akcji otrzymali soczki oraz drożdżówki.

 
 

Wielkie przygotowania do Wielkanocy u Wesołych Maluchów w Milczy

Od początku Wielkiego Tygodnia w naszej grupie panowała świąteczna atmosfera. Był to czas, w którym dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych. Nie zabrakło też prac plastycznych: pięknych pisanek, kurczaków, zajączków, kartek świątecznych z życzeniami. Przygotowaliśmy także wiosenno-świąteczną dekorację posiewając owies i rzeżuchę w doniczkach. Od zajączka wielkanocnego dzieci dostały coś słodkiego. Wszystkie powstałe wytwory dzieci zabrały do domu, aby móc tym przystroić koszyczki wielkanocny lub stoły.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego