Zespół Szkół Publicznych w Milczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Z życia przedszkola 2019

Przedszkole
 
 

Spotkanie wigilijne.


Gdy zaświeci gwiazdka między gałązkami,
Wesołą kolędę Panu zaśpiewamy:
Hej, kolęda, kolęda.


Wigilia i Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Odświętnie ubrane dzieci  kolędowały śpiewając piękne pastorałki i kolędy. Po złożeniu sobie życzeń oraz połamaniu się opłatkiem dzieci oraz panie  zasiedli do uroczyście udekorowanych stołów, gdzie częstowali się pysznymi daniami.   Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Również w tym dniu dzieci wzięły udział w uroczystej  akademii , pomysłowe stroje i dekoracje kore lowały   z towarzyszącym śpiewem kolęd, które przybliżyły nam atmosferę świąt.   Na zakończenie życzenia dla wszystkich obecnych oraz ich rodzin złożyła pani dyrektor oraz wychowawcy poszczególnych klas.   " Do   s iego   r oku ".

 

3 latki z Milczy Małymi czytelnikami.

Dzieci z przedszkola „Wesołe Maluchy” w Milczy wzięły udział w pilotażowym projekcie skierowanym  do  trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” . Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który brał udział w projekcie, otrzymał w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymywał naklejkę, a po zebraniu dziesięciu został uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znalazło się coś  także dla  rodziców. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego . Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości. Przedszkole w Milczy bardzo dziękuje Pani dyrektor Gminnej Publicznej Biblioteki w Rymanowie za zaangażowanie w realizację projektu. Zachęcamy Małych Czytelników oraz ich rodziców do kontynuowania  swojej przygody z książką!

 

Wizyta Świętego Mikołaja .

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
Wszystkie dzieci na niego czekają,
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każde dziecko z prezentów się cieszy.
A Mikołaj, choć siwą ma brodę,
To wśród dzieci wciąż czuje się młodo,
Wszystkie głaszcze po twarzach,
Prezentami obdarza
I o każdym pamięta w te święta.

6 grudnia do naszego przedszkola zawitał Święty Mikołaj. Już od kilku dni dzieci przygotowywały się do spotkania  z niezwykłym gościem. Wszystkie chętnie uczyły się wierszy i piosenek, aby godnie zaprezentować się przed Mikołajem i rodzicami. W czwartek już od samego rana przedszkolaki z niecierpliwością nasłuchiwały głosu dzwonka oznajmiającego przybycie Świętego Mikołaja. Wreszcie zjawił się w asyście aniołków z workami prezentów. Dzieci zaprezentowały swój program artystyczny i zapewniły Świętego o tym, że były grzeczne. W nagrodę wszystkie  otrzymały prezenty i pozowały do pamiątkowego zdjęcia. Odbierając upominki  przedszkolaki mogły usiąść na kolanach Mikołaja i przytulić się do niego.
Radości było co nie miara, bo Mikołaj przywiózł nie tylko prezenty dla dzieci, ale także zabawki do przedszkola. Nie zapomniał również o wszystkich zebranych, których aniołki częstowały słodyczami. Na koniec dzieci podziękowały  za  prezenty , obiecały, że będą grzeczniejsze i prosiły  Go, aby odwiedził je za rok.

"Andrzejki"

Dnia 28 listopada 2018r. w Zespole Szkół Publicznych w Milczy odbyła się Zabawa Andrzejkowa, podczas której uczniowie zapoznali się z tradycją i historią tego święta oraz doskonale się bawili.  Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Edyty Gryzowskiej przygotował wiele niespodzianek. Już od południa świetlica zamieniła się w miejsce czarów i magii. Andrzejkowe wróżki przy pomocy rekwizytów przedszkola oraz  uczniów klas 1-3 przepowiadały przyszłość między innymi jaki zawód będą wykonywać, bądź jakie imię będzie nosił przyszły wybranek lub wybranka. Nie zabrakło tradycyjnego lania wosku.  Po południu przyszedł czas na dyskotekę dla uczniów klas starszych, uczniowie przy ulubionej muzyce poczuli magię i niezwykłą atmosferę. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości
i z pewnością pozostaną długo w ich pamięci.

 

"Dzień Uśmiechu"

W Zespole Szkół Publicznych w Milczy dzień 28.11.17 został ogłoszony „Dniem Uśmiechu”.  W zabawie brali udział uczniowie wszystkich klas: od przedszkola do III gimnazjum. Został ogłoszony konkurs na najładniejszą klasową dekorację. Dzień Uśmiechu w naszej szkole pokazał, że dzieci młodsze jak i starsze mają mnóstwo ciekawych pomysłów, aby uczcić ten radosny dzień. Tańcom i zabawom ruchowym nie było końca. Na koniec tego emocjonującego dnia dzieci wykonały wesołe kanapki, odbył się również konkurs na najładniejszy uśmiech po wypiciu soku z cytryny Egzamin wszyscy zdali doskonale za co otrzymali specjalne medale.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA MILCZA 2018

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkola „Wesołe Maluchy” w Milczy. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców, a także nauczycieli. Dlatego też w dniu 20 listopada odbyło się uroczyste „Pasowania na przedszkolaka”. Uroczystość swoją osobą zaszczycili zaproszeni goście: Pani dyrektor Beata Kozerska Szewczyk, Pani w-ce dyrektor  Ewa Krukar, ksiądz proboszcz Józef Niezgoda, radny Gminy Rymanów Józef Kijowski, rodzice, przedstawiciele kadry nauczycielskiej oraz administracji.
Dzieci  przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek, wierszy i tańców, cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Był to dla nich ogromny wysiłek, z jednej strony trwa ciągle okres adaptacyjny związany z przyjściem do przedszkola, a z drugiej strony musiały się skupić na nauce i na próbach. Uporały się z tym ciężarem doskonale, chętnie zaprezentowały program artystyczny, którego efekt  mogli podziwiać rodzice oraz zaproszeni goście. Kandydaci na przedszkolaków musieli poddać się przygotowanym  dla nich przez uczniów starszych klas testom. Dzieci poprawnie odpowiadały na trudne pytania  oraz  dzielnie wykonywały powierzone  im zadania. Wszystkie dzieci zdały test wzorowo! Składając przyrzeczenie obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.
 W nagrodę Pani Dyrektor osobiście pasowała każde dziecko na pełnoprawnego przedszkolaka olbrzymią kolorową kredką a następnie nastąpiło ślubowanie rodziców na ,,Rodziców Przedszkolaka’. Wszystkim podobała się zabawa, w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale,  upominki przygotowane przez niezastąpionych rodziców, jak również słodycze ufundowane przez  Pana Radnego. Po emocjach związanych z występami dzieci odpoczęły przy zabawie i pysznym poczęstunku w postaci pizzy, owocowych galaretek oraz innych smakołykach. Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania nabytych przez dwa miesiące uczęszczania do przedszkola umiejętności. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć ,,Mamo, tato jestem przedszkolakiem’!

 

"NIEPODLEGŁA"

 

"MIŚ"

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w  naszym Przedszkolu zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się . Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu drobny upominek.

 

„URODZINY MARCHEWKI”


Na marchewki urodziny
Wszystkie zeszły się jarzyny.

A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta.


Na marchewki urodziny… tą oto piosenką znaną wszystkim przedszkolakom rozpoczęło się świętowanie. W październiku dzieci z naszego przedszkola obchodziły urodziny marchewki. Panie  przygotowały wiele atrakcji. Podczas rozmów dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat wartości odżywczych marchewki. Były śpiewy, tańce i zabawy. Ale najciekawsze było dopiero przed nami. Najpierw samodzielnie wykonany sok z marchwi i jabłek, oczywiście przy pomocy naszej pań. Każde dziecko miało okazję zobaczyć na własne oczy jak prosto można zrobić pyszny i zdrowy sok. Potem odbyła się degustacja  ciasta marchewkowego, na które czekaliśmy z wielką niecierpliwością. Wszystkim ciasto bardzo smakowało. To był wyjątkowy i pracowity dzień w przedszkolu. Było wesoło, smacznie i marchewkowo. A jeśli ktoś jeszcze nie próbował marchewkowego ciasta, to… baaaaaaaaardzo polecamy. ;)

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego