Zespół Szkół Publicznych w Milczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Z życia przedszkola

Przedszkole
 

„Biedroneczki są w kropeczki”
Biedronka
Błyszczą jej kropki
w promieniach słonka,
gdy się po łąkach
błąka biedronka.
Lubi pić nektar
w wiosennych sadach,
zielone mszyce
z liści wyjada.

(Autor: Lech Konopiński)

Ptaszki ćwierkają, kwiatki rosną, dzieci liczą kropki biedronek i ganiają motylki! Przyroda budzi się do życia, a wraz z nią pojawia się mnóstwo pomysłów na kreatywne prace twórcze. Dzieci z ochotą malują, wyklejają, wycinają oraz śpiewają wiosenne piosenki o tematyce wiosennej.

„Wizyta Stefana”

19.05.2016 roku dzieci z przedszkola „powróciły” znowu na łąkę, ale tym razem wykorzystały rosnące tam  kwiaty do doskonalenia umiejętności liczenia. Przedszkolaki bardzo dobrze wywiązały się ze swoich zadań i w nagrodę spotkały się ze Stefanem – dużą, zieloną żabą. Stefan wędrował przez łąkę niesiony na plecach dzieci, w ten sposób przedszkolaki mogły sprawdzić swoją równowagę i zaprzyjaźnić się z żabą.

„To jest nasza łąka”

Miesiąc maj to czas kiedy łąki zakwitają najpiękniejszymi kolorami, dzieci poznawały rośliny i zwierzęta, które ją zamieszkują. Inspirowane ilustracjami, opisami i tym co same już zaobserwowały, stworzyły niezwykłą łąkę. Największą atrakcją było wykorzystanie traw, które zostały przyniesione przez dzieci do przedszkola.

„Grunt to dobre wychowanie”

Uczniowie klas I-III SP zaprosili dzieci z przedszkola i zerówki na przedstawienie pt. „Grunt to dobre wychowanie”. W dniu 17.05.2016r. o godzinie 9.00 rozpoczęło się niezwykłe przedstawienie. Uczniowie recytowali wiersze J. Brzechwy, przedstawiali scenki, które wskazywały na ważność stosowania zasad dobrego wychowania. Dzieci z przedszkola z ogromnym zainteresowaniem oglądały występ starszych kolegów, a po powrocie do sali długo jeszcze rozmawiały na temat obejrzanych scen.

Z WIZYTĄ W REMIZIE STRAŻACKIEJ W RYMANOWIE

16 maja  nasi milusińscy mięli okazję zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek  pożaru lub innego zagrożenia. Pan strażak Grzegorz Zawada ciekawie opowiadał o pracy w straży. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój w jaki ubierają się do akcji. Zwiedzały także wszystkie pomieszczenia znajdujące się w remizie. Oglądały przepiękne kroniki, medale, puchary oraz sztandary. Kto chciał mógł przymierzyć hełm strażacki, potrzymać wąż oraz posiedzieć w wozie strażackim. Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dla dzieci zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce. Bardzo dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymanowie za miłe i pouczające przyjęcie.

PRZEDSTAWIENIE PT. „ALLADYN…BASŃ TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY”

16 maja dzieci z  punktu przedszkolnego oraz zerówki  wraz z wychowawcami wybrali się do Miejskiego Kina „Sokół” w Rymanowie na przedstawienie pt. „Alladyn… Baśń Tysiąca i Jednej Nocy”. Spektakl przygotowany został przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Mieliśmy okazję obejrzeć opowieść o Alladynie, złym Wezyrze i pięknej księżniczce Dżasminie. Oparty na elementach orientalnych spektakl przybliżył dzieciom kulturę Dalekiego Wschodu. Niezwykłe zdarzenia oraz cudowna lampa wprowadziły młodego widza w zaczarowany świat baśni. Niezapomniany nastrój stworzyły barwne kostiumy i scenografia, a bogata gra światła i efekty specjalne dodały tajemniczości całemu widowisku. Melodyjne utwory wykonywane przez aktorów porywały dzieci do wspólnej zabawy. Prezentowana opowieść wniosła bogate treści wychowawcze. Mieliśmy okazję przekonać się, że to nie bogactwo, ale miłość i uczciwość są najważniejsze. Wszystkie dzieci wróciły do szkoły bardzo zadowolone, nucąc usłyszane melodie. Naprawdę warto było zobaczyć ten spektakl!

„Ale to ciekawe !!!”

13.05.2016 roku przedszkolaki w Milczy zostały zaproszone do Klubu Doświadczeń Naukowych. Z pomocą nauczyciela zbudowano wulkan, który wybuchał na oczach dzieci oraz można było zobaczyć i dotknąć tęczę. Przedszkolaki poznały także właściwości magnesu, bawiąc się „magicznymi klockami” oraz dowiedziały się dlaczego świeczka gaśnie po jej przykryciu słoikiem. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem brały udział w zajęciach i domagały się wielokrotnego powtarzania doświadczeń naukowych.

 

„Podróż do Włoch”

11.05.2016r. dzieci z przedszkola w Milczy „wyruszyły” w podróż do Włoch. Poznały niezwykłe miejsca tego kraju: wodne miasto Wenecja, które zaprasza na wycieczkę gondolą oraz Rzym pełen  starych i cennych zabytków. Ogromną uwagę przedszkolaków zwróciły wulkany: Etna i Wezuwiusz, dzieci obejrzały film ukazujący ich potężną siłę wybuchu. Inspirowane zdobytymi wiadomościami lepiły z plasteliny groźne wulkany.

„Dzień Europy”

9 maja  jest obchodzony jako „Dzień Europy”. W naszym przedszkolu w tym dniu zorganizowaliśmy zajęcia, które miały przybliżyć dzieciom symbole i cele działania Unii Europejskiej. Przedszkolaki utrwaliły polskie symbole narodowe poprzez zapoznanie się z prezentacją multimedialną „Polak Mały” oraz poprzez konkurs recytacji wiersza „Kto Ty jesteś”. Dzieci poznały także symbole Unii Europejskiej, jej członków oraz najważniejsze kierunki współpracy na naszym kontynencie . Kolorowały Maskotkę Unii – Syriusza według własnego pomysłu oraz wykonały flagę Unii Europejskiej.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28.04.2016 dzieci z przedszkola z Milczy wzięły udział w uroczystej akademii z okazji obchodów Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ciekawy program artystyczny przygotowany przez starszych kolegów zainteresował dzieci, szczególną uwagę zwróciły piękne pieśni patriotyczne. Przygotowując się do obchodów tego ważnego święta przedszkolaki wykonały flagi i kotyliony w barwach narodowych. Dodatkowym akcentem były twarze pomalowane na biało-czerwono.

 

Zajęcia kulinarne w przedszkolu

29.04.2016 roku dzieci z przedszkola w Milczy już od samego rana przygotowywały produkty do wykonania zdrowych i pysznych kanapek. Każde dziecko przyniosło to co lubi najbardziej i z ogromną radością oczekiwało na rozpoczęcie pracy. Po przypomnieniu wszystkich zasad higieny, umyciu rąk, założeniu fartuszków i chustek na głowę przystąpiły do tworzenia kanapek według własnego pomysłu.

Mali ogrodnicy

Przyszła wiosna, dlatego to dzieci z przedszkola oraz zerówki postanowiły zabawić się w ogrodników i posadzić cebulkę. Przed przystąpieniem do pracy zapoznały się z jej wyglądem: budową, kolorem, kształtem, fakturą oraz zapachem. Nie wszyscy chcieli cebulę powąchać, ale wszyscy wiedzieli, że krojąc ją można płakać. Niektóre dzieci pochwalili się, że aby być zdrowym, w domu pili syrop sporządzony z cebuli przez Mamę lub Tatę. Ogrodnicy swoje sadzonki zanieśli do domów, gdzie będą je podlewać regularnie oraz obserwować jak rośnie szczypiorek.

"Czysta wiosna" we współpracy z ZGK Rymanów oraz Fundacją "Jaś Wędrowniczek"

  21 kwietnia nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Czysta wiosna". Pod nadzorem swoich pań i przy ich pomocy uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę. Dzieci „uzbrojone" w  kamizelki odblaskowe oraz w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki. Śmieci nie brakowało! Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie.
    Poprzez udział w akcji rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby mogły korzystać z jej uroków.


Wiosna w przedszkolu

 

Przedszkolaki z Milczy u Królowej Śniegu

12 IV 2016 roku przedszkolaki z Milczy uczestniczyły w wielkim wydarzeniu artystycznym. W Sanoku zaprezentowała się Rewia na lodzie w baśni „Królowa Śniegu”. Dzieci ze zniecierpliwieniem oczekiwały na występ wspaniałych artystów. Ciekawe układy taneczne, bogate stroje i zaskakujące efekty artystyczne zagwarantowały niezapomniane chwile. W baśni pojawiło się mnóstwo postaci, a szczególną uwagę dzieci zwrócili piraci, pingwiny tańczące z misiami oraz ośmiornice, których stroje jaśniały niezwykłymi kolorami. Po powrocie do przedszkola dzieci jeszcze długo opowiadały o przygodach Gerdy i Kaja.

 

Nagroda Pluszowego misia dla przedszkolaków z Milczy

14 IV 2016 roku dzieci z przedszkola z Milczy brały udział W Konkursie o „Nagrodę Pluszowego Misia”. W tegorocznej edycji konkursu brała udział ogromna liczba małych artystów – 29 prezentacji dzieci w wieki 3-4 lat oraz 50 w wieku 5-6 lat. Dzieci prezentowały wiersze, piosenki i krótkie inscenizacje teatralne. Nasze przedszkole reprezentowało 5 dziewczynek, kolejno wystąpiły:
1. Emilia Przybylska w wierszu Agaty Grobelskiej – „Biedronka”,
2. Kornelia Kijowska w wierszu J. Tuwima – „Cuda i dziwy”,
3. Aleksandra Kijowska w wierszu J. Tuwima – „Lokomotywa”,
4. Oliwia Prugar w wierszu Danuty Wawiłow – „Rupaki”,
5. Amelia Kijowska w wierszu J. Tuwima – „Spóźniony słowik”.
Dla dzieci było to ogromne przeżycie, a bardzo motywująca okazała się obecność rodziców na występie. Talent i trud dzieci został dostrzeżony i doceniony ponieważ 3 dziewczynki otrzymały najwyższe specjalne wyróżnienie. W gronie najlepszych znalazły się kolejno:
1. Kornelia Kijowska,
2. Oliwia Prugar,
3. Aleksandra Kijowska.
Wyróżnienia i nagrodę w postaci pluszowego misia otrzymały także:
1. Amelia Kijowska,
2. Emilia Przybylska.

DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU W MILCZY POD HASŁEM „ODERWIJ DZIECKO OD TELEWIZORA
ZAPISZ DO NASEGO PRZEDSZKOLA”


W niedzielę 10.04.2016 roku został zorganizowany w naszej szkole Dzień Otwarty w Przedszkolu „ Wesołe Maluchy”. Na imprezę zaproszono dzieci z Milczy i pobliskich miejscowości. Celem spotkania było zaprezentowanie metod pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz obejrzenie zaplecza dydaktycznego. Dzieci wierszem i piosenką opowiedziały, co jest dla nich ważne, co lubią robić w przedszkolu oraz przedstawiły ciekawy układ taneczny. Nasze przedszkolaki sumiennie pracują nad właściwą wymową trudnych słów w czasie zajęć logopedycznych, lubią tańczyć w rytm piosenek polskich i angielskich oraz wesoło bawią się chustą animacyjną - dzieci zaprezentowały to w czasie występu. Rodzice z zainteresowaniem przyglądali się umiejętnościom przedszkolaków i gorąco oklaskiwali ich występ artystyczny. W drugiej części imprezy uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum, specjalnie dla młodszych kolegów,  przygotowali inscenizację wiersza „Rzepka” oraz pokaz „Niezwykłych Siłaczy”. Cały ich występ poprzedził taniec grupy tanecznej „Stars”. Po zakończeniu występu wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Przygotowano ciekawe stanowiska zabaw dotyczące np. ćwiczeń gimnastycznych, zajęć plastycznych, zdrowego odżywiania, gier i zabaw z wykorzystaniem chusty animacyjnej, plansz edukacyjnych, klocków sensorycznych oraz dużych klocków piankowych. Na dzieci czekały także inne atrakcje w postaci toru sprawnościowego, kącika „balonowych cudów”  oraz „małe co nieco” na słodko. Zabawa przebiegała w miłej atmosferze, dzieci z wielką radością uczestniczyły w zabawie i czuły się w naszym przedszkolu jak u siebie w domu.
Przyjdź, zobacz i zostań z nami od 1 września lub od zaraz !
Informacje: www.zspmilcza.pl, tel.13 43 58 117, 726 904 162

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego